Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: Формування РЕЖИМів ВАЛЮТНИХ КУРСІВ у КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ (НА ПРИКЛАДІ ПОЛЬЩІ, ЧЕХІЇ, УКРАЇНИ)

Формування РЕЖИМів ВАЛЮТНИХ КУРСІВ у КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ (НА ПРИКЛАДІ ПОЛЬЩІ, ЧЕХІЇ, УКРАЇНИ) / сторінка 8

Назва:
Формування РЕЖИМів ВАЛЮТНИХ КУРСІВ у КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ (НА ПРИКЛАДІ ПОЛЬЩІ, ЧЕХІЇ, УКРАЇНИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,76 KB
Завантажень:
402
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Валютний режим, обраний країною, визначає потенційні можливості валютно-фінансової інтеграції держави. Дослідження показало, що для країн з транзитивною економікою чинником, що сприяє процесу інтеграції у світовий валютний простір є плаваючий валютний курс. Виходячи з цього твердження, використавши критерії входження в Європейський валютний союз, на основі властивостей плаваючих валютних курсів автор зробив ряд висновків, а саме:
Плаваючий курс дає можливість прогнозувати темпи інфляції (що дозволяє заздалегідь проводити проінфляційну політику з метою макроекономічної стабілізації).
Ринок сам контролює попит і пропозицію валюти, що робить її обмінний курс більш стабільним в рамках гнучкої валютної політики держави.
Оскільки існує прямий вплив зміни валютного курсу на динаміку державного боргу, то стабільність плаваючого валютного курсу сприятиме позитивним тенденціям щодо виплат заборгованостей.
При очікуваннях коливань валютного курсу рівень процентних ставок на внутрішньому ринку зменшиться, що уможливить скорочення дефіциту державного бюджету. Це, в свою чергу, компенсуватиме ефект зростання виплат у національній валюті по зовнішніх боргах.
Режим плаваючого валютного курсу здатний одночасно втримувати стабільність на внутрішньому ринку, сприяти нагромадженню валютних резервів країни і створювати умови для розвитку економіки в цілому (див.рис.2). Така властивість плаваючого валютного курсу дозволяє визначити його як фактор (а) економічного зростання країн з транзитивною економікою, (б) поступової інтеграції у світовий економічний простір.
Рис.2. Темпи приросту ВВП
Рис. 3. Динаміка валютного курсу Рис. 4. Зміни валютного курсу в
в Польщі, Чехії, Україні Польщі, Чехії, Україні
в 1990 - 2002 роках починаючи з 1996 року
У роботі доведено залежність між політикою валютного курсу та економічним зростанням країн з перехідною економікою.
ВИСНОВКИ
Провідною метою зовнішньоекономічної політики країн з перехідною економікою, і України зокрема, є інтеграція у світовий економічний простір. Одним з інструментів такої політики є політика валютного курсу, яка ґрунтується на певному режимі валютного курсу. Окрім того, внаслідок проведеного дослідження стало зрозумілим, що саме режим плаваючого валютного курсу дасть можливість для досягнення цих цілей. Головні науково-теоретичні та практичні результати дисертації полягають у наступному:
Невід’ємною складовою макроекономічної і, зокрема, валютної політики держави виступає режим валютного курсу. Виявлення та аналіз переваг і недоліків фіксованих та плаваючих валютних курсів довели: фіксований курс залежить від двох основних умов: наявності достатніх резервів і випадкових виникнень незначних за своїми розмірами дефіцитів або надлишків платіжного бюджету. Йому притаманна перервність (дискретність) та більша амплітуда змін, а сумарний дисбаланс, зумовлений відхиленням офіційно встановлених паритетів від реальних валютних курсів, призводить до суттєвої інфляції. Плаваючий валютний курс, рівень якого визначається на ринку під впливом попиту та пропозиції корегується так, що може автоматично врівноважуватися платіжний баланс країни, занадто різкі коливання відсутні, необгрунтовані збільшення зовнішньої заборгованості і прострочки зовнішніх платежів через відсутність у необхідності валютних інтервенцій скорочуються, забезпечуються умови для здійснення лібералізації валютних та торгових обмежень, скорочуються обсяги діяльності чорних валютних ринків. За таких умов можлива незалежна грошово-кредитна політика, яка буде взаємопов”язаною з політикою інших держав.
2. Дослідження процесу формування та дії фіксованих і плаваючих валютних курсів привело до таких результатів: 1) фіксований курс більше притаманний адміністративно-командній системі управління, де основна роль економічного регулятора належить державі, а ринковій економіці більше імпонує плаваючий валютний курс, який регулюється автоматично; 2) для країн з перехідною економікою оптимальним є режим плаваючого валютного курсу, оскільки він простіше пристосовується до специфіки їх розвитку (а саме: бюджетний дефіцит (який довгий час фінансувався за рахунок грошової емісії); постійне зростання цін; зростання частки імпорту, що погіршувало баланс поточних операцій та вело до знецінення національної валюти; низький рівень валютних резервів); 3) режим валютного курсу залежить від двох основних змінних величин - процентної ставки та темпів інфляції, взаємовідносини між якими визначають як паритетні.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Формування РЕЖИМів ВАЛЮТНИХ КУРСІВ у КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ (НА ПРИКЛАДІ ПОЛЬЩІ, ЧЕХІЇ, УКРАЇНИ)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок