Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: Формування РЕЖИМів ВАЛЮТНИХ КУРСІВ у КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ (НА ПРИКЛАДІ ПОЛЬЩІ, ЧЕХІЇ, УКРАЇНИ)

Формування РЕЖИМів ВАЛЮТНИХ КУРСІВ у КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ (НА ПРИКЛАДІ ПОЛЬЩІ, ЧЕХІЇ, УКРАЇНИ) / сторінка 6

Назва:
Формування РЕЖИМів ВАЛЮТНИХ КУРСІВ у КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ (НА ПРИКЛАДІ ПОЛЬЩІ, ЧЕХІЇ, УКРАЇНИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,76 KB
Завантажень:
402
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
01.92р. впродовж місяця ріст цін споживчого ринку склав 385,2%, | Більшість цінових обмежень скасовані до січня 1990р. 10% цін контролюється (на 01.01.1994р.)
Приватизація | Початок приватизації малих підприємств. Іноземці купують лише за умови відсутності покупців - громадян країни | Приватизація малого та середнього бізнесу. | Планувалося приватизувати 8000фірм. Продано 8 на 01.01.94р. Іноземну частку лімітовано до 10% без дозволу.
Зовнішня торгівля | На лютий 1991р. експортери дефіцитних товарів повинні мати ліцензії, так само як і імпортери нафтопродуктів та військового спорядження | Залежність від критичного імпорту. Розрахунки між резидентами і не резидентами лише в іноземній валюті (для вантажів потрібна індивідуальна, тобто разова ліцензія | Без обмежень на імпорт. Експортні обмеження на 15 найменувань, що складає 1% сукупного експорту
Конвертованість | Лібералізовано у 1991р., але місцева валюта не обов"язково конвертована | Введення конвертованості по поточних операціях карбованця лише 19 лютого 1993 року | Конвертованість по поточних операціях резидентів. Репатріацію прибутків лімітовано, використання надходжень у твердій валюті контролюється
Політика валютних курсів | Курс крони фіксований щодо долара США, періодично коригується. У грудні 1990р. девальвовано на 17% до 28 крон за 1 дол. Уніфікований валютний курс | Встановлення плаваючого обмінного курсу карбованця, який вже в першій половині 1993 р. впав із 6900 до 19300 крб за 1 дол. | У січні 1990р. злотий девальвовано з 6000 злотих за 1 дол. до 9500 злотих за 1 дол. Уніфіковано офіційний курс з ринковим, який легалізовано
Складено автором на основі: Шаров О. Тернисті шляхи становлення валютного законодавства України// Вісник НБУ.-1995.-№4. та ІМF Survey, July 29, 1993, Р.237
Проведений у роботі аналіз реформ у Польщі показав, що відповідно до обраної стратегії в країні, починаючи з 1989 року, держава зосередила зусилля на реалізації заходів з: ліквідації обмежень щодо приватної господарської діяльності, а також залишків централізованого розподілу матеріальних ресурсів, лібералізації цін, ліквідації кількісних обмежень щодо експорту та імпорту, введенні уніфікованого валютного курсу і внутрішньої конвертованості злотого, нова законодавча база, практично припинена видача пільгових кредитів польським національним банком та кредитування ним дефіциту бюджету (ліквідація основного джерела інфляції). Завдяки проведеним заходам вже до 1992 року темпи інфляції та дефіцитність внутрішнього ринку спала, темпи зростання експорту були найвищими серед країн з перехідною економікою (цьому сприяла відкритість економіки, технічне переоснащення виробництва, зростання конкурентоспроможності виробів, перехід до вільно конвертованої національної валюти); з 1993 року відбувалося посилення макроекономічної стабілізації, а з 1997 року Польща визнана МВФ як країна з функціонуючою ринковою економікою.
У Чехії реформи розглядаються європейською спільнотою як "приклад до наслідування", оскільки вони розпочалися в 1991 році з блокування процесу інфляції, якому підпорядковувалися вже макроекономічні цілі: прискорення темпів економічного зростання, збільшення обсягів зайнятості, врівноваження платіжного балансу, спрямування фінансової політики на розвиток приватного сектору, узгодження податкових тарифів, позитивне реальне процентне нарощування валютної політики. Основним інструментом цієї антиінфляційної політики була жорстка політика бюджетної стабілізації. Вона, як і в Польщі, спричинила цінову стабілізацію та привела до економічного зростання. В 1995 році Чехія оголосила про завершення перехідного періоду і вступ країни у фазу економічного зростання та безпосередньої реалізації завдань соціально орієнтованої ринкової економіки.
Щодо України, то, проведені після розпаду СРСР реформи негативно відобразилися на економіці: на початку 1992 року відбулося адміністративне підвищення цін (хоча країна вже два роки знаходилася в стані економічної та енергетичної кризи), регулювання експортно-імпортних операцій та подолання постійного дефіциту торговельного балансу у відносинах з країнами СНД (наприклад, з метою запобігання подвійного оподаткування дохід суб”єкта підприємницької діяльності зменшується на суму валютних надходжень, з якого сплачується податок на валютну виручку, що привело до звільнення від податку на доходи та значних втрат бюджету).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Формування РЕЖИМів ВАЛЮТНИХ КУРСІВ у КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ (НА ПРИКЛАДІ ПОЛЬЩІ, ЧЕХІЇ, УКРАЇНИ)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок