Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕРМОДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОТРІЙНИХ РОЗПЛАВІВ Ni-Al-Ti (Zr, Hf) ТА ПОДВІЙНИХ ГРАНИЧНИХ СИСТЕМ

ТЕРМОДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОТРІЙНИХ РОЗПЛАВІВ Ni-Al-Ti (Zr, Hf) ТА ПОДВІЙНИХ ГРАНИЧНИХ СИСТЕМ

Назва:
ТЕРМОДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОТРІЙНИХ РОЗПЛАВІВ Ni-Al-Ti (Zr, Hf) ТА ПОДВІЙНИХ ГРАНИЧНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,01 KB
Завантажень:
192
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ПОДОПРИГОРА НАТАЛЯ ВАЛЕНТИНІВНА
УДК 536.7:541.122
ТЕРМОДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОТРІЙНИХ РОЗПЛАВІВ
Ni-Al-Ti (Zr, Hf) ТА ПОДВІЙНИХ ГРАНИЧНИХ СИСТЕМ
02.00.04 – фізична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фізичної хімії Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Судавцова Валентина Савелівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри фізичної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук,
старший науковий співробітник
Туркевич Володимир Зіновійович
Інститут надтвердих матеріалів
імені В.М.Бакуля НАН України (м. Київ),
заступник директора з наукової роботи
кандидат хімічних наук,
старший науковий співробітник
Щерецький Олександр Анатолійович
Фізико-технологічний інститут металів
і сплавів, м.Київ
Провідна установа: Інститут проблем матеріалознавства
ім. І.М. Францевича НАН України, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “27” березня 2006 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.03 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська 60, хімічний факультет, Велика хімічна аудиторія.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська 58).
Автореферат розісланий “23” лютого 2006 р.
Вчений секретар Олексенко Л.П.
спеціалізованої вченої ради
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Фізико-хімічні характеристики розплавів необхідні для ефективного удосконалення ряду технологічних процесів (легування, зварювання, пайки), науково обґрунтованого створення нових матеріалів із заданими властивостями, у тому числі надтвердих, тугоплавких, квазікристалічних, аморфних. Дослідження останніх, згідно з Концепцією розвитку гірничо-металургійного комплексу України до 2010 року (385/95-ВР), належить до пріоритетного напрямку науково-технічного забезпечення металургійної промисловості України.
Термодинамічні функції сплавів є одними з найважливіших серед численних фізико – хімічних властивостей, оскільки вони кількісно характеризують енергію міжатомної взаємодії компонентів. Знання термодинамічних величин сплавоутворення необхідне для вибору оптимальних режимів технологічних процесів одержання сплавів і передбачення їх поведінки в різних умовах. У зв’язку з трудоємністю, складністю експериментального дослідження трикомпонентних рідких сплавів на основі нікелю, великого значення набуває моделювання їх термодинамічних властивостей із даних для подвійних граничних систем.
Останнім часом значно зріс інтерес до сплавів перехідних металів з алюмінієм та нікелем. Сплави систем Ni-Al-IVb-перехідний метал мають високу схильність до аморфізації при гартуванні з рідкого стану. Аморфні сплави цих систем характеризуються особливими властивостями, тому вони широко застосовуються як дифузійні бар’єри в електронних приладах, для виготовлення магнітних головок та датчиків, в авіа- та ракетобудуванні. Суперсплавам нікелю властиві висока жаро- і корозійна стійкість, жароміцність, ефект памяті форми. Дуже перспективними також є тугоплавкі, легкі та жаростійкі конструкційні матеріали нового покоління на основі інтерметалідів, зокрема, алюмінідів нікелю та титану.
В той же час, термодинамічні властивості розплавів потрійних систем Ni-Al-Ti (Hf) до цього часу не вивчені, а системи Ni-Al-Zr досліджені лише в одній роботі при 1565К. В зв’язку з цим дослідження термодинамічних властивостей розплавів Ni-Al-IVb-метал представляє значний інтерес.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на кафедрі фізичної хімії Київського національного університету імені Тараса Шевченка у межах держбюджетної теми № 01БФ037-04 “Термодинамічні властивості та структура металічних і шлакових розплавів” (№ держреєстрації 0101U002168)
Мета та задачі дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТЕРМОДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОТРІЙНИХ РОЗПЛАВІВ Ni-Al-Ti (Zr, Hf) ТА ПОДВІЙНИХ ГРАНИЧНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок