Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРЯМІ ІНОЗЕМНІ ІНВЕСТИЦІЇ В РОЗВИТКУ ТРАНЗИТИВНИХ ЕКОНОМІК УКРАЇНИ І КИТАЮ

ПРЯМІ ІНОЗЕМНІ ІНВЕСТИЦІЇ В РОЗВИТКУ ТРАНЗИТИВНИХ ЕКОНОМІК УКРАЇНИ І КИТАЮ

Назва:
ПРЯМІ ІНОЗЕМНІ ІНВЕСТИЦІЇ В РОЗВИТКУ ТРАНЗИТИВНИХ ЕКОНОМІК УКРАЇНИ І КИТАЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,53 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ ТА З ПИТАНЬ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇЇ УКРАЇН
И


МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ ТА З ПИТАНЬ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇЇ УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ ЗОВНІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ
Жень Фей ( КНР)
УДК 339.727.22
ПРЯМІ ІНОЗЕМНІ ІНВЕСТИЦІЇ В РОЗВИТКУ ТРАНЗИТИВНИХ ЕКОНОМІК УКРАЇНИ І КИТАЮ
Спеціальність - 08.05.01.- Світове господарство і міжнародні
економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертація на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2001


Дисертацією є рукопис.
Дисертаційна робота виконана на кафедрі міжнародної економіки Української академії зовнішньої торгівлі
Науковий керівник | Доктор економічних наук, професор
Дудченко Микола Андрійович,
професор кафедри міжнародної економіки Української академії зовнішньої торгівлі
Офіційні опоненти | Доктор економічних наук
Гаврилюк Олег Вікторович,
провідний науковий співробітник Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України
Кандидат економічних наук
Пестрецова Ольга Іванівна,
доцент кафедри міжнародної економіки Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України
Провідна організація | Кафедра міжнародної економіки економічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка
Захист відбудеться “26” грудня 2001р. о “14“ годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради К 26.847.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук в Українській академії зовнішньої торгівлі за адресою: 01042, м.Київ, вул.Чигоріна, 57а,.зал засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Української академії зовнішньої торгівлі за адресою: 01042, м.Київ, вул.Чигоріна, 57, к. 67.
Автореферат розісланий “26” листопада 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради | Стукач Т.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальнісь теми . У сфері міжнародних економічних відносин ( МЕВ) одним з найбільш актуальних є питання прямих іноземних інвестицій (ПІІ). З початку 80-х років міжнародні прямі інвестиції стали найважливішою відмінною рисою сучасного світового господарства і міжнародних економічних відносин. Вони підірвали монополію міжнародної торгівлі в епоху поглибленого розвитку світового господарства. Доповнюючи та опосередковуючи міжнародну торгівлю, міжнародні прямі інвестиції стають визначальними у системі МЕВ. На даний момент міжнародні прямі інвестування починають відігравати роль головної рухомої сили розвитку світової економіки та міжнародних економічних відносин і дедалі більше визначають структуру міжнародної торгівлі, науково-технічного співробітництва, впливають на характер спільного підприємництва, що радикально змінює перспективи розвитку світового господарства. Згідно з оцінкою експертів Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) у 1999 р. приріст світового ВВП складав 3 %, світової торгівлі - 4.6%,а міжнародних прямих інвестицій - 25.3%.
Світова практика використання прямих інвестицій доводить, що вони являють собою один з найбільш ефективних способів включення національної економіки у світове господарство, і, що особливо важливо, саме виробничого включення, а не того, що йде лише на рівні організації зв'язків у сфері обігу.
Формування в Україні принципово нової (ринкової) економічної системи передбачає подолання існуючого високого рівня відособлення української економіки від світового господарства, пошук оптимальних та ефективних механізмів її включення у цю систему. При цьому важливого значення набуває розширення співробітництва, пов’язаного з міжнародною міграцією капіталу і перш за все - прямими іноземними інвестиціями.
Актуальність питання щодо прямих інвестицій в економіку України продиктовано також стрімким нарощенням негативних тенденцій у самому інвестиційному секторі ( відсутність мотивацій до інвестування, недостатне нагромадження ресурсів практично усіма основними групами інвесторів, їх слабка залежність від сучасних потреб економіки, широкі масштаби відтоку капіталу за кордон).
Існуючий сьогодні інвестиційний клімат в Україні ще не може вповні слугувати критерієм зрілості реформ, що проводяться, довіри іноземних партнерів до стійкості прав власності, до нестабільної економічної ситуації у країні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРЯМІ ІНОЗЕМНІ ІНВЕСТИЦІЇ В РОЗВИТКУ ТРАНЗИТИВНИХ ЕКОНОМІК УКРАЇНИ І КИТАЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок