Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОЦЕСУ АЛМАЗНОГО ДОВЕДЕННЯ СФЕРИЧНОЇ ПОВЕРХНІ ДЕТАЛІ З КЕРАМІКИ МЕДИЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ВВЕДЕННЯМ ДОДАТКОВОГО ОБЕРТАЛЬНОГО РУХУ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОЦЕСУ АЛМАЗНОГО ДОВЕДЕННЯ СФЕРИЧНОЇ ПОВЕРХНІ ДЕТАЛІ З КЕРАМІКИ МЕДИЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ВВЕДЕННЯМ ДОДАТКОВОГО ОБЕРТАЛЬНОГО РУХУ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОЦЕСУ АЛМАЗНОГО ДОВЕДЕННЯ СФЕРИЧНОЇ ПОВЕРХНІ ДЕТАЛІ З КЕРАМІКИ МЕДИЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ВВЕДЕННЯМ ДОДАТКОВОГО ОБЕРТАЛЬНОГО РУХУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,09 KB
Завантажень:
155
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ НАДТВЕРДИХ МАТЕРІАЛІВ ІМ. В. М. БАКУЛЯ
ПУЗИРЬОВ Олександр Леонідович
УДК 621.923:621.921.34:666
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОЦЕСУ АЛМАЗНОГО ДОВЕДЕННЯ СФЕРИЧНОЇ ПОВЕРХНІ ДЕТАЛІ З КЕРАМІКИ МЕДИЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ВВЕДЕННЯМ ДОДАТКОВОГО ОБЕРТАЛЬНОГО РУХУ
05.03.01 – Процеси механічної обробки, верстати та інструменти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля Національної Академії наук України
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор
Розенберг Олег Олександрович,
Інститут надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України, м. Київ, завідувач відділу Перспективних ресурсозберігаючих технологій механообробки інструментами з НТМ
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Майборода Віктор Станіславович,
Національний технічний університет Україні "Київський політехнічний інститут", м. Київ, професор кафедри "Інструментальне виробництво"
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Стахнів Микола Євстахійович,
Інститут надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України, м. Київ, старший науковий співробітник
Захист відбудеться " 8 " листопада 2007 р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.230.01 при Інституті надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України за адресою: 04074 м. Київ, вул. Автозаводська 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України (м. Київ, вул. Автозаводська 2)
Автореферат розісланий " 5 " жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук Лавріненко В.І


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Ендопротезування тазостегнових суглобів, що полягає в заміні природного людського суглоба на штучний, є одним з найперспективніших методів у лікуванні травматичних та дегенеративно-дистрофічних захворювань суглобів. Протезуванням тазостегнових суглобів займаються сотні клінік і дослідницьких центрів багатьох країн світу. Для України також є актуальним розвиток сучасних методів ендопротезування тазостегнових суглобів.
Ендопротез суглоба є складною конструкцією із шарнірним з'єднанням, одним з основних елементів якого є головка ендопротезу, яка має зовнішню сферичну поверхню і виготовляється, як правило, з біоінертної кераміки на основі оксидів алюмінію Al2О3 та диоксидів цирконію Zrо2. Дана кераміка відрізняється високою твердістю, зносостійкістю, корозійною стійкістю та невеликим коефіцієнтом тертя.
До шарнірного з'єднання "головка - чашка" пред'являються високі вимоги зносостійкості та стійкості до циклічних навантажень. Тому вирішальне значення має точність форми й шорсткість сферичної поверхні головки ендопротеза. Так російський стандарт ГОСТ Р ИСО 7206-2-2005 висуває наступні вимоги: шорсткість сферичної поверхні Ra 0,02 мкм, відхилення від сферичності не більше 10 мкм. При цьому допуск на номінальній діаметр становить ,02 мм.
Разом з тим світові лідери виробництва головок ендопротезів суглобів, японська фірма "Kyoсera" та французька фірма "FrancBall", забезпечують точність форми сферичної поверхні на рівні 0,1 – ,4 мкм і шорсткість сферичної поверхні Ra 0,01 – ,02 мкм.
В Україні в Інституті надтвердих матеріалів НАН України, Соханем С.В., розроблено технологію алмазного доведення головок ендопротезів, яка базується на методі "вільного притирання", та забезпечує відхилення форми сферичної поверхні на рівні 0,5 – ,0 мкм і Ra = 0,01 – ,03 мкм. Як видно, тільки точність форми сферичної поверхні головок ендопротезів, оброблених за даною технологією, відповідає вимогам стандарту, а шорсткість сферичної поверхні лише наближена до нього.
Тому актуальність проблеми полягає в розробці нового способу обробки сферичної поверхні головки ендопротеза суглоба, що базуватиметься на методі "вільного притирання" і відрізнятиметься дешевизною обробки, та забезпечить якість поверхні яка відповідатиме вимогам стандарту, і якомога більше наближена до показників світових виробників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОЦЕСУ АЛМАЗНОГО ДОВЕДЕННЯ СФЕРИЧНОЇ ПОВЕРХНІ ДЕТАЛІ З КЕРАМІКИ МЕДИЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ВВЕДЕННЯМ ДОДАТКОВОГО ОБЕРТАЛЬНОГО РУХУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок