Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ефективність способів індукування і використання мутацій в селекції ярого ячменю

ефективність способів індукування і використання мутацій в селекції ярого ячменю

Назва:
ефективність способів індукування і використання мутацій в селекції ярого ячменю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,57 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
нститут зернового господарства УААН
козаченко михайло романович
ДК 631.528:633.16
ефективність способів індукування і використання мутацій в селекції ярого ячменю
06.01.05 – елекція і насінництво
автореферат
исертації на здобуття наукового ступеня
доктора сільськогосподарських наук
ніпропетровськ – 2001
исертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті рослинництва ім. В. Я. Юрєва УААН (м. Харків) у 1969-1999 рр.
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор Константінов Станіслав Іванович,
Інститут рослинництва ім. В. Я. Юрва УААН,
головний науковий співробітник лабораторії селекції проса
доктор сільськогосподарських наук, професор
Алексєєва Олена Семенівна,
Подільська державна науково-технічна академія,
завідувач кафедри рослинництва і селекції
доктор сільськогосподарських наук, професор,
лауреат Державної премії України
Шелепов Володимир Васильович,
Миронівський інститут пшениці ім. В.М. Ремесла УААН,
завідувач лабораторії селекції інтенсивних сортів озимої пшениці
ровідна організація: Інститут землеробства УААН, відділ селекції круп`яних культур,
смт. Чабани, Києво-Святошинського р-ну, Київської обл.
Захист відбудеться 2001 р. о 10 годині на
засіданні спеціалізованої ученої ради Д 08.353.01 в Інституті зернового господарства УААН, 49027, м. Дніпропетровськ, вул. Дзержинського, 14;
Тел.: 45-02-36
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту зернового господарства УААН за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, вул. Дзержинського, 14.
Автореферат розіслано “______” травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ученої ради Мусатов А.Г.
загальна характеристика роботи
Ячмінь – цінна зернова культура різностороннього використання, що за посівними площами посідає четверте місце в світі і друге в Україні. Потреба в кормовому і пивоварному зерні ячменю суттєво перевищує його виробництво. Проблема неухильного збільшення виробництва зерна ячменю полягає в подальшому підвищенні рівня урожайності цієї важливої кормової, круп’яної та пивоварної культури.
Успіх у вирішенні цієї задачі значною мірою залежить від створення високопродуктивних сортів ярого ячменю.
Останнє ставить перед селекцією все нові завдання щодо вдосконалення існуючих генетичних методів створення селекційного матеріалу. Сучасний і майбутній прогрес селекції ячменю значною мірою залежить від розвитку на новому методичному рівні класичних її методів: гібридизації і експериментального мутагенезу.
У звязку з цим важливими є дослідження, направлені на розробку способів підвищення ефективності індукування і використання мутаційної мінливості в селекції різними методами та створення нових практично цінних сортів ярого ячменю.
Актуальність теми. Для успішного вирішення завдань у створенні нових сортів ячменю необхідно постійно розвивати методи селекції, зокрема метод експериментального мутагенезу. Дослідження з цього питання віднесено в державних НТП до найбільш актуальних фундаментальних теоретичних основ селекції.
Серед відомих мутагенів найбільш ефективними є хімічні супермутагени та іонізуюча радіація, проте і їх можливості обмежені. Тому дослідження з мутаційної селекції в світі направлено на підвищення частоти і розширення спектра мутацій шляхом розробки методів контролювання мутаційним процесом при його модифікації різними факторами.
З нашої точки зору актуальними є дослідження нових закономірностей в індукуванні мутаційної мінливості та її реалізації в спадкових ознаках на організменому рівні ячменю, критеріїв визначення мутабільності, оптимальних варіантів мутагенної дії в нестабільних погодних умовах Східного Лісостепу України, а також можливостей контролювати мутаційний процес.
У цьому відношенні актуальними є дослідження можливостей і розробка способів підвищення ефективності і прискорення використання мутацій, закономірностей поєднання мутаційної мінливості з комбінаційною, а також вірогідності одержання і генетико-селекційного застосування мутацій з новими ознаками.
Розробка вказаних актуальних проблем експериментального мутагенезу спрямована, перш за все, на підвищення ефективності цього методу та його використання в мутаційній селекції і дозволяє науково обґрунтувати технологію мутаційно-селекційного процесу та забезпечити більшу результативність створення нових сортів ярого ячменю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: ефективність способів індукування і використання мутацій в селекції ярого ячменю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок