Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАТОЛОГІЧНА АНАТОМІЯ ФОРМОУТВОРЕННЯ РАКУ ШЛУНКА (МАКРО- ТА МІКРОСКОПІЧНІ КОРЕЛЯЦІЇ)

ПАТОЛОГІЧНА АНАТОМІЯ ФОРМОУТВОРЕННЯ РАКУ ШЛУНКА (МАКРО- ТА МІКРОСКОПІЧНІ КОРЕЛЯЦІЇ)

Назва:
ПАТОЛОГІЧНА АНАТОМІЯ ФОРМОУТВОРЕННЯ РАКУ ШЛУНКА (МАКРО- ТА МІКРОСКОПІЧНІ КОРЕЛЯЦІЇ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,96 KB
Завантажень:
124
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. С.І. ГЕОРГІЄВСЬКОГО


Колеснікова Ірина Анатоліївна
УДК: 616.33-006.04-091
ПАТОЛОГІЧНА АНАТОМІЯ
ФОРМОУТВОРЕННЯ РАКУ ШЛУНКА
(МАКРО- ТА МІКРОСКОПІЧНІ КОРЕЛЯЦІЇ)
14.03.02 – патологічна анатомія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Сімферополь-2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Донецькому державному медичному університеті
ім. М.Горького МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Василенко Інна Василівна, Донецький державний медичний університет ім.. М.Горького, завідувач кафедри патологічної анатомії.
Офіційні опоненти:
- доктор медичних наук, професор Туманський Валерій Олексійович, Запорізький державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри патологічної анатомії.
- доктор медичних наук, професор Садчиков Віктор Дмитрович, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри патологічної анатомії.
Провідна установа:
Харківський державний медичний університет МОЗ України, кафедра патологічної анатомії.
Захист дисертації відбудеться “_11___” _січня_______2006р. о __13.00__годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.600.02 при Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (95006, м. Сімферополь, б-р. Леніна, 5/7)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (95006, м. Сімферополь, б-р. Леніна, 5/7)
Автореферат розісланий “10_” ____грудня__________2005р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради М.Ю. Новіков.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. У теперешній час відмічається тенденція до неухильного зросту захворювання на злоякісні новоутворення та смертності від них. Що до раку шлунка, то хоча в останне десятиріччя в богатьох економічно розвинутих країнах світу захворювання на рак шлунка знижується, та ця патологія залишається однією з частих причин онкологичної смертності (10,4%) і по цьому показнику рак шлунка поступає лише раку легень (Кравець Л.М., Івашкін В.Т., Казанцева І.А. та інш., 2003, Parkin P.M., 2001). Пізнє звертання хворих з розповсюдженим пухлинним процесом, наявність супутньої патології приводять до того, що тільки біля третини хворих отримують радикальне лікування, але рецидиви раку шлунка з'являються не менш ніж у половини пацієнтів (Василенко І.В., Садчиков В.Д., Галахін К.О. та інш., 2001, Шалімов С.А., Федоренко З.П., 1998). У літературі останніх років є спроби встановити залежність макроскопічної форми раку шлунка від його гистологічної будови (Hashimoto H., Esaki Y., Kino K. et al., 1997). Але вплив ряду особливостей, таких як слизоутворення, васкулярізація пухлини, інтенсивність стромоутворення та клітинна інфільтрація строми, мало вивчались. Крім того, мікроскопічна будова може відрізнятися в окремих ділянках пухлини, що також, мабуть, впливає на макроскопічну форму раку шлунка. Вивчення цієї залежності являє теоретичний інтерес, виявляє закономірності формоутворення в пухлинах, та має велике практичне значення, бо основні методи клінічної діагностики (рентгенологічний, ендоскопічний, комп'ютерна та магнітнорезонансна томографія) спрямовані на визначення макроскопічної форми пухлини. Знання зв'язку макроскопічної форми раку шлунка з особливостями мікроскопічної будови дає можливість прогнозувати біологічну поведінку пухлини, що надасть по змозі вибирати метод лікування її. Тому вивчення морфології раку шлунка залишається важливим у теперішній час. Усе це в цілому визначає актуальність вибраної пошукувачем теми дисертаційної роботи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації затверджена на засіданні Ради Донецького державного медичного університету ім.. М.Горького МОЗ України від 24 травня 2001 року, протокол № 4. Робота є фрагментом науково-дослідної роботи "Залежність морфології раку шлунка від спрямованості та ступеня диференціювання клітин пухлини" (№ держреєстрації 0100U000036, шифр теми УН 00.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПАТОЛОГІЧНА АНАТОМІЯ ФОРМОУТВОРЕННЯ РАКУ ШЛУНКА (МАКРО- ТА МІКРОСКОПІЧНІ КОРЕЛЯЦІЇ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок