Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: Формування РЕЖИМів ВАЛЮТНИХ КУРСІВ у КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ (НА ПРИКЛАДІ ПОЛЬЩІ, ЧЕХІЇ, УКРАЇНИ)

Формування РЕЖИМів ВАЛЮТНИХ КУРСІВ у КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ (НА ПРИКЛАДІ ПОЛЬЩІ, ЧЕХІЇ, УКРАЇНИ) / сторінка 5

Назва:
Формування РЕЖИМів ВАЛЮТНИХ КУРСІВ у КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ (НА ПРИКЛАДІ ПОЛЬЩІ, ЧЕХІЇ, УКРАЇНИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,76 KB
Завантажень:
402
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Мандела щодо адаптації економіки країни при фіксованому і плаваючому валютних курсах; встановлено критерії оцінки впливу даних режимів на економіку перехідного періоду.
Формування режимів валютного курсу відбувається на основі регламентаціі встановлення і регулювання курсу національної валюти державними органами у відповідності з обраною системою - фіксованою чи плаваючою. Його призначення полягає у визначенні валютного курсу, його зміни, використанні для здійснення платіжних розрахунків між країнами, обслуговуванні зовнішньоекономічних зв"язків, проведенні беззбиткових операцій на валютному ринку, збереженні валютних резервів країни і т.і. В свою чергу, вибір режиму валютного курсу в країні залежить, по-перше, від стану платіжного балансу держави, по-друге, співвідношення відсоткових ставок і темпів інфляції, по-третє - рівня валютних резервів. Тому, при виборі режиму валютного курсу, слід брати до уваги такі властивості:
стабільний фіксований валютний курс створює фундамент для ціноутворення та планування, але якщо він не підкріплений стабільною макроекономічною політикою держави, то може бути підданий спекулятивним атакам. Для підтримки такого курсу центральні банки повинні мати достатню кількість офіційних валютних резервів;
фіксований валютний курс на противагу плаваючому обмежує грошово-кредитну політику держави, що веде до зниження темпів економічного зростання за рахунок високого рівня процентних ставок;
в умовах існування плаваючого валютного курсу дефіцит або позитивне сальдо платіжного балансу автоматично нейтралізується підвищенням або зниженням курсу національної валюти без проведення державою інтервенцій на валютному ринку і без зміни в золотовалютних резервах країни;
в умовах падіння обсягів виробництва застосування плаваючих валютних курсів певною мірою стримує спад, що неможливо за умов фіксованих валютних курсів. Якщо за пріоритет брати національний, а не міжнародний контроль над власною грошовою масою та державним бюджетом, то перевагу треба віддати плаваючим валютним курсам.
Вибір режиму валютного курсу має в своїй основі тип економічної системи країни. Сучасна перехідна економіка постсоціалістичних країн складається з переходу від системи, що створена і функціонує за визначенням Бальцеровича за "ідейним проектом", до системи, яка розвивається більш-менш спонтанно на базі економічних законів та закономірностей. Протягом перехідного періоду здійснюється перетворення колишньої планової системи на кардинально інший, протилежний початковому, режим функціонування. В дисертації виділено особливості перехідної економіки, які є фундаментальними при виборі валютного режиму: бюджетний дефіцит (який довгий час фінансувався за рахунок грошової емісії); постійне зростання цін; зростання частки імпорту, що погіршувало баланс поточних операцій та вело до знецінення національної валюти; низький рівень валютних резервів. Співставлення властивостей валютних систем та особливостей перехідної економіки дозволила авторові зробити висновок про те, що плаваючий валютний курс є оптимальним для країн з перехідною економікою.
У розділі 2 "Синтезно-системний підхід становлення плаваючих валютних курсів у країнах з перехідною економікою" виведено і проаналізовано критерії економічного розвитку країн з транзитивною економікою, які впливають на проведену валютну політику держав; визначено й обгрунтовано закономірність наслідків обраного режиму валютного курсу для даного типу країн; доведено та підтверджено на основі аналітичних даних оптимальність системи плаваючих валютних курсів.
На початку ринкових реформ пріоритети ринкової трансформації Польщі, Чехії, України суттєво відрізнялися. Польща обрала швидку та активну стабілізаційну стратегію "шокової терапії", Чехія зосередилася на лібералізації та структурній перебудові, Україна ж вибрала "негайне переорієнтовування на західні ринки" (див. таб.1).
Таблиця 1
Економічні реформи, здійснені у Чехії, Україні та Польщі на початку 1990-х рр.
Сектор реформування | Чехія | Україна | Польща
Цінова реформа | Ціни відпущено в секторах, які вважаються конкурентоспроможними | Адміністративне підвищення цін, починаючи з 2.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Формування РЕЖИМів ВАЛЮТНИХ КУРСІВ у КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ (НА ПРИКЛАДІ ПОЛЬЩІ, ЧЕХІЇ, УКРАЇНИ)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок