Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> механізм управління створенням наукоємної продукції в організаціях науково-технологічної сфери

механізм управління створенням наукоємної продукції в організаціях науково-технологічної сфери

Назва:
механізм управління створенням наукоємної продукції в організаціях науково-технологічної сфери
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,05 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Київський національний університет
імені тараса шевченка
дука Анастасія Петрівна
УДК 338.242:658.589
механізм управління створенням наукоємної продукції в організаціях науково-технологічної сфери
08.02.02 - | економіка та управління науково-технічним прогресом
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі менеджменту інноваційної та інвестиційної діяльності Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України,
Заслужений діяч науки і техніки України
Черваньов Дмитро Миколайович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри менеджменту інноваційної та інвестиційної діяльності |
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Гончарова Наталія Петрівна,
Інститут економіки НАН України, провідний науковий співробітник відділу промислового потенціалу
кандидат економічних наук, доцент
Лич Володимир Миколайович,
Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, заступник директора
Провідна установа: | Львівський національний університет імені Івана Франка, кафедра економіки підприємства, м. Львів |
Захист відбудеться “17” вересня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.12 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильківська, 90а, ауд. 704.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, кім. 12.
Автореферат розісланий “9” липня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент О.І. Жилінська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Еволюція світової економіки доводить, що рівень розвитку та динамізм науково-технологічної сфери забезпечує основу стійкого економічного зростання і визначається їх вагомим внеском у розвиток суспільства. Орієнтація на інноваційну модель розвитку, зростаючі темпи науково-технічних змін, стрімку динаміку наукоємних виробництв надали новий поштовх інтенсивним науковим дослідженням проблем економіки та управління науково-технічним прогресом, зокрема активізації науково-технічної та інноваційної діяльності й управління створенням наукоємної продукції.
Теоретичні дискусії з цієї проблеми відображають пошук джерел економічного зростання, необхідність розробки надійного наукового підґрунтя для використання наявного інтелектуального потенціалу й усвідомлення ролі знань та інновацій як найважливіших економічних ресурсів. Так, вже протягом 10 – 15 останніх років у розвинених країнах відмічається тенденція зниження матеріальної складової у вартості продукції та послуг до рівня 10 – 15% та збільшення частки витрат на отримання знань та інформації. Згідно з експертними оцінками, 15 – 25% приросту ВВП здійснюється за рахунок випереджувального розвитку високотехнологічних виробництв, приріст національного доходу на 65 – 80% досягається за рахунок використання результатів функціонування науково-технологічної сфери, а норма рентабельності авіаційної наукоємної і високотехнологічної продукції сягає до 1000 % та 2000 % - космічної.
Для створення продукту, здатного конкурувати і приносити прибуток, необхідно використовувати реалізовані у технічних ідеях інформацію та знання. Проте сучасний стан науково-технологічної сфери в Україні свідчить про серйозні суперечності в її функціонуванні: достатньо високий науково-технічний потенціал і значні потужності високотехнологічного комплексу в період економічних реформ виявились незапитаними та почали деградувати, а організація науково-технічної та інноваційної діяльності й система управління ними не повною мірою забезпечують необхідні передумови для формування економіки інноваційного типу.
Визначення стратегічних цілей формування та розвитку інноваційної складової національної економіки, перебудова її інституційної структури, зміна механізмів взаємодії наукових та дослідно-впроваджувальних організацій із споживачами їх продукції, необхідність активізації науково-технічної та інноваційної діяльності надають особливої актуальності дослідженням механізму управління створенням наукоємної продукції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: механізм управління створенням наукоємної продукції в організаціях науково-технологічної сфери

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок