Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СПАДКОВИЙ РАК МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ: КЛІНІЧНІ, МОРФОЛОГІЧНІ ТА ІМУНОГІСТОХІМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ

СПАДКОВИЙ РАК МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ: КЛІНІЧНІ, МОРФОЛОГІЧНІ ТА ІМУНОГІСТОХІМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ

Назва:
СПАДКОВИЙ РАК МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ: КЛІНІЧНІ, МОРФОЛОГІЧНІ ТА ІМУНОГІСТОХІМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,85 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ ПАТОЛОГІЇ, ОНКОЛОГІЇ І РАДІОБІОЛОГІЇ ім. Р.Є. КАВЕЦЬКОГО
ДАЦЮК ІГОР ОЛЕГОВИЧ
УДК 616-006.04:618.19
СПАДКОВИЙ РАК МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ: КЛІНІЧНІ, МОРФОЛОГІЧНІ ТА ІМУНОГІСТОХІМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ
14.01.07 – онкологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології
ім. Р.Є. Кавецького НАН України.
Науковий керівник _ -доктор медичних наук
Бородай Наталія Володимирівна,
провідний науковий співробітник відділу
механізмів протипухлинної терапії Інституту
експериментальної патології, онкології і радіобіології
ім. Р.Є. Кавецького НАН України.
Офіційні опоненти: -доктор медичних наук, професор
М’ясоєдов Дмитро Володимирович,
завідувач кафедри онкології Національної медичної
академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ
України;
-доктор медичних наук
Чешук Валерій Євгенович,
доцент кафедри онкології
Національного медичного університету
ім. О.О. Богомольця МОЗ України.
Захист відбудеться “26” березня 2008 року о 15.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.155.01 в Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України (03022, м. Київ, вул. Васильківська, 45).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ІЕПОР ім. Р.Є. Кавецького НАН України.
Автореферат розісланий “23” лютого 2008 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук Л.М. Шлапацька


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Рак молочної залози (РМЗ) є однією з найбільш актуальних медико-соціальних проблем. За даними ВООЗ щорічно в світі реєструється понад мільйон нових випадків РМЗ (Семиглазов В.Ф. и соавт., 2005). Захворюваність на РМЗ у багатьох країнах світу має тенденцію до зростання і за зведеними даними популяційного ракового реєстру європейських країн злоякісні пухлини молочної залози в Європі займають перше місце серед усіх пухлин у жінок (Parkin D., 2001). В Україні РМЗ посідає також перше місце серед злоякісних пухлин у жінок. Згідно даних Національного канцер-реєстру України у 2006 році в країні на РМЗ захворіло 15164 жінки (60,2 випадка на 100 тис. жіночого населення). Кількість зареєстрованих смертей від даного захворювання у 2006 році становила в Україні 7607 випадків, що обумовило високу смертність – 30,2 випадків на 100 тис. жіночого населення. Такий стан пов’язаний в основному з усе ще невисоким загальним рівнем ранньої діагностики цієї патології і незадовільними результатами лікування (Шпарик Я.В., 2001).
Одним з надзвичайно важливих, але найменш розроблених напрямків у боротьбі з РМЗ є вивчення клінічного поліморфізму злоякісних захворювань, який обумовлений віком початку захворювання, гістологічними особливостями пухлини, схильністю до метастазування, виживаністю тощо. Такий поліморфізм характерний для мультифакторних хвороб, у схильності до яких мають значення як спадкові, так і не спадкові фактори (Ганина К.П., 1993; Тарутинов В.И., 2006). Ідентифікація генів спадкової схильності виникнення РМЗ (BRCA1 і BRCA2) стала підґрунтям для більш поглибленого дослідження ролі спадкового фактору у розвитку РМЗ. Роботи щодо характеристики клінічного перебігу та виявлення клінічних особливостей спадкового РМЗ поодинокі (Kuhl C. et al., 2005). Результати досліджень різних авторів часто суперечливі або навіть протилежні (Любченко Л.Н. и соавт., 2006). На думку багатьох вчених такі результати, насамперед, можуть бути обумовлені географічними та етнічними особливостями популяції, в якій проводилось дослідження (Olsson H., 2001; Komenaka I. et al., 2002). Отже вони не можуть бути перенесені на інші популяції, які відрізняються між собою не тільки за географічними, етнічними та національними ознаками, а і впливом на організм жінок різноманітних шкідливих чинників навколишнього середовища, які зустрічаються на певній території. Тому підхід до вивчення такої складної проблеми як біологічна гетерогенність РМЗ потребує проведення комплексних досліджень з урахуванням клініко-генеалогічного аналізу для виявлення спадкової схильності до виникнення цієї патології.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СПАДКОВИЙ РАК МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ: КЛІНІЧНІ, МОРФОЛОГІЧНІ ТА ІМУНОГІСТОХІМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок