Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Становлення політичної системи в Україні

Становлення політичної системи в Україні

Назва:
Становлення політичної системи в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,86 KB
Завантажень:
136
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
САЦЬКИЙ Павло Вікторович
УДК328.124(477)”1986/1996”
Становлення політичної системи в Україні
наприкінці 1980-х-першій половині 1990-х років.
Спеціальність
07.00.01Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі новітньої історії України Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор,
академік НАН України
ЛИТВИН Володимир Михайлович,
Голова Верховної Ради України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук,
старший науковий співробітник
МАЙБОРОДА Олександр Микитович,
начальник відділу етнополітології Інституту політичних та етнонаціональних досліджень НАН України
кандидат історичних наук, доцент
СОРОКА Юрій Михайлович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Провідна установа Інститут історії України НАН України, відділ історії України другої половини ХХ століття
Захист відбудеться “19” січня 2004р. о 10 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.20 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 349).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий "19" грудня 2003р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент О.І.Божко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Структура дисертації зумовлена метою і завданнями дослідження. Вона включає вступ та три розділи, висновки, список використаних джерел і літератури (13 сторінок, 193 позиції). Загальний обсяг дисертації складає 192 сторінки.
Вступ. Актуальність теми дослідження. На сьогодні в Україні надзвичайну актуальність має проблема комплексного реформування політичної системи в державі, підвищення ефективності роботи органів влади та управління. Не менш важливою є побудова громадянського суспільства, що передбачає активну та ефективну участь громадян в процесі діяльності цих органів через об`єднання громадян. Ці проблеми стояли перед керівниками як УРСР так і України періоду незалежності. Протягом другої половини 1980-х – 1990-х рр. була очевидною складність та суперечливість процесу реформ. Часто заходи по реформуванню в тієї чи іншої сфері здійснювались без комплексного врахування ситуації у попередній період життя держави.
Тому існує потреба вкомплексного й всебічного вивчення та аналізу досвіду трансформації політичної системи в Україні у період кінця 1980-х першої половини 1990-х рр. Є необхідність дослідження функціонування органів влади та управління, громадсько-політичних рухів та партій. Ряд праць дослідників-істориків присвячено згаданим проблемам. Особливу увагу вони присвячують діяльності політичних партій та організацій, деякі праці розглядають ситуацію навколо формування органів влади та управління незалежної України. Але, не зважаючи на це, залишається малодослідженою проблема становлення виконавчої вертикалі в Україні, закономірностей цього процесу в Україні та їх обумовленості. Потребує дослідження також питання участі та ролі громадсько-політичних рухів і партій в процесі трансформації системи влади.
Тому перед історичною наукою постає завдання комплексного аналізу досвіду побудови ефективної політичної системи в Україні у період 1986 1996 рр.
Об`єктом дисертаційного дослідження є органи влади та управління, котрі зазнали трансформації в період кінця 1980-х першої половини 1990-х рр. та громадсько-політичні рухи і партії, котрі брали активну участь в цьому процесі.
Предметом дисертації виступають напрями та форми трансформації органів влади та управління, участь у цьому процесі громадсько-політичних рухів наприкінці 1980-х на початку 1990-х рр. та боротьба політичних партій за вплив на процес становлення політичної системи в Україні і участь в діяльності органів влади та управління.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Становлення політичної системи в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок