Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ СИСТЕМНОГО ПРОЕКТУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ОСВІТНІХ СИСТЕМ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ СИСТЕМНОГО ПРОЕКТУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ОСВІТНІХ СИСТЕМ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

Назва:
МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ СИСТЕМНОГО ПРОЕКТУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ОСВІТНІХ СИСТЕМ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,32 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ЧЕРКАСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛАНСЬКИХ Євген Володимирович
УДК 681.5.01:378.147
МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ СИСТЕМНОГО ПРОЕКТУВАННЯ
ІНФОРМАЦІЙНИХ ОСВІТНІХ СИСТЕМ
ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ
 
05.13.06 - автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Черкаси-2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Черкаському державному технологічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
ЛЕГА Юрій Григорович,
Черкаський державний технологічний університет,
завідувач кафедри комп’ютерних систем
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
ПОДЧАСОВА Тетяна Павлівна,
Київський національний торгово-економічний
університет, професор кафедри інформаційних
технологій і систем
доктор технічних наук, професор
ЗЛАТКІН Артур Анатолійович,
Черкаський державний технологічний університет,
завідувач кафедри управління проектами та інформатики
Провідна установа: Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій та систем НАН України і МОН України, відділ діалогових і навчальних систем, м. Київ
Захист відбудеться „02” жовтня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 73.052.01 у Черкаському державному технологічному університеті за адресою: 18006, Черкаси, бул. Шевченка, 460, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Черкаського державного технологічного університету за адресою: 18006, Черкаси, бул. Шевченка, 460.
Автореферат розісланий „29” серпня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Палагін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відповідно до національної програми "Освіта. Україна ХХІ сторіччя" передбачено забезпечення розвитку освіти в країні на основі нових прогресивних концепцій, запровадження у навчально-виховний процес новітніх інформаційних технологій та науково-методичних досягнень.
Одним з напрямків реалізації даної програми є розробка та впровадження у навчальний процес інформаційних освітніх систем (ІОС). ІОС – середовище, що поєднує учбові, методичні та інформаційні ресурси з використанням сучасних інформаційних і телекомунікаційних технологій закладів освіти.
Аналіз та проектування ІОС вимагає створення математичних моделей та методів для їх цілісного осягнення, вивчення та побудови. Існуючі методи у більшості випадків досить потужні і ефективні, але моделі побудовані на їх основі є надто складними. Тому проблема пошуку нових більш прогресивних математичних методів аналізу та проектування ІОС як складних систем постійно актуальна.
Ефективний шлях рішення даної проблеми бачиться в автоматизації і координації всіх етапів процесу „життя” цих систем.
Даний процес розвивається по спіралі і на одному з витків представляє собою один із етапів життєвого циклу (ЖЦ) складної систем. На етапах наукових досліджень та проектування закладаються основні науково-технічні рішення і цільові характеристики майбутньої системи.
Необхідно відзначити досягнення у цій області таких видатних вчених як В.М. Глушкова, В.І. Скуріхіна, Г.С. Поспєлова, О.І. Кухтенко, O.Г. Івахненко, К.Д. Жука. Великий вклад внесли вчені М.З. Згуровський, В.І. Гриценко, Н.Д. Панкратова, Т.П. Подчасова, С.П. Кудрявцева, А.Ф. Манако, Г.О. Атанов, А.А. Тимченко і їх численні учні.
В результаті аналізу ринку систем даного класу можна відзначити такі системи як Lotus Learning Space, WEBCT, Прометей II, Blackboard, TOPCLASS, Asymetrix Librarian, Web Course in Box, Кобра - 2000 та ін.
Основними недоліками цих систем є:
1. Відсутність в самій їхній концепції потенціалу і засобів для прогресивної еволюції як навчальних систем у базисі науково-технічного прогресу.
2. Орієнтація на обмежений склад задач - не враховується необхідність оновлення моделей об'єктів і процесів навчання. Існуючі системи не в змозі оперативно пристосовуватися до швидких змін зовнішнього середовища (новим вимогам, змінам характеристик процесів та об'єктів навчання).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ СИСТЕМНОГО ПРОЕКТУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ОСВІТНІХ СИСТЕМ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок