Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: Формування РЕЖИМів ВАЛЮТНИХ КУРСІВ у КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ (НА ПРИКЛАДІ ПОЛЬЩІ, ЧЕХІЇ, УКРАЇНИ)

Формування РЕЖИМів ВАЛЮТНИХ КУРСІВ у КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ (НА ПРИКЛАДІ ПОЛЬЩІ, ЧЕХІЇ, УКРАЇНИ) / сторінка 9

Назва:
Формування РЕЖИМів ВАЛЮТНИХ КУРСІВ у КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ (НА ПРИКЛАДІ ПОЛЬЩІ, ЧЕХІЇ, УКРАЇНИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,76 KB
Завантажень:
402
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Що стосується країн з перехідою економікою, то такі зв’язки є досить викривленими: центральний банк не в змозі втримати швидкі темпи інфляції за рахунок зовнішньої заборгованості, дефіциту платіжного балансу, в результаті чого валютний курс національної грошової одиниці відхиляється від ПКС; також процентні ставки можуть зростати, а при цьому інфляція втримуватися штучно, в результаті чого відбувається невідповідність ефекту Фішера. За таких умов фіксований валютний курс не може бути регулятором даних процесів, оскільки він сам виступає наслідком проведення жорсткої грошово-кредитної політики. Що стосується режиму плаваючих курсів, то він є більш гнучким і тому більше сприяє вирівнюванню незбалансованості в економіці.
Початок ринкових реформ у країнах з перехідною економікою характеризується специфічними економічними передумовами щодо здійснення валютної політики. Розглянувши їх на прикладі Польщі, Чехії, України (країни із схожим вихідним становищем, але які в результаті проведення економічних і, зокрема, валютних реформ досягли різного рівня економічного розвитку) зроблено висновок про особливості даного процесу. Після відмови від командно-адміністративної системи управління країни з перехідною економікою характеризувалися (1) глибокою макроекономічною незбалансованістю, яка потребувала зменшення дефіциту державного бюджету, жорсткого контролю за пропозицією грошей, переходу до позитивних реальних процентних ставок, а також визначення оптимального рівня валютного курсу та його стабілізації; (2) деформованою структурою цін за рахунок державних дотацій; (3) величезною залежністю від радянського ринку експорту та імпорту; (4) високим рівнем інфляції; (5) існуванням зовнішньої заборгованості. Усі ці фактори зумовили вибір цільової моделі економічної системи, яка мала б забезпечити швидкий довгостроковий економічний розвиток. Польща обрала швидку та активну стабілізаційну стратегію "шокової терапії", Чехія зосередилася на лібералізації та структурній перебудові, Україна вибрала "негайне переорієнтовування на західні ринки". Наслідком реалізації обраних стратегій стало: з 1997 року Польща визнана як країна з функціонуючою ринковою економікою, Чехія у 1995 році оголосила про завершення перехідної фази, Україна - з 1996 року почалася спостерігатися макроекономічна стабілізація. Таким чином, дослідження проведених змін у країнах з перехідною економікою на початку ринкових реформ підтвердили пряму залежність між політикою валютного курсу та економічним ростом.
На основі аналізу етапів розвитку валютної політики в Польщі, Чехії, Україні обгрунтовано закономірності впливу режимів валютних курсів:
за умов розбалансованості економіки та високих темпів інфляції жорсткий фіксований валютний курс, який підтриманий внутрішньою конвертованістю національної одиниці, є оптимальним рішенням;
з часом жорстка система регулювання валютного курсу спричиняє спад конкурентоспроможності товарів, тому потрібно або девальвувати валюту або застосовувати інший валютний режим, наприклад фіксувати вже до корзини валют. Внаслідок цього відбуватиметься зростання ВВП, зменшення бюджетного дефіциту, контроль за пропозицією грошей, що дасть можливість перейти до зовнішньої конвертованості національної валюти;
новий режим обов’язково повинен бути підтриманий проведенням проінвестиційної та проекспортної промислової політики, внаслідок чого вимагається вже більш гнучкий валютний курс (наприклад повзуча прив”язка, яка була в Польщі 1996-1997 рр.), або ж країна потрапить у фінансову кризу (як Чехія та Україна в цей же період);
оскільки країни з перехідною економікою відчувають зовнішні шоки, то їх режим валютного курсу має бути гнучким, щоб легко на них реагувати. Таким є режим плаваючого валютного курсу, який збільшує ефективність грошово-кредитної політики, скорочує дефіцити платіжного балансу по поточних операціях, збалансовує фінансовий ринок, а також дозволяє втримати на більш стабільному рівні курс національної валюти.
Плаваючий режим валютного курсу в країнах з перехідною економікою дає можливість скоротити дефіцит платіжного балансу, стримати темпи інфляції, залучити нові інвестиції, розширити експорт - отже сприяє економічному зростанню країни.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Формування РЕЖИМів ВАЛЮТНИХ КУРСІВ у КРАЇНАХ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ (НА ПРИКЛАДІ ПОЛЬЩІ, ЧЕХІЇ, УКРАЇНИ)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок