Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделі, методи та інформаційна технологія оцінки якості програмного забезпечення на основі профілювання та засіву дефектів

Моделі, методи та інформаційна технологія оцінки якості програмного забезпечення на основі профілювання та засіву дефектів

Назва:
Моделі, методи та інформаційна технологія оцінки якості програмного забезпечення на основі профілювання та засіву дефектів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,15 KB
Завантажень:
416
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство освіти і науки України
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського
“Харківський авіаційний інститут”
ГОРДЄЄВ Олександр Олександрович
УДК 004.05+004.415.5
Моделі, методи та інформаційна технологія
оцінки якості програмного забезпечення
на основі профілювання та засіву дефектів
05.13.06 – автоматизовані системи управління і
прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аерокосмічному університеті імені М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | заслужений винахідник України,
доктор технічних наук, професор
Харченко Вячеслав Сергійович,
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут",
завідуючий кафедрою комп’ютерних систем і мереж.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Жолткевич Григорій Миколайович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
завідуючий кафедрою теоретичної та прикладної інформатики;
кандидат технічних наук, доцент
Пєвнєв Володимир Якович,
Харківський національний університет внутрішніх справ, завідуючий кафедрою захисту інформації.
Провідна установа: | Харківський національний університет радіоелектроніки, кафедра електронних обчислювальних машин,
Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться “16” березня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.062.01 у Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут" за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17, радіотехнічний корпус, ауд. 232.
З дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут".
Автореферат розісланий “7” лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ___________ М. О. Латкін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. За останні десятиліття зростає обсяг впровадження інформаційно-управляючих систем (ІУС) з інтенсивним використанням програмного забезпечення (ПЗ). Особливо відповідальну роль відіграє програмне забезпечення ІУС ракетно-космічних комплексів, АЕС, банківських систем та інш.
Зі збільшенням попиту на використання ПЗ зростають ризики, пов'язані з відмовами та аваріями, причиною яких є його дефекти. Недостатня якість ПЗ ІУС, як правило, є наслідком недостатньої якості процесів розробки, тестування та верифікації. Це обумовлює актуальність наукових досліджень, присвячених розробці і вдосконаленню методів оцінки якості ПЗ. Значний внесок у розвиток цих наукових напрямів внесли Воас Дж. М., Кард Д., Конорєв Б.М., Ліпаєв В.В., Л’ю М.Р., Майерс Р., Парнас Д. Л. та інш.
Недостатня якість означених процесів обумовлює наявність прихованих дефектів у ПЗ. Особливо небезпечними вважаються дефекти у вимогах до ПЗ та ІУС в цілому, оскільки вони важко виявляються та суттєво впливають на їхні кінцеві характеристики. Тому вельми важливим є досконалість профілювання вимог, тобто формування їх множин з урахуванням діючих національних і міжнародних нормативних документів та особливостей систем. Слід зазначити, що задачі профілювання та шляхи їх вирішення можуть бути узагальнені для визначення профілів метрик, які використовуються для оцінки якості ПЗ, профілів дефектів для реалізації процедур засіву (ін’єкції) при верифікації. Методи одиничної (“крапельної”) ін’єкції, множинного засіву дефектів застосовуються для вирішення задач оцінки якості верифікації, а саме калібрування інструментальних засобів (ІЗ) та оцінки повноти тестових наборів.
Недоліками відомих методів є: недостатня формалізація процесів профілювання ПЗ, відсутність уніфікованих процедур засіву дефектів на всіх етапах життєвого циклу, відповідних моделей та інформаційних технологій оцінки якості програмного забезпечення ІУС.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Моделі, методи та інформаційна технологія оцінки якості програмного забезпечення на основі профілювання та засіву дефектів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок