Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ РОЗМІРІВ СИСТЕМИ І ГРАДІЄНТА КОНЦЕНТРАЦІЇ У ДИФУЗІЙНІЙ ЗОНІ НА ТЕРМОДИНАМІКУ ЗАРОДКОУТВОРЕННЯ І РОЗПАДУ

ВПЛИВ РОЗМІРІВ СИСТЕМИ І ГРАДІЄНТА КОНЦЕНТРАЦІЇ У ДИФУЗІЙНІЙ ЗОНІ НА ТЕРМОДИНАМІКУ ЗАРОДКОУТВОРЕННЯ І РОЗПАДУ

Назва:
ВПЛИВ РОЗМІРІВ СИСТЕМИ І ГРАДІЄНТА КОНЦЕНТРАЦІЇ У ДИФУЗІЙНІЙ ЗОНІ НА ТЕРМОДИНАМІКУ ЗАРОДКОУТВОРЕННЯ І РОЗПАДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,20 KB
Завантажень:
218
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В. Н. Каразіна
Шірінян Арам Сергійович
УДК 536.42: 544.23 +544.03+539.2
ВПЛИВ РОЗМІРІВ СИСТЕМИ
І ГРАДІЄНТА КОНЦЕНТРАЦІЇ У ДИФУЗІЙНІЙ ЗОНІ
НА ТЕРМОДИНАМІКУ ЗАРОДКОУТВОРЕННЯ І РОЗПАДУ
Спеціальність 01.04.07 – фізика твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків-2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Черкаському державному університеті
ім. Б. Хмельницького Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник
доктор фiзико-математичних наук, професор Гусак Андрій Михайлович, завідувач кафедри теоретичної фізики Черкаського державного університету ім. Б. Хмельницького.
Офіційні опоненти:
член-кореспондент НАН України, доктор фiзико-математичних наук, професор Сльозов Віталій Валентинович, начальник відділу дифузійних та електронних процесів у твердих тілах Інституту теоретичної фізики ННЦ “Харківський фізико-технічний інститут”;
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Панчеха Петро Олексійович, професор кафедри фізичного матеріалознавства для електроніки і геліоенергетики Харківського національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Провідна установа:
Інститут металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України, відділ структури твердих розчинів, м. Київ.
Захист відбудеться "15" червня 2001 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.03 у Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. ім. К. Д. Синельникова).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна. (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4).
Автореферат розісланий “11” травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. П. Пойда
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Найбільші досягнення в останні десятиліття у галузі фізичного матеріалознавства і фізики твердого тіла пов'язані з створенням та використанням наносистем. Зокрема, в останні роки отримано технологічно важливий новий клас матеріалів – об'ємні нанокристалічні сплави, які є наслідком неповного розпаду метастабільних аморфних багатокомпонентних сплавів. Ці сплави можуть застосовуватися як конструкційні матеріали в авіаційній та космічній промисловості внаслідок властивості гасити розповсюдження тріщин. Однак, процеси утворення і властивості перетворення цього скла у нанокристал поки ще недостатньо зрозумілі. Таким чином, виникає задача теоретичного аналізу, який дозволив би описати процеси кристалізації у склі.
Нові перспективи з'явилися у зв'язку з інтенсивним розвитком фізики просторово обмежених середовищ (наночастинок), для яких істотний розмір зразка. В умовах просторово обмеженого середовища відбувається суттєва зміна законів фазових перетворень, що приводить до появи нових, своєрідних фізичних властивостей. У зв'язку з підвищеним інтересом до наноматеріалів теоретичне вивчення впливу малих розмірів на зародкоутворення і розпад є актуальною задачею фізики твердого тіла.
Часто при розпаді пересиченого розчину можуть виникати дві фази (або більше), одна з яких (наприклад, фаза 2) є метастабільною для даної початкової концентрації у випадку сплаву необмеженого об'єму. Така ситуація має місце, наприклад, для пересиченого розчину літію у алюмінії, при цьому фаза 1 – це Al1Li1, фаза 2 – Al3Li1. Питання про появу різних кристалічних модифікацій у виділеннях пересичених розчинів або при кристалізації з переохолоджених розплавів було вперше емпірично сформульоване ще Оствальдом. Однак, вплив малості об'єму материнської фази на таке конкурентне зародкоутворення і розпад недостатньо вивчений як експериментально, так і теоретично. Отже, актуальною є задача теоретичного опису конкурентного розпаду у малому об'ємі.
Особливу роль при виготовленні композитних матеріалів, захисних покрить, інтегральних схем у мікроелектроніці, порошкових сплавів, високотемпературних надпровідників відіграє реакційна дифузія, тобто дифузія з виникненням і ростом проміжних фаз.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВПЛИВ РОЗМІРІВ СИСТЕМИ І ГРАДІЄНТА КОНЦЕНТРАЦІЇ У ДИФУЗІЙНІЙ ЗОНІ НА ТЕРМОДИНАМІКУ ЗАРОДКОУТВОРЕННЯ І РОЗПАДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок