Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НОВЕ ПОКОЛІННЯ АНТИБАКТЕРІАЛЬНИХ ПРЕПАРАТІВ У ЛІКУВАННІ ГНІЙНО-ЗАПАЛЬНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ М'ЯКИХ ТКАНИН ЩЕЛЕПНО-ЛИЦЬОВОЇ ОБЛАСТІ (клініко-морфологічне дослідження)

НОВЕ ПОКОЛІННЯ АНТИБАКТЕРІАЛЬНИХ ПРЕПАРАТІВ У ЛІКУВАННІ ГНІЙНО-ЗАПАЛЬНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ М'ЯКИХ ТКАНИН ЩЕЛЕПНО-ЛИЦЬОВОЇ ОБЛАСТІ (клініко-морфологічне дослідження)

Назва:
НОВЕ ПОКОЛІННЯ АНТИБАКТЕРІАЛЬНИХ ПРЕПАРАТІВ У ЛІКУВАННІ ГНІЙНО-ЗАПАЛЬНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ М'ЯКИХ ТКАНИН ЩЕЛЕПНО-ЛИЦЬОВОЇ ОБЛАСТІ (клініко-морфологічне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,85 KB
Завантажень:
413
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКА МЕДИЧНА СТОМАТОЛОГІЧНА АКАДЕМІЯ
ГРИГОРОВ СЕРГІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 616.31-002.3-085.28
НОВЕ ПОКОЛІННЯ АНТИБАКТЕРІАЛЬНИХ ПРЕПАРАТІВ
У ЛІКУВАННІ ГНІЙНО-ЗАПАЛЬНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ М'ЯКИХ ТКАНИН ЩЕЛЕПНО-ЛИЦЬОВОЇ ОБЛАСТІ
(клініко-морфологічне дослідження)
14.01.22 - стоматологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Полтава - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Рузін Генадій Пинхусович, Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицьової хирургії
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Гасюк Анатолій Петрович, Українська медична стоматологічна академія (м.Полтава) МОЗ України, завідувач кафедри патологічної анатомії;
доктор медичних наук, професор Малевич Олег Євгенович, Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, завідувач кафедри хірургічної стоматології
Провідна установа: Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця МОЗ України, м.Київ, кафедра хірургічної стоматології
Захист відбудеться “29” червня 2004 р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої Ради Д 44.601.01 при Українській медичній стоматологічній академії МОЗ України за адресою: 36024, м.Полтава, вул. Шевченко, 23.
 
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української медичної стоматологічної академії МОЗ України за адресою: 36024, м.Полтава, вул. Шевченко, 23.
Автореферат розісланий “28” травня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор Дев’яткина Т.О.


Актуальність теми. Проблема лікування гострих гнійно-запальних процесів у щелепно-лицьовій області й у наш час залишається актуальною (Малевіч О.Є., 2000; Ткаченко П.І., 2000; Рузін Г.П., 1997-2002, Шаргородський А.Г.. 1998). Це зв'язано з тим, що за даними (Тимофіів О.А. 1997-2002; Маланчук В.А., 1998; Бернадський Ю.Й., 1983-2002) кількість хворих цього профілю не зменшується і складає від 28 % до 44 % госпіталізованих у спеціалізовані стаціонари. Незважаючи на досягнуті успіхи в лікуванні цих хворих, результати його не завжди можна вважати задовільними. Як відомо, головним компонентом лікування є адекватне своєчасне хірургічне втручання, що забезпечує евакуацію гною і дренування рани. Іншим, не менш важливим компонентом, є антибактеріальна терапія. Тривале, призначуване без обліку чутливості патогенної мікрофлори, застосування антибактеріальних препаратів, або неадекватні короткі курси резервних антибіотиків приводить до цитотоксичного ефекту і зміні вірулентних властивостей мікроорганізмів, що викликають гнійно-запальні процеси. Це викликає погіршення плину процесів запалення і змушує прибігати до більш сильних резервних антибактеріальних препаратів. Однак, застосування декількох антибактеріальних препаратів, до яких гноєрідні бактерії малочутливі, має свої негативні сторони. Обґрунтування і впровадження в повсякденну лікарську практику нових антибіотиків, застосовуваних окремо і в сполученні для терапії, поряд з десенсибілізуючими і фізіотерапевтичними факторами впливу на гнійну рану, дає гарні результати лікування. Застосування антибіотиків викликає визначені зміни структур не тільки гнійної рані, але й інших тканин і органів, а також імунного і метаболічного стану організму, що вимагає подальшого вивчення.
При аналізі доступної нам літератури по лікуванню гнійно-запальних процесів щелепно-лицьової області ми не зустріли робіт по використанню поліфакторних антибіотиків, таких як клацид і оспамокс з адекватними підтвердженням динаміки очищення рани і патоморфологічних змін внутрішніх органів. У зв'язку з цим, вивчення характеру плину гнійних процесів щелепно-лицьової області під впливом комплексної терапії, що включає антибіотики клацид і оспамокс, є дуже актуальним.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є фрагментом планової науково-дослідної роботи стоматологічного факультету Харківського державного медичного університету МОЗ України ”Основні стоматологічні захворювання, їх профілактика та лікування” (номер держреєстрації 0198U0002619).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: НОВЕ ПОКОЛІННЯ АНТИБАКТЕРІАЛЬНИХ ПРЕПАРАТІВ У ЛІКУВАННІ ГНІЙНО-ЗАПАЛЬНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ М'ЯКИХ ТКАНИН ЩЕЛЕПНО-ЛИЦЬОВОЇ ОБЛАСТІ (клініко-морфологічне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок