Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВНУТРІШНІЙ ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ІНТЕГРОВАНИХ МЕТАЛУРГІЙНИХ КОМПЛЕКСІВ

ВНУТРІШНІЙ ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ІНТЕГРОВАНИХ МЕТАЛУРГІЙНИХ КОМПЛЕКСІВ

Назва:
ВНУТРІШНІЙ ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ІНТЕГРОВАНИХ МЕТАЛУРГІЙНИХ КОМПЛЕКСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,49 KB
Завантажень:
346
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Руденко Галина Валеріївна
УДК 338.24.2
ВНУТРІШНІЙ ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ІНТЕГРОВАНИХ МЕТАЛУРГІЙНИХ КОМПЛЕКСІВ
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеню
кандидата економічних наук
Київ-2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі стратегії підприємств Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник – кандидат економічних наук, професор
Грещак Михайло Григорович,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри стратегії підприємств.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Турило Анатолій Михайлович
Криворізький технічний Університет,
завідувач кафедри економічного аналізу і фінансів;
кандидат економічних наук, доцент
Володькіна Марина Владиславівна
Київський національний економічний університет,
доцент кафедри менеджменту.
Провідна установа – Харківський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економіки підприємства та менеджменту, м. Харків.
Захист відбудеться “29” вересня 2005 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.006.04 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий “29” серпня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, професор О.С. Федонін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Гірничо-металургійний комплекс (ГМК) є однією із базових галузей економіки України, яка визначає економічний стан країни та від рівня якої залежить розвиток інших галузей народного господарства. Проведені економічні реформи в галузі сформували нові економічні відносини між державою і підприємствами, між підприємствами, а також в середині самих підприємств. Динамічні умови господарювання поставили перед вітчизняними металургійними підприємствами питання пошуку нових форм організації виробництва, при започаткуванні яких виникає безліч проблем, пов’язаних зі створенням ефективного внутрішнього економічного механізму, який сприяв би підвищенню конкурентоспроможності вітчизняних металургійних підприємств. В даних умовах для металургійних підприємств особливої актуальності набувають питання пошуку нових підходів і методів щодо удосконалення економічного управління, одним з яких є механізм інтеграції.
Наукова і прикладна проблематика процесів інтеграції господарюючих суб’єктів та вивчення їх ефективності постійно знаходяться в полі зору зарубіжних і вітчизняних науковців. В той же час певні питання розвитку інтеграційних зв’язків досліджені фрагментарно. Бракує наукових розробок стосовно внутрішнього економічного механізму інтегрованих підприємств в умовах перехідної економіки. Зокрема, недостатньо обґрунтовані економічний статус підрозділів, планування їх діяльності, механізм формування трансфертних цін, інвестиційна політика та система матеріальної відповідальності структурних одиниць і підрозділів за результати роботи.
Таким чином, поточний стан проблеми вимагає узагальнення та систематизації теоретико-методологічних аспектів управління інтегрованими металургійними комплексами та обґрунтування практичних заходів щодо удосконалення внутрішніх економічних відносин на зазначених підприємствах. У вітчизняних наукових розробках недостатньо обґрунтовано сучасний категоріальний апарат досліджень, які стосуються організаційних змін на мікроекономічному рівні. Потребують подальших наукових досліджень теоретико-методологічні аспекти розвитку інтеграційних зв’язків, які б ґрунтувалися на систематизації сучасного емпіричного досвіду організаційно-економічного розвитку вітчизняних підприємств.
Сукупність цих та інших проблемних питань, їх методична та практична значущість визначають актуальність теми дослідження, його мету, завдання та логіко-структурну побудову.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ВНУТРІШНІЙ ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ІНТЕГРОВАНИХ МЕТАЛУРГІЙНИХ КОМПЛЕКСІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок