Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ВЗАЄМОДІЯ МІКРООРГАНІЗМІВ КОРЕНЕВОЇ ЗОНИ ЯРОГО ЯЧМЕНЮ З БІОАГЕНТАМИ МІКРОБНИХ ПРЕПАРАТІВ

ВЗАЄМОДІЯ МІКРООРГАНІЗМІВ КОРЕНЕВОЇ ЗОНИ ЯРОГО ЯЧМЕНЮ З БІОАГЕНТАМИ МІКРОБНИХ ПРЕПАРАТІВ / сторінка 3

Назва:
ВЗАЄМОДІЯ МІКРООРГАНІЗМІВ КОРЕНЕВОЇ ЗОНИ ЯРОГО ЯЧМЕНЮ З БІОАГЕНТАМИ МІКРОБНИХ ПРЕПАРАТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,54 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Ідентифікацію мікроміцетів проведено під керівництвом завідувача лабораторії мікробіометода к.б.н. Надкерничного С.П.
Апробація результатів дисертації. Результати досліджень, які викладені в дисертаційній роботі доповідались на науково-практичному семінарі молодих вчених та спеціалістів "Вчимося господарювати" (Київ - Чабани, 1999); науково-виробничій конференції "Оптимізація структури агроландшафтів і раціональне використання грунтових ресурсів" (Київ, 2000); школі молодих вчених "Біотехнологія - стратегія розвитку в ХХІ ст." (Санкт-Петербург, 12-22 листопада 2000р.); на ІІ Установчому з'їзді Українського мікробіологічного товариства (Чернігів, 11-14 вересня 2000р.); міжнародній науковій конференції "Екологія і біохімічна діяльність мікроорганізмів" (Одеса, 4-6 вересня 2001р.); міжнародній науково-практичній школі для молодих вчених і спеціалістів "Природні екосистеми Карпат в умовах посиленого антропогенного впливу" (Ужгород, 4-7 жовтня 2001р.); конкурсі експериментальних робіт молодих дослідників Інституту мікробіології і вірусології нану, присвяченому 135-й річниці з дня народження Д.К. Заболотного (Київ, 3-4 грудня 2001р.).
Публікації. За результатами досліджень опубліковано 7 робіт, з яких 5 статей, 2 тези.
Обсяг і структура роботи. Дисертація складається із вступу, огляду літератури, експериментальної частини, обговорення результатів, висновків, рекомендацій виробництву та списку використаної літератури, який містить 220 першоджерел (із них 94 іноземних), а також двох додатків.
Загальний обсяг роботи становить 146 сторінок. Робота ілюстрована 22 таблицями, 11 рисунками і 4 графіками.
огляд літератури
Огляд літератури складається з двох підрозділів, які містять інформацію щодо грибів-антагоністів та їх взаємодії з фітопатогенними грибами, а також сучасні погляди на асоціативні взаємовідносини діазотрофів з рослинами. В розділі розглядається перспективність застосування комплексних біопрепаратів поліфункціональної дії.
матеріали і методи досліджень
Об'єктами досліджень слугували: природний штам сумчастого гриба Chaetomium cochliodes Palliser 3250, виділений як активний антагоніст фітопатогенних грибів, депонований у Всесоюзному науково-дослідному інституті сільськогосподарської мікробіології під номером 38, на основі якого створено препарат хетомік [Надкерничный, 1992], виробничий штам Enterobacter aerogenes 30ф, який є діючою основою препарату ризоентерину, що використовується для поліпшення азотного живлення рослин ярого ячменю [Берестецкий и др., 1987; Носко та ін., 1999], одержаний нами новий штам азотфіксуючих бактерій Azospirillum brasilense 11, виділений із ризосфери ярого ячменю, який вирощувався на лучно-чорноземному вилугуваному легкосуглинковому грунті; ярий ячмінь (Hordeum distichon L.) сорту Гонар.
Відбір грунтових зразків, виділення, облік і культивування грибів здійснювали за загальноприйнятими методиками [Методы экспериментальной микологии, 1982]. Культурально-морфологічні ознаки грибів вивчали на сусло-агарі, середовищі Чапека та картопляно-глюкозному агарі. Їх ідентифікацію проводили за відповідними для конкретної систематичної групи мікроміцетів визначниками [Пидопличко, 1953; Пидопличко, 1972; Милько, 1974; Билай, 1977; Пидопличко, 1977; Пидопличко, 1978].
Для виділення грибів-збудників кореневих гнилей уражене коріння і стебла ярого ячменю ретельно очищали від грунту і промивали в проточній воді. Після поверхневої дезинфекції в 1% розчині AgNO3 і етиловому спирті матеріал переносили в чашки Петрі з фільтрувальним папером (волога камера) і паралельно висівали на сусло-агар і картопляно-глюкозний агар з додаванням антибіотиків [Зражевская, 1980].
Наявність різних видів мікроміцетів в грунті і кореневій зоні ярого ячменю визначали за частотою зустрічальності і по численності видів (доля штамів певного виду від загального числа виділених штамів) [Мирчинк, 1976]. Характерними вважались види з частотою зустрічальності понад 40%.
Для оцінки різниці між мікобіотою грунту міжрядь, ризосфери та ризоплани рослин ярого ячменю використовували коефіцієнти подібності Соренсена і індекси різноманітності і вирівняності Шеннона [Одум, 1975].

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ВЗАЄМОДІЯ МІКРООРГАНІЗМІВ КОРЕНЕВОЇ ЗОНИ ЯРОГО ЯЧМЕНЮ З БІОАГЕНТАМИ МІКРОБНИХ ПРЕПАРАТІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок