Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ВЗАЄМОДІЯ МІКРООРГАНІЗМІВ КОРЕНЕВОЇ ЗОНИ ЯРОГО ЯЧМЕНЮ З БІОАГЕНТАМИ МІКРОБНИХ ПРЕПАРАТІВ

ВЗАЄМОДІЯ МІКРООРГАНІЗМІВ КОРЕНЕВОЇ ЗОНИ ЯРОГО ЯЧМЕНЮ З БІОАГЕНТАМИ МІКРОБНИХ ПРЕПАРАТІВ / сторінка 2

Назва:
ВЗАЄМОДІЯ МІКРООРГАНІЗМІВ КОРЕНЕВОЇ ЗОНИ ЯРОГО ЯЧМЕНЮ З БІОАГЕНТАМИ МІКРОБНИХ ПРЕПАРАТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,54 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
, 1979; Gaur et al., 1988; Bayoumi et al., 1991; Белимов и др., 1992 Шабаев и др., 1992; Курдиш, 2001].
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження проводили за науково-технічною програмою Української академії аграрних наук "Родючість грунтів", підпрограмою "Сільськогосподарська мікробіологія", завданням "Розробити біологічні препарати для захисту рослин від хвороб та шкідників, зменшення хімічного навантаження і збереження родючості грунтів", яке виконувалось в Інституті сільськогосподарської мікробіології УААН, номер державної реєстрації - 0198U004588.
Мета і завдання дослідження. Метою досліджень було вивчити взаємодію мікроорганізмів кореневої зони ярого ячменю з біоагентами мікробних препаратів та визначити вплив інтродукованих мікроорганізмів на азотне живлення рослин, розвиток кореневих гнилей і зрештою - на підвищення урожаю ярого ячменю та його якості.
Відповідно до поставленої мети було сформульовано такі задачі:
· визначити характерні види мікроміцетів лучно-чорноземного вилугуваного грунту кореневої зони ярого ячменю;
· дослідити взаємодію гриба-антагоніста Chaetomium cochliodes Palliser 3250 з мікроміцетами кореневої зони ярого ячменю;
· вивчити приживаність інтродукованого в грунт C. cochliodes 3250 та його вплив на грибний ценоз кореневої зони ярого ячменю;
· вивчити асоціативні азотфіксуючі бактерії грунту ризосфери ярого ячменю та одержати штами діазотрофів з високою активністю азотофіксування;
· вивчити приживаність азотфіксуючих бактерій, інтродукованих в кореневу зону ярого ячменю;
· дослідити вплив одержаного нами штаму Azospirillum brasilense 11 на підвищення імунітету рослин ярого ячменю до збудників кореневих гнилей;
· оцінити ефективність сумісного використання C. cochliodes 3250 і A. brasilense 11 як засобу поліпшення азотного живлення рослин ярого ячменю, захисту від кореневих гнилей та підвищення урожаю культури.
Об'єкт досліджень: штами асоціативних азотфіксуючих бактерій Azospirillum brasilense 11 і Enterobacter aerogenes 30ф та гриба-антагоніста Chaetomium cochliodes 3250, а також мікроміцети і діазотрофи кореневої зони ярого ячменю.
Предмет досліджень: взаємодія біоагентів мікробних препаратів (гриба-антагоніста C. cochliodes 3250, діазотрофів A. brasilense 11 і E. aerogenes 30ф) з мікроміцетами та азотфіксуючими бактеріями кореневої зони ярого ячменю.
Наукова новизна одержаних результатів. Вивчено видовий склад мікроміцетів лучно-чорноземного вилугуваного грунту кореневої зони ярого ячменю та їх взаємодію з грибом-антагоністом C. cochliodes 3250, на основі якого створено препарат хетомік.
Вивчено якісний склад і нітрогеназну активність азотфіксуючих бактерій кореневої зони ярого ячменю та одержано новий високоефективний штам діазотрофа Azospirillum brasilense 11, який слугує біоагентом мікробного препарату.
Вперше досліджено роль A. brasilense 11 i Enterobacter aerogenes 30ф в підвищенні імунітету рослин ярого ячменю до збудників кореневих гнилей.
Вперше показана висока ефективність і обгрунтована доцільність спільного застосування гриба-антагоніста C. cochliodes 3250 та нового штаму азотфіксуючих бактерій A. brasilense 11 для поліпшення азотного живлення рослин ярого ячменю, їх захисту від збудників кореневих гнилей, та підвищення урожаю зерна високої якості.
Практичне значення одержаних результатів. Сільськогосподарському виробництву рекомендовано новий мікробний препарат азохетомік для поліпшення азотного живлення рослин ярого ячменю і захисту від кореневих гнилей, який забезпечує підвищення урожаю культури та збереження благополуччя довкілля.
Біоагентами препарату є новий штам діазотрофа A. brasilense 11 і гриб-антагоніст C. cochliodes 3250.
Особистий внесок здобувача. Дисертація є самостійною роботою автора. Дисертантом проаналізована відповідна література, закладено і проведено лабораторні, вегетаційні та польові досліди, зроблено статистичну обробку одержаних даних. Аналіз результатів, їх узагальнення, інтерпретацію та формулювання основних положень і висновків, а також друковані роботи підготовлено при безпосередній участі автора спільно з науковим керівником.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ВЗАЄМОДІЯ МІКРООРГАНІЗМІВ КОРЕНЕВОЇ ЗОНИ ЯРОГО ЯЧМЕНЮ З БІОАГЕНТАМИ МІКРОБНИХ ПРЕПАРАТІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок