Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ МАРКЕТИНГУ: ОСОБЛИВОСТІ ЕФЕКТИВНОГО ВИКОРИСТАННЯ В УКРАЇНІ

ПОЛІТЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ МАРКЕТИНГУ: ОСОБЛИВОСТІ ЕФЕКТИВНОГО ВИКОРИСТАННЯ В УКРАЇНІ

Назва:
ПОЛІТЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ МАРКЕТИНГУ: ОСОБЛИВОСТІ ЕФЕКТИВНОГО ВИКОРИСТАННЯ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,78 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Лісовіна Олена Миколаївна
УДК: 339.138:У01
ПОЛІТЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ МАРКЕТИНГУ:
ОСОБЛИВОСТІ ЕФЕКТИВНОГО ВИКОРИСТАННЯ В УКРАЇНІ
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2003


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі економічної теорії Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Тарасенко Галина Дем’янівна,
Донецький національний технічний
університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри економічної теорії, заслужений працівник народної освіти України (м. Донецьк)
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Соболєв Володимир Михайлович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, професор кафедри економічної теорії і економічних методів управління (м. Харків);
кандидат економічних наук Міуська Вікторія Валеріївна, Донецький університет економіки та права, доцент кафедри економічної теорії (м. Донецьк).
Провідна установа:
Харківський державний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної теорії (м. Харків).
Захист дисертації відбудеться 21 січня 2004 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою:
83015 м. Донецьк, вул. Челюскінців 198а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою:
83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розіслано 19 грудня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проблеми теорії і практики проведення ринкових реформ займають провідне місце серед наукових досліджень українських вчених-економістів. Однією з них є проблема маркетингу, яка потребує теоретико-методологічного обґрунтування за умов трансформаційного періоду розвитку країни, зокрема можливостей використання принципів його організації, функцій, форм, методів, тощо, в формуванні відносно нових взаємовідносин між ланками економіки, що господарюють. Особливої уваги заслуговує з політекономічних позицій взаємозв’язок маркетингу з суспільними потребами на мікро- і макрорівнях. Відомо, що в сучасних умовах так званий чистий ринок не функціонує в будь-якій країні світу – він являє за своєю суттю змішану економіку, а особливості національної економіки обумовлюють різні її моделі. У цьому плані інтерес дослідників викликає аналіз особливостей як ринкового сектору економіки, так і неринкового її сектору, взаємодії законів і методів регулювання складної економічної структури сучасного суспільства, вивчення потреб, тенденцій їх розвитку та джерел формування, дослідження можливостей використання маркетингу в процесі їх задоволення, особливостей діяльності підприємств (фірм), які повинні поєднувати мету одержання прибутку з метою досягнення соціальних результатів.
Погляди відносно теоретичних основ суспільних потреб, добробуту, а також маркетингу містяться в працях представників сучасної економічної науки – таких, як Р.Бадуен, П.Буагильбер, Г.Госсен, Т.Друкер, Е.Енгель, Ф.Енгельс, Дж.М.Кейнс, Ф.Котлер, Ф.Літл, К.Маркс, А.Маслоу, Дж.Мілль, Р.Оуен, Ж.Б.Сей, А.Сміт, Ф.Хайєк та інші.
Зазначеним проблемам приділяється певна увага з боку українських і російських дослідників, серед яких можна назвати А.А. Бравермана, В.А. Геєця, В.Г. Герасимчука, Т.П. Данько, П.С. Зав’ялова П.С., А.І. Кредісова, О.Ю. Мамедова, М.А.. Павловського, А.П. Панкрухіна, А.Н. Романова, А.О. Старостіну, О.А. Трет’яка та інших.
Тим не менш, у політекономічному аспекті зазначені проблеми маркетингу досліджено недостатньо – можливості його ефективного використання потребують додаткового обгрунтування, що й обумовило вибір теми дисертації, її мету і задачі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОЛІТЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ МАРКЕТИНГУ: ОСОБЛИВОСТІ ЕФЕКТИВНОГО ВИКОРИСТАННЯ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок