Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКА, ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ ПАРОДОНТИТУ У ЛІКВІДАТОРІВ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС У ВІДДАЛЕНИЙ ПЕРІОД (клініко-імунологічне дослідження)

КЛІНІКА, ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ ПАРОДОНТИТУ У ЛІКВІДАТОРІВ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС У ВІДДАЛЕНИЙ ПЕРІОД (клініко-імунологічне дослідження)

Назва:
КЛІНІКА, ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ ПАРОДОНТИТУ У ЛІКВІДАТОРІВ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС У ВІДДАЛЕНИЙ ПЕРІОД (клініко-імунологічне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,32 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство охорони здоровя України
Українська медична стоматологічна академія
Слабухіна Вікторія Анатоліївна
УДК 616.314.18-002.4-001.28-071-07-08
КЛІНІКА, ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ ПАРОДОНТИТУ У ЛІКВІДАТОРІВ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС У ВІДДАЛЕНИЙ ПЕРІОД
(клініко-імунологічне дослідження)
14.01.22 – стоматологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Полтава – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській медичній стоматологічній академії МОЗ України (ректор - заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Скрипніков Микола Сергійович).
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Ніколішин Анатолій Карлович, Українська медична стоматологічна академія, завідувач кафедри терапевтичної стоматології.
Офіційні опоненти:
-
доктор медичних наук, професор Мащенко Ігор Сергійович, Дніпропетровська державна медична академія, завідувач кафедри терапевтичної стоматології;
-
доктор медичних наук, професор Куцевляк Валентина Федорівна, Харківська медична академія післядипломної освіти, завідувачка кафедри терапевтичної і дитячої стоматології.
Провідна установа: - Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика.
Захист відбудеться “27” лютого 2001 р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д44.601.01 при Українській медичній стоматологічній академії (36024, м.Полтава, вул. Шевченка, 23).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Української медичної стоматологічної академії за адресою: 36024, м.Полтава, вул. Шевченка, 23.
Автореферат розісланий “25” січня 2001 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 44.601.01
кандидат медичних наук, доцент Петрушанко Т.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Більше десяти років минуло після Чорнобильської катастрофи, але її наслідки й досі хвилюють лікарів. Проблема впливу на організм людей - ліквідаторів наслідків аварії (ЛНА) на ЧАЕС комплексу факторів радіаційної аварії (малі дози іонізуючого випромінювання, психологічний стрес, економічні негаразди) надзвичайно актуальна в наш час, що повязано із зростанням захворюваності даної категорії людей (А.В.Борисенко, 1996; А.Д.Царегородцев, 1996; Л.О.Хоменко та співавт., 1997; В.П.Лютых, А.П.Долгих, 1998; В.Ф.Куцевляк, І.Є.Велигоря, 1999; G.N.Souchkevitch, A.F.Tsyb, 1996).
Виявлено надзвичайно високу поширеність хвороб тканин пародонта (Б.А.Ревенок, 1998; О.Н.Рисованная, 2000), які характеризуються хронічним ареактивним перебігом (А.Н.Завєрна та співавт., 1996; В.М.Косенко, 1996; Б.А.Ревенок, 1998, О.Н.Рисованная, 2000). Це пояснюють зниженням функціональної активності імунної системи, дисбалансом імунокомпетентних клітин (І.С.Мащенко та співавт., 1996; Б.А.Ревенок, 1998; Л.А.Климович, Я.В.Корсак, 1999), а також змінами психоемоційного статусу ліквідаторів (В.В.Варакута, 1999). Відсутність даних про взаємозвязок пародонтального, соматичного, імунного, психологічного статусу у хворих на пародонтит ЛНА на ЧАЕС у віддалений період після катастрофи обумовила проведення даного дослідження з метою удосконалення патогенетичних підходів до лікування осіб із захворюваннями пародонта, які зазнали впливу комплексу факторів Чорнобильської аварії.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є фраґментом науково-дослідної роботи “Механізми пошкодження зубо-щелепної системи, резистентність організму і обґрунтування засобів профілактики, терапії і реабілітації основних стоматологічних захворювань” (державний реєстраційний № 01970018550). Автор є безпосереднім виконавцем зазначеної запланованої наукової теми УМСА.
Метою дослідження є підвищення ефективності лікування пародонтиту у ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС на підставі вивчення особливостей його перебігу і загального стану організму.
У відповідності з метою були поставлені такі задачі:
1.
Визначити розповсюдженість і структуру захворювань тканин пародонта у ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КЛІНІКА, ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ ПАРОДОНТИТУ У ЛІКВІДАТОРІВ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС У ВІДДАЛЕНИЙ ПЕРІОД (клініко-імунологічне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок