Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ ОБРОБКИ ПИВА ВИСОКИМ ТИСКОМ З МЕТОЮ СТАБІЛІЗАЦІЇ ЙОГО ЯКОСТІ

УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ ОБРОБКИ ПИВА ВИСОКИМ ТИСКОМ З МЕТОЮ СТАБІЛІЗАЦІЇ ЙОГО ЯКОСТІ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ ОБРОБКИ ПИВА ВИСОКИМ ТИСКОМ З МЕТОЮ СТАБІЛІЗАЦІЇ ЙОГО ЯКОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,17 KB
Завантажень:
250
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ
І ТОРГІВЛІ ім. М. ТУГАН-БАРАНОВСЬКОГО
ДЕБЕЛИЙ ВОЛОДИМИР ЛЕОНІДОВИЧ
УДК 663.46.083
УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ ОБРОБКИ
ПИВА ВИСОКИМ ТИСКОМ З МЕТОЮ
СТАБІЛІЗАЦІЇ ЙОГО ЯКОСТІ
Спеціальність 05.18.12 – процеси й обладнання харчових,
мікробіологічних і фармацевтичних виробництв
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата технічних наук
Донецьк – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі загальноінженерних дисциплін Донецького державного університету економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
Офіційні опоненти:
Провідна установа: | доктор технічних наук, професор Сукманов Валерій Олександрович, Донецький державний університет економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського, завідувач кафедри загальноінженерних дисциплін, декан факультету обладнання переробних та харчових виробництв.
доктор технічних наук, професор Домарецький Віталій Афанасійович, Національний університет харчових технологій, професор кафедри біотехнології продуктів бродіння, екстрактів і напоїв;
доктор технічних наук, професор Полевич Віталій Вадимович, Харківський державний університет харчування та торгівлі, завідувач кафедри вищої математики.
Український державний хіміко-технологічний університет Міністерства освіти і науки України, м. Дніпропетровськ, кафедра харчових виробництв та захисту обладнання від корозії.
Захист відбудеться 17 червня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.055.02 Донецького державного університету економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського за адресою: 83055, м. Донецьк, пр. Театральний, 28, ІІІ-ій корпус, аудиторія 3231.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького державного університету економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського за адресою: 83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 30.
Автореферат розісланий 16 травня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., доц. Антропова Л.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з найбільш популярних слабоалкогольних напоїв в Україні і країнах СНД є пиво. В останні роки в Україні спостерігається стійка тенденція до зростання його виробництва. Одним з етапів відомих технологій виробництва пива є знищення патогенних бактерій, а також мікроорганізмів, що знижують стабільність продукту в процесі його збереження. Дані технології ґрунтуються на пригніченні розвитку мікроорганізмів дією різноманітних фізико-хімічних факторів: високих температур, ультрафільтрації, хімічних і природних консервантів. При цьому харчові й органолептичні якості пива нерідко погіршуються.
Задоволення зростаючих вимог суспільства до більш здорового способу життя вимагає нових екологічно чистих технологій, що максимально зберігають натуральні компоненти продуктів, смакові й ароматизуючі їх складові. Світова сучасна практика збереження та поліпшення якості продуктів виробила принципово нову технологію обробки харчових продуктів шляхом використання високого тиску (ВТ). У багатьох країнах Західної Європи, США, Японії вже розроблені технології обробки продуктів високим тиском, що знайшло відображення у наукових працях зарубіжних вчених Д. Донжі, Д. Феррарі, Б. Таушера, Н. Пілара, Д. Гувера, Ф. Джонсона, У. Донга, Х. Огави, К. Фукушізи, Х. Фукумото та ін. З вчених, погляди яких на наукові аспекти впливу високого тиску на мікроорганізми і їх життєдіяльність вивчалися в процесі дослідження, слід зазначити А. Крісса, Д. Кашнера, К. Сузукі, Д. Смелта, М. Лінтона, В. Сукманова, В. Шаталова.
Широке впровадження в практику технології пива високого тиску ускладнене у зв’язку з тим, що на теперішній час ще не вивчений у достатній мірі механізм впливу високого тиску на мікрофлору пива, відсутні теоретичні моделі, що описують дані процеси, немає залежностей, що дозволяють оптимізувати процес обробки пива високим тиском; обладнання, що дозволяє обробляти продукти харчування високим тиском, випускається провідними зарубіжними фірмами, відсутні дані про характеристики установок і параметри процесу, що приводить до необхідності розробки принципово нових апаратурних схем і технологічних установок для реалізації процесу обробки рідких харчових продуктів загалом і пива зокрема високим тиском.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ ОБРОБКИ ПИВА ВИСОКИМ ТИСКОМ З МЕТОЮ СТАБІЛІЗАЦІЇ ЙОГО ЯКОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок