Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: Формування РЕЖИМів ВАЛЮТНИХ КУРСІВ у КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ (НА ПРИКЛАДІ ПОЛЬЩІ, ЧЕХІЇ, УКРАЇНИ)

Формування РЕЖИМів ВАЛЮТНИХ КУРСІВ у КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ (НА ПРИКЛАДІ ПОЛЬЩІ, ЧЕХІЇ, УКРАЇНИ) / сторінка 3

Назва:
Формування РЕЖИМів ВАЛЮТНИХ КУРСІВ у КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ (НА ПРИКЛАДІ ПОЛЬЩІ, ЧЕХІЇ, УКРАЇНИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,76 KB
Завантажень:
402
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Комплексний підхід до поставленої мети окреслив коло завдань, які слід вирішити:
- виявити особливості проведення валютної політики у транзитивних економіках і встановити взаємозв’язок між валютними режимами та ринковими перетвореннями;
- з’ясувати специфічні риси і характеристики економічного розвитку Польщі, Чеської Республіки, України, які сформували стартове середовище формування політики валютного курсу на початку ринкових реформ;
- встановити закономірності етапів еволюційного розвитку валютних відносин у Польщі, Чеській Республіці, Україні та визначити оптимальний режим валютного курсу для країн даного типу;
- з’ясувати роль плаваючого валютного курсу в зміцненні національних економік постсоціалістичних країн;
- обгрунтувати доцільність використання плаваючого режиму валютного курсу при інтеграції країн з перехідною економікою у світовий валютний простір, зокрема для України.
Визначені завдання дозволяють окреслити об’єкт і предмет дослідження.
Об’єктом дослідження є країни з перехідною економікою, зокрема Україна, Чехія, Польща.
Предметом дослідження – режими валютних курсів та механізми їх формування.
Методи дослідження. Методологічною основою дисертаційного дослідження є діалектичний метод пізнання економічних явищ і процесів сучасного розвитку світу. Основні наукові результати дисертаційної роботи були отримані на основі використання таких методів: методу наукового абстрагування – при виявленні сутності режимів валютних курсів (розділ 1); історичного методу – при обґрунтуванні еволюційності розвитку валютних відносин в країнах з перехідною економікою (розділ 2); графічного методу та моделювання – при аналізі теорій валютного курсу (розділ 1); поєднання аналізу і синтезу, що забезпечило системний підхід, – при дослідженні механізму регулювання режимів валютних курсів (розділ 2 і 3); методу порівняльного аналізу – при виявленні закономірностей становлення фіксованих і плаваючих валютних курсів у перехідних економіках (розділ 2 і 3).
Наукова новизна одержаних результатів полягає в тому, що:
обгрунтовано положення про формування валютного курсу в країнах з перехідною економікою як багаторівневого механізму; встановлено чинники, які впливають на вибір політики валютних курсів. Країни з перехідною економікою характеризуються низкою ознак (макроекономічною незбалансованістю, дефіцитом держбюджету, грошовою емісією, лібералізацією цін і розпадом економічних зв’язків, зростанням витрат виробництва, швидкими темпами зростання цін), кожна з яких є чинником, що впливає на формування валютного курсу і визначає рівень його стабільності;
виявлено переваги та недоліки фіксованих і плаваючих валютних курсів для країн з перехідною економікою, доведено оптимальність режиму плаваючих курсів для даного типу країн. В основу обгрунтування такого висновку покладено тезу про те, що фіксований курс залежить від двох основних умов: наявності достатніх резервів і випадкових виникнень незначних за своїми розмірами дефіцитів або надлишків платіжного бюджету – що не може бути виконано цими країнами. Відповідно плаваючий валютний курс є більш гнучким і стійкішим до різного роду внутрішніх та зовнішніх коливань.
доведено, що розвиток валютної політики у країнах з перехідною економікою носить еволюційний характер, визначено критерії, які розмежовують етапи еволюційного розвитку, обгрунтовано положення про виділення необхідних та достатніх умов для вибору країною режиму валютного курсу. Основними критеріями, які визначають еволюційний характер розвитку валютної політики, визнано: макроекономічний стан, тип економічної системи, механізм господарювання, рівень зовнішньої заборгованості, темпи інфляції. Їх вплив на проведення валютної політики визначив такі етапи: 1 – початковий етап – з 1989 року по 1993 рік; 2 – етап зростання – 1993 – 1996 роки; 3 – етап кризи – кінець 1996 року – 1997 рік; 4 – нова хвиля реформ – з 1998 року по сьогоднішній день.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Формування РЕЖИМів ВАЛЮТНИХ КУРСІВ у КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ (НА ПРИКЛАДІ ПОЛЬЩІ, ЧЕХІЇ, УКРАЇНИ)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок