Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Кінетика руйнування матеріалів з урахуванням впливу раптових змін в режимі навантаження

Кінетика руйнування матеріалів з урахуванням впливу раптових змін в режимі навантаження

Назва:
Кінетика руйнування матеріалів з урахуванням впливу раптових змін в режимі навантаження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,08 KB
Завантажень:
285
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство освіти і науки України
Тернопільський державний технічний університет імені Івана Пулюя
Пилипенко Андрій Петрович
УДК 539. 3:4
Кінетика руйнування матеріалів з урахуванням впливу раптових змін в режимі навантаження
Спеціальність 01.02.04 – Механіка деформівного твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Тернопіль 2008
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі опору матеріалів Національного аграрного університету
Науковий керівник: | доктор технічних наук , професор
Чаусов Микола Георгійович,
Національний аграрний університет
(м. Київ), завідувач кафедри опору матеріалів
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Никифорчин Григорій Миколайович
Фізико-механічний інститут ім. Г.В.Карпенка НАН України (м. Львів), завідувач відділом корозійно-водневої деградації та захисту матеріалів;
доктор технічних наук, професор
Косарчук Валерій Володимирович
Київський університет економіки і технологій транспорту (м. Київ), професор кафедри теоретичної та прикладної механіки
Захист відбудеться “14” лютого 2008 р. о 14-00 годині,
на засіданні спеціалізованої вченої ради К .052.01 при Тернопільському державному технічному університеті ім. Івана Пулюя за адресою : 46001, м.Тернопіль, вул. Руська, 56.
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського державного технічного університету імені Івана Пулюя за адресою : 46001, м.Тернопіль, вул. Руська, 56.
Автореферат розіслано “12” січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук Гладьо В.Б.
загальна характеристика роботи
Актуальність роботи. Існує проблема, повсюдно визнана фахівцями як дуже важлива. Це проблема втоми твердих тіл, втоми у широкому сенсі цього слова, що розуміється як накопичення пошкоджень у твердих тілах, не обов’язково під дією пульсуючого навантаження.
Дослідження кінетики накопичення пошкоджень в конструкційних матеріалах під дією різних температурно-силових умов навантаження є необхідною умовою для побудови фізично адекватних теоретичних моделей накопичення пошкоджень і руйнування матеріалів, а також для контролю і прогнозування “службових” властивостей матеріалів у процесі напрацювання.
Дослідженню пошкоджуваності і тріщиностійкості пластичних матеріалів при складних умовах навантаження присвячені праці Баренблатта Г.І., Бобиря М.І., Болотіна В.В., Гузя О.М., Ігнатовича С.Р., Качанова Л.М., Косарчука В.В., Коротких Ю.Г., Кукуджанова В.М., Лебедєва А.О., Никифорчина Г.М., Панасюка В.В., Писаренка Г.С., Работнова Ю.М., Смирнова С.В., Стрижала В.О., Степанова Г.В., Трощенка В.Т., Чаусова М.Г., Яснія П.В., Bai J.B., Baћant Z.P., Dahl W., Chaboche J.L., Broks W., Gurson A.L., Franзois D., Lemaitre J., Needleman A., Krajcinovic D., Tvergaard V. та інш.
Аналіз літературних джерел вказує на обмеженість експериментальних робіт, що пов’язані з дослідженням кінетики накопичення пошкоджень у конструкційних матеріалах і оцінки їх тріщиностійкості під впливом різних температурно-силових умов навантаження. Крім того, слід відмітити, що практично відсутні порівняльні експериментальні дані з кінетики накопичення пошкоджень в одних і тих же матеріалах при різних температурно-силових умовах навантаження. Певним чином це пов’язано з тим, що дослідники не можуть визначитися з параметрами, які б однозначно описували кінетику процесу накопичення пошкоджень і тріщиностійкість матеріалів.
Відомо, що будь-яка зміна в історії навантаження конструкції призводить до зміни кінетики накопичення пошкоджень у матеріалі конструкції та її граничних значень, а рівень граничної пошкодженості в матеріалі безпосередньо впливає на енергетичні властивості руйнування матеріалів.
Особливу небезпеку для конструкцій можуть становити раптові зміни в режимі навантаження, так як вони непрогнозовано впливають на механічну поведінку пластичних матеріалів при подальшому деформуванні.
Таким чином, актуальною в науковому і практичному напрямах залишається розробка методів дослідження процесу накопичення пошкоджень в матеріалі при складних термосилових режимах навантаження, а саме, з урахуванням впливу раптових змін в режимі навантаження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Кінетика руйнування матеріалів з урахуванням впливу раптових змін в режимі навантаження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок