Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Управління розвитком суб’єктів страхового підприємництва

Управління розвитком суб’єктів страхового підприємництва

Назва:
Управління розвитком суб’єктів страхового підприємництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,73 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Київський національний торговельно-економічний університет
Піратовський Георгій Леонідович
УДК 338.24:368.03
Управління розвитком суб’єктів
страхового підприємництва
Спеціальність 08.06.01 - Економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ-2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному торговельно-економічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат економічних наук, професор
Ушакова Ніна Миколаївна,
Київський національний торговельно-економічний
університет, професор кафедри економіки
підприємництва
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Внукова Наталія Миколаївна,
Харківський державний економічний університет,
професор кафедри фінансів;
кандидат економічних наук, доцент
Шершньова Зоя Євгеніївна,
Київський національний економічний університет,
доцент кафедри менеджменту .
Провідна установа - Донецький державний університет економіки
і торгівлі ім. Туган-Барановського, кафедра
екоміки підприємства,
Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк.
Захист відбудеться “ 11” червня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26 055 01 в Київському національному торговельно-економічному університеті за адресою:
02156, Київ-156, вул. Кіото,19, ауд. В-206.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного торговельно-економічного університету за адресою :
02156, Київ-156, вул. Кіото,19
Автореферат розісланий 10.05.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.е.н., доцент Н.І.Морозова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасний стан розвитку підприємництва в Україні обумовлює зацікавленість в розробці теоретичних і методичних засад управління окремими типами й видами підприємницької діяльності, оскільки саме від ефективності роботи бізнес-структур залежать темпи економічного зростання економіки нашої держави, добробут населення, формування бюджету.
У ринкових умовах підприємництво –господарська діяльність, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг, що здійснюється з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку, особлива форма економічної активності фізичних та юридичних осіб (суб’єктів підприємницької діяльності), яка здійснюється самостійно, на постійній основі, на власний ризик - є відтворювальним та системоутворювальним фактором функціонування та розвитку будь-якої економічної системи .
Поширена типологія підприємництва передбачає виокремлення його різних видів: виробничого, посередницького (комерційного) та фінансового, одним з різновидів якого є страхове підприємництво.
В сучасній економічній літературі поняття „страхування”, „страховий захист”, „страхова діяльність” стали предметом багатьох досліджень, детально розглядалися в працях вітчизняних (Артюх Т.М., Базилевича В.Д., Внукової Н.М., Заруби О.Д., Лутака М.Д., Осадця С. С., Таркуцяка А.О, Яковенко І.С. та ін. ) та зарубіжних (Зубця А.Н., Крутика А.Б., Корчевскої Л.І., Нікітіної Т.В., Рейтмана Л.І., Орланюк-Малицької Л.О.,Турбіна К.Е, Шахова В.В., Юлдашева Р.Т.) та ін. дослідників.
Віддаючи належне існуючим теоретичним і методичним розробкам, слід наголосити, що головна увага приділялася страхуванню як системі суспільних відносин (страхових), способу (інструменту) захисту економічних інтересів страхувальників; побудові системи державного регулювання страхової діяльності; характеристиці окремих страхових продуктів (послуг); розвитку страхового ринку тощо.
Водночас в Україні практично немає комплексних спеціальних досліджень, які були б присвячені обґрунтуванню теоретико-методологічних засад страхового підприємництва, визначенню особливостей функціонування його суб’єктів (страхових компаній, організацій, товариств тощо), формуванню теоретичних положень та практичного інструментарію управління їх розвитком.
Створення умов для забезпечення ефективного розвитку суб’єктів страхового підприємництва виходячи зі стратегічних інтересів їх власників (зростання ринкової вартості підприємств та підвищення прибутковості інвестованого капіталу), страхувальників (підвищення різноманітності та надійності страхового захисту) та суспільства в цілому (зниження рівня ризикованості життєдіяльності фізичних та юридичних осіб, зростання обсягів формування страхового фонду для відшкодування можливих страхових збитків, зростання обсягу податкових надходжень та кількості робочих місць) визнано одним з пріоритетних завдань затвердженої Кабінетом Міністрів України Програми розвитку страхового ринку України на 2001-2004 роки .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Управління розвитком суб’єктів страхового підприємництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок