Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ МАЛИХ ДОЗ ІОНІЗУЮЧОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ НА ШЛУНКОВУ СЕКРЕЦІЮ ТА СТАН СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ШЛУНКА У ЩУРІВ

ВПЛИВ МАЛИХ ДОЗ ІОНІЗУЮЧОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ НА ШЛУНКОВУ СЕКРЕЦІЮ ТА СТАН СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ШЛУНКА У ЩУРІВ

Назва:
ВПЛИВ МАЛИХ ДОЗ ІОНІЗУЮЧОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ НА ШЛУНКОВУ СЕКРЕЦІЮ ТА СТАН СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ШЛУНКА У ЩУРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,03 KB
Завантажень:
59
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ Національний МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ДАНИЛА ГАЛИЦЬКОГО
СТАСЮК Ігор Євгенович
УДК 577.34: 612.32
ВПЛИВ МАЛИХ ДОЗ ІОНІЗУЮЧОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ НА ШЛУНКОВУ СЕКРЕЦІЮ ТА СТАН СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ШЛУНКА
У ЩУРІВ
14.03.03 – нормальна фізіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Львів – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького МОЗ України.
Науковий керівник :
доктор медичних наук, професор Кімакович Віктор Йосипович,
Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького,
завідувач кафедри ендоскопії і малоінвазивної хірургії ФПДО
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Шевчук Віктор Григорович, Національний медичний університет імені О. О. Богомольця МОЗ України, завідувач кафедри нормальної фізіології
доктор медичних наук, професор Скляров Олександр Якович, Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, завідувач кафедри біологічної хімії
Провідна установа: Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України
Захист дисертації відбудеться: 8 вересня 2004 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.600.03 при Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького МОЗ України (79010, м.Львів, вул..Пекарська, 69)
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького МОЗ України (79000, м.Львів, вул. Січових стрільців, 6)
Автореферат розісланий “_4__” серпня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Я. М. Федорів
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Після аварії на Чорнобильській АЕС гостро постало питання про вивчення особливостей впливу іонізуючого випромінювання у малих дозах на функціонування організму людини. Чорнобильська катастрофа привела до збільшення радіаційного фону, внаслідок чого великий контингент населення постійно піддається опроміненню низької інтенсивності, що має не лише теоретичний інтерес, але і клінічне значення (Бабешко В. Г., Носовский А. В., Базыка Д. А., 1996; Серкіз Я. И., 1996; Хижняк С. В., Биць Н. В., 2003). Насамперед це стосується впливу малих доз іонізуючого випромінювання на секреторну функцію шлунка та стан його слизової оболонки.
Проведення досліджень в цьому напрямку має важливе практичне значення, у зв’язку з тим, що після аварії на ЧАЕС продовжує зростати захворюваність органів травної системи, насамперед виразкової хвороби і хронічних гастритів (на 10-24,2 %) у осіб, які зазнали впливу іонізуючої радіації (Романенко А. Ю., 1988; Кулинич Г. В. та співавт., 1995; Дегтярьова Л. В., 1995; Коцай Б. Р., Марченко Т. З., Омельяненко О. В., 1995; Souchkevitch G. N., Tsyb A. F., 1996). Постійне спостереження за станом здоров’я учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС дозволило встановити, що патологія органів травлення в структурі захворюваності займає стійке друге місце, а частота виразкової хвороби у 2-2,5 рази більше, ніж по Україні в цілому (Якименко Д. М., 1998; Волохмеков В. Д., Маралина Г. П., Волкова Л. В., Ганжа Е. Г., 1994) і діагностується в 25,5-27,7 % випадках (Шишкина Т. І., 1997).
Експериментальні дані та результати, отримані у спостереженнях за людьми, свідчать, що несприятливі зміни стану здоров’я є серйознішими, ніж цього можна було чекати, виходячи з наявних дозиметричних відомостей. Припускають, що це пов’язано з комплексною синергічною дією як радіаційних, так і нерадіаційних факторів (Барабой В. А., 1991; Руднев М. І., Варецкий В. В., Береговский Н. Н. та співавт., 1994; Серкіз Я. І., Пінчук В. Г. та співавт., 1992).
У зв’язку з тим, що порушення секреторної функції шлунка, процесів пероксидного окиснення ліпідів (ПОЛ), активності ферментів антиоксидантного захисту та механізмів цитопротекції при дії малих доз опромінення та стресу мають не тільки теоретичне значення, але й лежать в основі різносторонніх клінічних ушкоджень травної системи, то це визначило проведення досліджень у цьому напрямку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВПЛИВ МАЛИХ ДОЗ ІОНІЗУЮЧОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ НА ШЛУНКОВУ СЕКРЕЦІЮ ТА СТАН СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ШЛУНКА У ЩУРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок