Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИКА ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ УЧНІВ СТАРШИХ КЛАСІВ СІЛЬСЬКИХ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

МЕТОДИКА ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ УЧНІВ СТАРШИХ КЛАСІВ СІЛЬСЬКИХ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Назва:
МЕТОДИКА ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ УЧНІВ СТАРШИХ КЛАСІВ СІЛЬСЬКИХ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,89 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Інститут професійно-технічної освіти АПН україни
АНДРОЩУК ІГОР ПЕТРОВИЧ
УДК 373.51.035.5 (043.3)
МЕТОДИКА ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ УЧНІВ СТАРШИХ КЛАСІВ СІЛЬСЬКИХ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
13.00.02 – теорія та методика трудового навчання
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Коберник Олександр Миколайович,
Уманський державний педагогічний університет
імені Павла Тичини, Інститут природничо-математичної та технологічної освіти, директор.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Лузан Петро Григорович,
Національний аграрний університет
завідувач кафедри педагогіки;
кандидат сільськогосподарських наук, доцент
Титаренко Валентина Петрівна,
Полтавський державний педагогічний університет імені В.Г. Короленка, проректор з соціальної роботи.
Захист відбудеться “  9  ” листопада 2007 року о   годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.458.01 в Інституті професійно-технічної освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 03045, м. Київ, Чапаєвське шосе, 98.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту професійно-технічної освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 03045, м. Київ, Чапаєвське шосе, 98.
Автореферат розісланий 9 жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.С. Голіяд


АГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність теми. Організація освіти в старшій школі відповідно до Концепції профільного навчання в старшій загальноосвітній школі, яка розроблена на виконання Закону України “Про загальну середню освіту”, Постанови Кабінету Міністрів “Про перехід загальноосвітніх навчальних закладів на новий зміст, структуру і 12-річний термін навчання” і спрямована на реалізацію Національної доктрини розвитку освіти має функціонувати як профільна. Це створює сприятливі умови для врахування індивідуальних особливостей, інтересів і потреб учнів, для формування у школярів орієнтації на той чи інший вид майбутньої професійної діяльності.
Одним із основних напрямів профілізації є технологічний, головними завданнями якого згідно з Державним стандартом освітньої галузі “Технологія”, є ознайомлення учнів старших класів із закономірностями проектної, техніко-технологічної та побутової діяльності з опорою на знання з основ наук на рівні загальновиробничих закономірностей; всебічне ознайомлення з професією, що відповідає індивідуальним можливостям учнів; формування в учнів здатності мобілізувати свої потенційні творчі можливості в різних видах трудової діяльності.
Сільський загальноосвітній навчальний заклад – це особливий педагогічний феномен, відкритий соціальний інститут, ключова ланка цілісної системи освіти на селі, що має поліфункціональний характер, оскільки виступає організатором соціально-педагогічної роботи у відкритому виховуючому середовищі, є базовою ланкою профільної та професійної технологічної підготовки учнів, повноцінним суб’єктом господарювання.
Актуальність даного дослідження зумовлена й тим, що на професійне самовизначення учнів старших класів сільських шкіл, організацію їх технологічної підготовки та ефективність управління значною мірою впливають особливості функціонування сільських загальноосвітніх навчальних закладів, а саме: особливі умови, які пов’язані зі специфікою сільського способу життя та побуту, особливості багатоукладного сільськогосподарського виробництва; соціальним, природним та предметним середовищем; малою наповнюваністю більшості шкіл; низьким рівнем матеріальної бази трудового навчання; регіональними, національними та іншими характерними ознаками навчального закладу сільської місцевості.
Окрім цього, значні структурні зміни в аграрному виробництві, роздержавлення сільськогосподарських об’єктів, розпаювання земель колективних та державних сільськогосподарських підприємств, створення нових агроформувань на приватній основі, переміщення виробництва різних видів продукції рослинництва і тваринництва з державного сектора в приватний суттєво оновлюють роль і місце працівника агропромислового комплексу, який має не тільки виробляти, а й уміло заготовляти, переробляти та збувати продукцію рослинництва і тваринництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МЕТОДИКА ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ УЧНІВ СТАРШИХ КЛАСІВ СІЛЬСЬКИХ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок