Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИНЦИП НАЦІОНАЛЬНОЇ МОВИ У КРИМІНАЛЬНОМУ СУДОЧИНСТВІ УКРАЇНИ

ПРИНЦИП НАЦІОНАЛЬНОЇ МОВИ У КРИМІНАЛЬНОМУ СУДОЧИНСТВІ УКРАЇНИ

Назва:
ПРИНЦИП НАЦІОНАЛЬНОЇ МОВИ У КРИМІНАЛЬНОМУ СУДОЧИНСТВІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,76 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
ЛЕОНЕНКО Максим Іванович
УДК 343.131
ПРИНЦИП НАЦІОНАЛЬНОЇ МОВИ У КРИМІНАЛЬНОМУ
СУДОЧИНСТВІ УКРАЇНИ
Спеціальність 12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика;
судова експертиза
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі кримінального процесу та криміналістики Запорізького юридичного інституту МВС України.
Науковий керівник кандидат юридичних наук Сірий Микола Іванович,
старший науковий співробітник Інституту держави і права
ім. В.М. Корецького Національної Академії Наук України
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор Нор Василь Тимофійович,
декан юридичного факультету Львівського національного
університету імені Івана Франка
кандидат юридичних наук Маляренко Василь Тимофійович,
Заступник Голови Верховного Суду України
Провідна установа Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра правосуддя (м. Київ).
Захист відбудеться “_24_” _травня__ 2001 р. о _14 _ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .007.03 у Національній академії внутрішніх справ України (03035, Київ-35, Солом'янська площа, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії внутрішніх справ України (03035, Київ-35, Солом'янська площа, 1).
Автореферат розісланий “20” __квітня__ 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лук'янчиков Є.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. З прийняттям Конституції (1996 р.) Україна вступила в новий етап свого розвитку на шляху створення демократичної, соціальної, правової держави, який характеризується широкомасштабними державно-правовими, реформаційними процесами, завдання яких – кардинально оновити українське суспільство.
Значні зміни торкнулись і кримінального судочинства, реформування якого традиційно здійснюється, насамперед, через трансформацію принципів судоустрою і кримінального процесу. Серед принципів, що найбільшою мірою опинились в цей перехідний період на перехресті законодавчих, політичних, соціальних, наукових та правозастосовчих поглядів і позицій знаходиться принцип національної мови судочинства, якому і присвячено дане дослідження.
Юридичне визначення мови кримінального судочинства має не тільки вагоме правове, але й велике соціальне та політичне значення, бо тісно пов'язане з питаннями національного та державного розвитку, міжнаціональних відносин, дотримання прав національних меншин, а також права будь-якої людини щодо доступності і зрозумілості для неї системи правосуддя. Цей зв'язок характеризується двостороннім впливом та обумовлює необхідність постійно враховувати ту обставину, що мовне питання є традиційно одним із найскладніших соціальних питань, навколо якого концентрується широкий спектр різноманітних, інколи полярних інтересів, із значним рівнем політизації. Тому практика застосування мови у судочинстві потребує врахування як специфіки розвитку правової системи, історичних традицій, так і реальної демографічної, соціально-політичної та мовної ситуації у державі.
Проблематика нормативного визначення та реалізації принципу національної мови кримінального судочинства актуалізована на сьогодні необхідністю вдосконалення чинного законодавства, гармонізації українського права з правом Європейських співтовариств, імплементації міжнародно-правових норм і стандартів в галузі захисту прав і свобод людини, зміни пріоритетів, цілей і завдань кримінального судочинства.
Так, різні аспекти цієї складної і багатопланової проблеми розглянуті в працях багатьох українських науковців: С.А. Альперта, Ю.М. Грошевого, В.Г. Лукашевича, В.Т. Маляренка, М.М. Михеєнка, В.Т. Нора, З.Д. Смітієнко, Г.І. Чангулі, В.П. Шибіки та інших. Вагомий внесок у розробку цієї проблеми зробили процесуалісти колишнього СРСР та країн-членів СНД: Н.А. Абдулаєв, Г.Н. Агеєва, М.Т. Аширбєкова, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРИНЦИП НАЦІОНАЛЬНОЇ МОВИ У КРИМІНАЛЬНОМУ СУДОЧИНСТВІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок