Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: Організаційно-економічний механізм формування культурно-освітнього комплексу (на прикладі Івано-Франківської області)

Організаційно-економічний механізм формування культурно-освітнього комплексу (на прикладі Івано-Франківської області) / сторінка 10

Назва:
Організаційно-економічний механізм формування культурно-освітнього комплексу (на прикладі Івано-Франківської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,94 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

При оптимізації мережі закладів регіону акцент робиться на повнішому використанні діючих потужностей з одночасним розширенням і зміцненням матеріальної бази, кількісного та якісного стану будівель. Для підтримки та збереження існуючої мережі від швидкого руйнування вже нині необхідне термінове вкладення коштів, у першу чергу в Галицькому, Верховинському, Тлумацькому районах, м. Болехів, де питома вага закладів, що потребують капремонту та знаходяться в аварійному стані, найвища.
Особливу увагу слід приділити перепрофілюванню дошкільних установ, створенню навчально-виховних комплексів "школа –– садок", укрупненню загальноосвітніх шкіл, сприянню розвитку недержавного сектору, приватизації деяких закладів. У цьому плані перспективи розвитку, зокрема закладів культури, вбачаються в: збереженні державного фінансування та забороні приватизації для закладів загальнодержавного та регіонального значення; можливій частковій приватизації, у тому числі з перепрофілюванням, однак, без зміни соціального призначення послуг для закладів місцевого значення; приватизації на загальних підставах для закладів, практично закритих для відвідування, діяльність яких не є нормативно обов’язковою.
Система кредитування повинна передбачати можливість одержання студентами цільових стипендій, грантів, низькопроцентних освітніх позик за кошти уряду, регіональних органів влади, банківських структур та власне освітніх закладів. Такий підхід розширить можливість вибору студентів та дозволить навчальним закладам збільшити обігові кошти за рахунок одержання відсотків, підвищить рівень їх самоорганізації.
Перелічені заходи створюють умови для повнішого використання наявних основних фондів галузі, підвищення рівня технічного оснащення, ефективнішого використання трудових ресурсів, зосереджених в галузі, та забезпечення відтворення робочої сили й життєдіяльності всього населення.
ВИСНОВКИ
У дисертаційній роботі наведене теоретичне узагальнення та викладено авторське бачення проблеми дослідження КОК та вдосконалення організаційно-економічного механізму його формування, зокрема на рівні регіону. Результати дослідження дають змогу зробити висновки теоретичного і науково-практичного спрямування, основні з яких зводяться до:
1.
Культурно-освітній комплекс –– це сукупність закладів, установ, підприємств та органів управління ними, що здійснюють виробництво, розподіл і організацію споживання товарів і послуг культурно-освітнього призначення, забезпечуючи тим самим задоволення відповідних потреб населення. Усі елементи КОК поєднані територіальними, галузевими, функціональними та організаційними зв’язками й утворюють зони обслуговування різного ієрархічного рівня.
2.
Основою підвищення ефективності функціонування КОК є вдосконалення організаційно-економічного механізму як набору форм і методів, за допомогою яких здійснюється організація суспільного виробництва в комплексі й узгоджується економічно доцільна діяльність його як єдиного цілого. Його структура включає підсистеми державного регулювання на різних рівнях, саморегулювання та саморозвитку на мікрорівні, громадського регулювання з боку населення та громадських організацій.
3.
Ключові напрями реформування національного КОК задаються вибраним стратегічним курсом держави, її орієнтацією на стандарти економічно розвинутих країн. Аналіз свідчить про значне відставання України від більшості з них за тривалістю освіти, рівнем її фінансування, розвитком інформаційних технологій тощо.
4.
Вихідними даними для визначення шляхів удосконалення механізму розвитку регіонального КОК є інформація про нинішній стан комплексу регіону, у тому числі аналіз його просторового розвитку на основі розроблених нормативів та проведення узагальненої оцінки, прогнозні показники, обсяги реальних, необхідних та потенційних ресурсів.
5.
КОК Івано-Франківської області характеризується значною територіальною незбалансованістю рівня розвитку бюджетних закладів, погіршенням їх матеріально-технічного стану, падінням обсягів, особливо у дошкільній освіті, обслуговування населення, слабкими темпами формування недержавного сектору.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Організаційно-економічний механізм формування культурно-освітнього комплексу (на прикладі Івано-Франківської області)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок