Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Математичне моделювання в стратегічному управлінні підприємством

Математичне моделювання в стратегічному управлінні підприємством

Назва:
Математичне моделювання в стратегічному управлінні підприємством
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,99 KB
Завантажень:
444
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Львівський національний університет
імені Івана Франка
Негрей Марина Володимирівна
УДК 668.012.32:330.46
Математичне моделювання в стратегічному управлінні підприємством
Спеціальність 08.00.11 – математичні методи, моделі
та інформаційні технології в економіці
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної кібернетики Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Вовк Володимир Михайлович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри економічної кібернетики.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Заруба Віктор Яковлевич,
Національний технічний університет „Харківський
політехнічний інститут”, завідувач кафедри економічної
кібернетики та маркетингового менеджменту;
кандидат економічних наук, доцент
Бліщук Катерина Михайлівна,
Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, доцент кафедри економічної політики та фінансів.
Захист дисертації відбудеться 27 березня 2008 р. о 15.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.01 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79008, м. Львів, просп. Свободи, 18, ауд. 115.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 26 лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А. В. Стасишин


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Господарська діяльність підприємств у ринкових умовах ставить перед ними особливі вимоги щодо їх системи управління. Велика кількість чинників, що впливають на економіку підприємства, значна невизначеність цих чинників, відсутність однозначних аналітичних залежностей між параметрами, що характеризують діяльність підприємств, обумовлюють складність задач управління ними. Такий стан справ спричиняє вироблення рішень стосовно вибору стратегії розвитку підприємства, що ґрунтуються на інтуїції, досвіді та кваліфікації експертів і аналітиків. Проте ці рішення мають невисокий рівень наукової обґрунтованості й обтяжені значним ризиком.
В економічній науці проблема стратегічного управління є далеко не новою. В аналіз різних аспектів стратегічного управління зробили суттєвий внесок такі відомі вчені як Ансофф І., Віханський О.С., Друкер П., Каплан Р., Нортон Д., Портер М., Попов С.О., Шершньова З.Є., а у застосування економіко-математичних методів в процеси прийняття стратегічних рішень – Вітлінський В.В., Вовк В.М., Геєць В.М., Заруба В.Я., Лисенко Ю.Г., Клебанова Т.С., Костіна Н.І., Рамазанов С.К., Сергєєва Л.Н., Ситник В.Ф., Сявавко М.С., Черняк О.І., Юринець В.Є.
Незважаючи на особливе місце стратегічного управління у забезпеченні ефективного розвитку підприємства, дотепер залишаються невирішеними багато теоретичних, методологічних та прикладних проблем, які зумовлені передусім складністю, нестабільністю та невизначеністю внутрішнього та зовнішнього середовища функціонування вітчизняних підприємств та значною складністю структури самих підприємств. Вивчення та аналіз опублікованих з цієї проблеми праць дали підстави для висновку про те, що питання застосування науково обґрунтованих методів для вирішення цілого кола задач стратегічного управління підприємством, серед яких найважливішими є методи економіко-математичного моделювання, недостатньо розроблені, як у науковому, так і в практичному аспектах.
Актуальність цієї проблеми на сучасному етапі розвитку економіки України, її теоретичне та практичне значення, необхідність розроблення інструментарію оптимізації стратегічного управління підприємством визначили вибір теми, мети та задач дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Математичне моделювання в стратегічному управлінні підприємством

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок