Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-БІОХІМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ІШЕМІЧНОЇ ХВОРОБИ СЕРЦЯ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ПІЄЛОНЕФРИТ

КЛІНІКО-БІОХІМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ІШЕМІЧНОЇ ХВОРОБИ СЕРЦЯ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ПІЄЛОНЕФРИТ

Назва:
КЛІНІКО-БІОХІМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ІШЕМІЧНОЇ ХВОРОБИ СЕРЦЯ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ПІЄЛОНЕФРИТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,46 KB
Завантажень:
108
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Міністерство охорони здоров?я України
Кримський державний медичний університет
ім. С.І. Георгієвського
Мякінькова Людмила Олександрівна
УДК 616.36-008.811.6:616-008.9
КЛІНІКО-БІОХІМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ІШЕМІЧНОЇ ХВОРОБИ СЕРЦЯ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ПІЄЛОНЕФРИТ
14.01.02 – внутрішні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Сімферополь -2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Українській медичній стоматологічній академії МОЗ України, м.Полтави
Науковий керівник Топчій Іван Іванович, доктор медичних наук, професор, завідувач відділом нефрології Інституту терапії АМН України, м. Харків
Офіційні опоненти:
Денисюк Віталій Іванович, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри шпитальної терапії №2 (Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пірогова МОЗ України)
Крутіков Сергій Миколайович, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри внутрішніх хвороб (Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського МОЗ України)
Провідна установа : Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб
Захист відбудеться 22.01.2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.600.01 при Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, м. Сімферополь.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Кримського державного медичного університета ім. С.І. Георгієвського МОЗ України
Автореферат розісланий 19.12.2003 р
Вчений секретар
спеціалізованої вченої Ради Д 52.600.01
кандидвт медичних наук, доцент Сахалтуєв А.Д.

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з найсучасніших проблем кардіології залишається проблема оптимізації діагностики, лікування та прогнозування ішемічної хвороби серця (ІХС) (Чазов Е.И. с соавт., 1999; Бокарев Е.И., 1997). До етіопатогенетичних факторів розвитку атеросклерозу вінцевих артерій на сьогоднішній час відносять імуно-запальні процеси в них, пошкодження ендотеліальної функції, спровокованої інфекційними агентами різної природи (грипозні, мікобактеріальні, хламідійні та ін.), які обумовлюють розвиток інтоксикаційного, імунно-запального, гемокоагуляційного синдромів як безпосередньої, так і загальної дії (Рудик Ю.С., 2000.; Сумароков А.Б. з співавт. 1999; Попонина Т. М. з співавт., 2001).
Без сумніву, одним з найвпливовіших факторів, що провокує прогресуваня ішемічної патології, є розлади систем згортання та фібринолізу крові, утворення внутрішньосудинних агрегатів, які призводять до дестабілізації стану хворого (Шумаков В.А., 1994).
Разом з тим, сучасні точки зору в патогенезі ІХС віддають вагому частку імунному запаленню, що активує ланки ендотеліальних вазоактивних реакцій (Грацианский Н.А., 1996).
Підсумовуючи вищесказане, виникає необхідність уточнити діагностично-прогностичні критерії перебігу ІХС у хворих з хронічним запальним процесом, дослідити та обгрунтувати значення імуно-запальних механізмів у розвитку коронарної патології та їх прогностичну перспективу. Розширення уявлення про роль запального механізму у прогресуванні коронарної патології призводить до необхідності пошуку впливових засобів патогенетичного лікування, особливо на тлі не завжди ефективної антибактеріальної терапії, резистентність до якої стає однією із актуальних та вагомих проблем сучасної медицини (Коцюруба А.В. з співавт., 2000).
Хронічний пієлонефрит (ХП) є найбільш розповсюдженим захворюванням нирок, тривалий субклінічний (прихований) та латентний перебіг якого звертає на себе увагу лікарів переважно лише на стадії його органих ускладнень (Пиріг Л.А., 1995; Тиктинський О.Л., 1996; Шулутко Б.І., 1996). Статистичні дані епідеміологічних, аутопсичних досліджень свідчать про те, що серед усіх пацієнтів ХП зустрічається за різними даними у 14%, з них 30% виявлено вперше (Гогін Є.Є., 1997) із частотою 18 на 1000 чоловік (Полушин В.І., 1988), у 6% хворих терапевтичних відділень (Пиріг Л.А., 1995). Незважаючи на великий спектр діагностичних можливостей, правильний діагноз при ХП встановлюють лише у 30%.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: КЛІНІКО-БІОХІМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ІШЕМІЧНОЇ ХВОРОБИ СЕРЦЯ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ПІЄЛОНЕФРИТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок