Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: Формування РЕЖИМів ВАЛЮТНИХ КУРСІВ у КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ (НА ПРИКЛАДІ ПОЛЬЩІ, ЧЕХІЇ, УКРАЇНИ)

Формування РЕЖИМів ВАЛЮТНИХ КУРСІВ у КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ (НА ПРИКЛАДІ ПОЛЬЩІ, ЧЕХІЇ, УКРАЇНИ) / сторінка 2

Назва:
Формування РЕЖИМів ВАЛЮТНИХ КУРСІВ у КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ (НА ПРИКЛАДІ ПОЛЬЩІ, ЧЕХІЇ, УКРАЇНИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,76 KB
Завантажень:
402
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Я.Боринець, А.С. Гальчинський, О.К.Єременко, А.Т.Кияк, О.Кузнєцов, З.О.Луцишин, О.В.Плотніков, О.І.Рогач, В.В.Рокоча, В.О.Степаненко, А.С. Філіпенко, О.І.Шнирков та ін. У Росії суттєвий внесок в дослідження валютних режимів було зроблено Т.Д. Валовою, Л.М. Красавіною, А.П.Кірєєвим, М.К.Бункіним, А.М.Семеновим, Т.Чекліною та ін. Проте в дослідженнях названих авторів та в інших наукових доробках відсутнє системне викладення проблеми вибору режимів валютних курсів країнами з перехідною економікою, не виявлено закономірності їх валютного розвитку, не з’ясовано вплив валютного фактора на економічний розвиток держав. Навіть серед західних авторів, котрі вважаються засновниками теорії режимів валютних курсів, не існує єдиної оцінки щодо механізму, необхідних і достатніх умов формування та форм прояву валютної політики в трансформаційних економіках, і, перш за все, впливу режимів валютних курсів на економічне зростання.
Важливу роль у теоретичних та емпіричних дослідженнях проблематики режимів валютних курсів відіграли праці зарубіжних вчених: Х.Девахтера, Р.Дорнбуша, Р.Мандела, Ф.Махлупа, Фішера, Дж.Флемінга, М.Фрідмена та ін. Західні економісти-теоретики прагнули запропонувати ідеальну “оптимальну” модель валютного курсу і намагалися вирішити питання, наскільки реальність відповідає чи не відповідає запропонованій моделі. У наукових колах Західної Європи після підписання в 1992 році Маастрихтської угоди, коли було взято курс на побудову Економічного і валютного союзу, пожвавилися дискусії щодо оптимальності європейського валютного простору, а також інтеграції до нього країн з перехідною економікою (Л. Хоффман, Ф.Мьоллерс, Р.Кокошинські досліджували питання інтегрування України до ЄС в аспекті поєднання грошово-кредитної та валютної політики, А.Зіденберг - аналіз основних принципів боргової стратегії країн з перехідною економікою, Бофінгер, А.Рудко, Д.Сальваторе, Н.Гольцберг - теоретичне обгрунтування можливостей інтеграції країн з перехідною економікою та ін.). Посилилась також увага до питання переходу до ринкових реформ, в основі яких лежить політика стабілізації валютного курсу (Л.Бальцерович - дослідження макроекономічних аспектів даного процесу, М.Тейлор, Ж.Франкель, Г.Грей, В.Костжев - аналіз ролі центральних банків у процесі стабілізаційної політики валютного курсу, Е.Зіновец - розробка рекомендацій проведення даної політики, яка б стала основою для входу до ЄС, І.Суянов та ін.). У процесі розвитку країн з перехідною економікою їхній вступ до ЄС стає все більш реальним, відповідно починаються дискусії навколо даного питання (М.Суянова, М.Звехла досліджують питання еволюції даного процесу в країнах з перехідною економікою, Й. Зукал, А.Гонцяж визначають негативні сторони проведеної валютної політики, М.Гроніцкі та ін.). Отже, увага іноземних економістів зосереджена на дослідженні окремих питань, що стосуються переважно практичних аспектів формування вибору режимів валютних курсів у країнах з перехідною економікою, а узагальнюючих теоретичних робіт, в яких би практичні аспекти були представлені як єдине ціле, немає.
Відсутність системного підходу у виявленні ролі режимів валютних курсів у країнах з перехідною економікою, встановлення зв”язку між монетарними факторами та реальним економічним розвитком країни, визначення режиму валютного курсу як засобу інтеграції у світовий валютний простір ставлять перед наукою завдання ліквідувати цю “прогалину” і цим зумовлюють актуальність теми дисертаційної роботи.
Зв"язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відповідності з плановою темою дослідження кафедри міжнародної економіки економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка "Сучасні тенденції розвитку і пріоритети господарської взаємодії світової економіки та України" в рамках факультетської теми 01БФ040-01 "Теорія та практика соціально-економічного розвитку України в умовах ринкових перетворень".
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційного дослідження є визначення ролі режиму валютного курсу у зміцненні національних економічних систем у країнах з перехідною економікою в процесі інтеграції до світового валютного простору.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Формування РЕЖИМів ВАЛЮТНИХ КУРСІВ у КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ (НА ПРИКЛАДІ ПОЛЬЩІ, ЧЕХІЇ, УКРАЇНИ)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок