Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ ПЕРЕТВОРЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ПОТОКІВ ДЛЯ УПРАВЛІННЯ ВИСОКОЕНЕРГЕТИЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ

АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ ПЕРЕТВОРЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ПОТОКІВ ДЛЯ УПРАВЛІННЯ ВИСОКОЕНЕРГЕТИЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ

Назва:
АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ ПЕРЕТВОРЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ПОТОКІВ ДЛЯ УПРАВЛІННЯ ВИСОКОЕНЕРГЕТИЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,99 KB
Завантажень:
169
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МЕЩЕРЯКОВ Володимир Іванович
УДК 681.7.075:535.023: 621.37
АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ ПЕРЕТВОРЕННЯ
ІНФОРМАЦІЙНИХ ПОТОКІВ ДЛЯ УПРАВЛІННЯ ВИСОКОЕНЕРГЕТИЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ
05.13.06 Автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Одеса – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській державній академії холоду Міністерства освіти і науки України на кафедрі систем автоматизованого проектування
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор
Становський Олександр Леонідович,
Одеський національний
політехнічний університет, завідувач кафедри нафтогазового та хімічного машинобудування
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Бідюк Петро Іванович,
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”,
професор кафедри математичних методів системного аналізу;
доктор технічних наук, професор
Козак Юрій Олександрович,
Одеська національна академія зв’язку, завідувач кафедри інформатизації і управління;
доктор технічних наук, професор
Скатков Олександр Володимирович, Севастопольський національний технічний університет, завідувач кафедри кібернетики
і обчислювальної техніки
Провідна установа: Державний науково-дослідний інститут
інформаційної інфраструктури Міністерства зв’язку та інформації України, м. Львів
Захист відбудеться 1 липня 2004 р. о 1330 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.01 в Одеському національному політехнічному університеті за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1, ауд. 400-А.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського національного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий 27 травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 41.052.01 Ю.С. Ямпольський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В задачах дистанційного автоматизованого управління високоенергетичними процесами сучасних інформаційних технологій можна виділити клас об’єктів, в яких об’єм генеруємого або відбитого потоку інформації про їх стан перевищує пропускну спроможність систем передачі та переробки даних. Для віддалених об’єктів, які переміщаються, така інформація може виявитися єдино доступною, тому розробка методологічних основ та інструментальних засобів, які забезпечують функціонування у відповідній АСУ підсистеми обробки інформації для прийняття рішень є дуже актуальною.
Найпоширеніший вид прямого та зворотного зв’язку з такими об’єктами – електромагнітне (наприклад, лазерне) випромінювання, на жаль, набуває різноманітних спотворень під час свого розповсюдження крізь атмосферу, обумовлених неоднорідностями коефіцієнта переломлення середовища. Це ускладнює як одержання достовірної інформації про стан об’єкта управління, так і передачу до нього інтенсивного управляючого лазерного потоку. Метод фазового сполучення, який полягає у формуванні вихідного потоку випромінювання з хвильовим фронтом, зворотним відбитому від об’єкта, принципово дозволяє компенсувати турбулентні спотворення каналу передачі. Однак дана операція потребує наявності інформації про випромінений та відбитий хвильові фронти і формування керуючих впливів за той надто короткий час, на протязі якого атмосферний канал можна вважати стаціонарним. Такі обмеження накладають вкрай складні вимоги до швидкодії інформаційних каналів обробки.
Якщо відстань до об’єкта істотно перевищує його розміри, інформація про його стан представляється двовимірною функцією розподілу інтенсивності, тобто зображенням. Перетворення зображення для вироблення керуючих впливів може бути здійснене як оптичними, так і оптико-електронними методами. На жаль, перші, які мають безперечну перевагу по швидкості обробки, недостатньо розвинуті, тому оптико-електронні методи та пов’язана з ними цифрова обробка інформації у даний час не мають альтернатив. Однак, з іншого боку, цифрові системи в багатьох випадках здійснюють принципово послідовне перетворення даних з істотно меншими швидкостями, тому виникає невідповідність між швидкістю надходження вхідної інформації у вигляді оптичних зображень і обмеженою пропускною здатністю системи її обробки, що, відповідно до теореми Шеннона, не може не викликати додаткових спотворень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ ПЕРЕТВОРЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ПОТОКІВ ДЛЯ УПРАВЛІННЯ ВИСОКОЕНЕРГЕТИЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок