Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЮВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ АГЛОМЕРАЦІЇ З МЕТОЮ ПЕРЕРОБКИ ЗБАГАЧЕНОГО МАРТЕНІВСЬКОГО ШЛАКУ

УДОСКОНАЛЮВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ АГЛОМЕРАЦІЇ З МЕТОЮ ПЕРЕРОБКИ ЗБАГАЧЕНОГО МАРТЕНІВСЬКОГО ШЛАКУ

Назва:
УДОСКОНАЛЮВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ АГЛОМЕРАЦІЇ З МЕТОЮ ПЕРЕРОБКИ ЗБАГАЧЕНОГО МАРТЕНІВСЬКОГО ШЛАКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,64 KB
Завантажень:
395
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ПРИАЗОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Русанов Роман Ігорович
УДК 669.162:662.785
УДОСКОНАЛЮВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ АГЛОМЕРАЦІЇ З МЕТОЮ
ПЕРЕРОБКИ ЗБАГАЧЕНОГО МАРТЕНІВСЬКОГО ШЛАКУ
Спеціальність 05.16.02 - “Металургія чорних металів”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата технічних наук
Маріуполь - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Металургія чорних металів” (МЧМ) Донбаського гірничо-металургійного інституту (ДГМІ), Міністерство освіти і науки України (м. Алчевськ).
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Петрушов Станіслав Миколайович, Донбаський гірничо-металургійний інститут, Міністерство освіти і науки України, професор кафедри МЧМ.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Ярошевський Станіслав Львович, Донецький національний технічний університет, Міністерство освіти і науки України, професор кафедри “Рудно-термічні процеси і маловідходні технології”
кандидат технічних наук Хлапонін Микола Семенович, Донецький інститут залізничного транспорту Української державної академії залізничного транспорту, Міністерство освіти і науки України, доцент кафедри “Менеджмент і маркетинг”
Провідна установа: Національна металургійна академія України, Міністерство освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
Захист відбудеться “_18_”__червня_____2004 р. у 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 12.052.01 Приазовського державного технічного університету за адресою: 87500, Донецька обл., м. Маріуполь, вул. Університетська, 7.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Приазовського державного технічного університету за адресою: 87500, Донецька обл., м. Маріуполь, вул. Анатова, 115.
Автореферат розісланий “_12_”__травня__2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
К 12.052.01 д.т.н., професор _______________ Маслов В.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Чорна металургія України є однією з найважливіших галузей важкої промисловості і впливає на економіку країни. Для подальшого розвитку чорної металургії в сучасних умовах необхідно здійснювати технічне переозброєння підприємств і забезпечувати конкурентноздатність металопродукції на світовому ринку шляхом поліпшення її якості і впровадження ресурсо- і енергозберігаючих технологій.
У сформованих умовах однією з найважливіших задач є залучення в металургійне виробництво різних техногенних відходів. Значна частина цих відходів за довгі роки інтенсивної роботи нагромадилася безпосередньо на металургійних підприємствах у шлакових відвалах і шламовідстійниках.
Одним з таких відходів є мартенівський шлак, споживання якого в промисловості вкрай обмежено. Однак в останні роки рядом підприємств почата розробка його відвалів з виділенням чистого і зашлакованого металу, що є оборотним продуктом при виробництві чавуна і стали. При цьому шлак крупністю менше 10 мм залишається незатребуваним. Тим часом, при збагаченні цього шлаку може бути отриманий продукт, придатний для агломерації.
Дослідження металургійних властивостей цього продукту, оцінка його впливу на хід процесу спікання і показники агломерації і розробка технології виробництва агломерату з його введенням у шихту є актуальною задачею, рішення якої дозволить не тільки зменшити споживання природної залізорудної сировини, знизити собівартість агломерату, але і буде сприяти поліпшенню екологічної ситуації в металургійних районах.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота є результатом науково-дослідної роботи “Розвиток теоретичних основ технології аглодоменого виробництва з використанням вторинних ресурсів”, № держреєстрації 0101U003567, проведеної в Донбаському гірничо-металургійному інституті. Автор був виконавцем зазначеної роботи.
Метою і задачею роботи є теоретичне обґрунтування і розробка практичних рекомендацій ефективності використання збагаченого мартенівського шлаку як замінника природної залізорудної сировини шляхом розробки наукових визначень, методів, розрахункових методик і ресурсо-енергозберігаючей технології його використання при агломерації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЮВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ АГЛОМЕРАЦІЇ З МЕТОЮ ПЕРЕРОБКИ ЗБАГАЧЕНОГО МАРТЕНІВСЬКОГО ШЛАКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок