Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ УЧИТЕЛІВ У СИСТЕМІ МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

РОЗВИТОК КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ УЧИТЕЛІВ У СИСТЕМІ МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

Назва:
РОЗВИТОК КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ УЧИТЕЛІВ У СИСТЕМІ МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,46 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Науковий керівник: Калініченко Надія Андріївна, кандидат педагогічн
их наук, доцент, Кіровоградський інститут післядипломної педагогічної
освіти імені Василя Сухомлинського, завідувач кафедри педагогіки і пси
хології


КІРОВОГРАДСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА
ГРИЩЕНКО Надія Андріївна
УДК 37.011.31+371.1+371.14
РОЗВИТОК КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ УЧИТЕЛІВ У СИСТЕМІ МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ
ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Кіровоград - 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – | кандидат педагогічних наук, доцент Калініченко Надія Андріївна, Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського, завідувач кафедри педагогіки і психології
Офіційні опоненти –
– |
доктор педагогічних наук, професор
Буряк Володимир Костянтинович,
Криворізький державний педагогічний університет, ректор
кандидат педагогічних наук
Король Валентина Миколаївна,
Черкаський національний університет
імені Богдана Хмельницького, доцент кафедри педагогіки вищої школи
Провідна установа – |
Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки, м.Харків
Захист відбудеться “03” липня 2006 року о 10.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 23.053.02 у Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка за адресою: 25006, м. Кіровоград, вул.Шевченка, 1, зал засідань.
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.
Автореферат розіслано ”____“ червня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Я.Довга
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Вирішення нових завдань, поставлених перед системою освіти України процесами державотворення, кардинальними змінами у суспільно-політичному та економічному житті суспільства, залежить від послідовної демократизації та гуманізації взаємин усіх учасників педагогічного процесу, що, у свою чергу, вимагає розвитку комунікативних умінь педагогів.
Обмін інформацією є однією із найскладніших проблем в організації навчально-виховного процесу, створенні освітнього середовища в навчальному закладі. Посилює цю проблему впровадження особистісно орієнтованого підходу до навчання.
Все це змінює спрямованість етико-психологічних відносин учителя з учнем.
Учитель з розвиненими комунікативними уміннями, як правило, використовує діалогічну стратегію педагогічної взаємодії, прагне до співробітництва з учнями, батьками, колегами по роботі, встановлення з ними ділових, дружніх взаємин, спрямованих на спільні кроки до досягнення конструктивних результатів.
Демократизація шкільного життя максимально відкрила школу перед громадськістю. Різко зросла потреба у створенні позитивного іміджу вчителя, виникла необхідність активно працювати із засобами масової інформації, презентувати власний досвід, наукові надбання, рекламувати свою роботу і роботу закладу освіти.
Провідною складовою педагогічної майстерності учителя є комунікативні уміння. Саме тому проблема їх розвитку в учителя набуває сьогодні особливої актуальності.
Результати нашого дослідження показали, що тільки 50% спроб організувати спілкування в педагогічному середовищі призводять до порозуміння тих, хто спілкується. Це свідчить про існуючу суперечність між зростаючими вимогами суспільства і держави до вчителя щодо ефективності його професійної діяльності і недостатністю спеціально організованої підготовки з комунікативної майстерності; між інноваційними процесами в умовах гуманізації освіти і сучасними вимогами до системи методичної роботи в загальноосвітній школі.
Проблеми комунікації, розвитку комунікативних умінь розкриваються у працях філософів (К.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗВИТОК КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ УЧИТЕЛІВ У СИСТЕМІ МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок