Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІЛОВА ГРА ЯК ЗАСІБ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ДІЛОВА ГРА ЯК ЗАСІБ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ДІЛОВА ГРА ЯК ЗАСІБ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,02 KB
Завантажень:
374
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ГНАТЮКА
ВОРОВКА МАРГАРИТА ІВАНІВНА
УДК 378: 371.134.382
ДІЛОВА ГРА ЯК ЗАСІБ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ
ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Тернопіль - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти.
Науковий керівник: |
доктор педагогічних наук, професор
Павлютенков Євгеній Михайлович,
Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, завідувач кафедри управління розвитком освіти.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор
Романишина Людмила Михайлівна,
Національна академія Державної прикордонної служби України, професор кафедри педагогіки і психології;
кандидат педагогічних наук, доцент
Слюсаренко Ніна Віталіївна,
Херсонський державний університет, доцент кафедри педагогіки та психології.
Провідна установа: | Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Кіровоград.
Захист відбудеться “30” березня 2007 року о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.053.01 у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027,
м. Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 2, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (м. Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 2).
Автореферат розіслано “28” лютого 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Чайка В.М.
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Нові соціально-економічні умови розвитку педагогічної освіти обумовлюють необхідність пошуку шляхів модернізації підготовки майбутніх учителів. Пріоритетами розвитку освіти на сучасному етапі є формування в учителя активної професійної позиції, технологічної і функціональної компетентності, цілісного досвіду педагогічної діяльності. Ці завдання зумовлені євроінтеграційними процесами, зміною технологій навчально-виховного процесу у вищій школі. На це орієнтує державна національна програма “Освіта”, в якій наголошено, що одним із основних шляхів реформування освіти є підготовка нової генерації педагогічних кадрів, підвищення їх професійного та загальнокультурного рівня.
Проблема підготовки майбутніх учителів до професійної діяльності досить багатоаспектна і багатогранна. Значну увагу їй приділено у працях вітчизняних та зарубіжних учених (С.Архангельський, В.Єлканов, І.Зязюн, Н.Кузьміна, А.Маркова, Н.Нікітіна, О.Железнякова, та М.Петухов, С.Сисоєва, В.Сластьонін, Д.Чернілевський, Б.Шиян, М.Фіцула та ін.). Про це свідчать чисельні дослідження з проблем фахового відбору абітурієнтів до педагогічного вищого навчального закладу (Л.Добровольська), формування професійної компетентності майбутнього вчителя (М.Елькін та Є.Павлютенков), вдосконалення професійної підготовки засобами масової інформації (Г.Головченко), технологічної культури (В.Лола), підготовки майбутніх учителів до професійно-педагогічної комунікації (Н.Волкова), саморегуляції педагогічної діяльності (В.Чайка) та ін.
Ділова гра як засіб імітації професійної діяльності інтенсифікує процес навчання й тісно пов'язує його з практичною діяльністю, дає змогу надати навчанню предметний та соціальний контексти майбутньої професії і тим самим змоделювати більш адекватні (порівняно з традиційним навчанням) умови формування особистості фахівця.
На доцільність і необхідність використання ділових ігор у підготовці фахівців звертали увагу В.Бабурін, М.Бірштейн, Я.Бєльчиков, А.Вербицький, С.Гідрович, Т.Долбенко, В.Єфімов, В.Комаров, Н.Кудінова, І.Куліш, І.Мамчур, О.Парубок, П.Підкасистий, В.Рибальський, І.Ситник, І.Сироєжин, А.Смолкін. Т.Хлєбнікова, В.Христинко, Ж.Хайдаров, П.Щербань та ін. Вони наводять загальні правила організації, конструювання й проведення ділових ігор.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДІЛОВА ГРА ЯК ЗАСІБ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок