Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: Організаційно-економічний механізм формування культурно-освітнього комплексу (на прикладі Івано-Франківської області)

Організаційно-економічний механізм формування культурно-освітнього комплексу (на прикладі Івано-Франківської області) / сторінка 4

Назва:
Організаційно-економічний механізм формування культурно-освітнього комплексу (на прикладі Івано-Франківської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,94 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
01.2001 р.). Пропозиції, подані в процесі дослідження, отримали позитивну оцінку і використовуються в практичній роботі управління освіти і науки Івано-Франківської обласної державної адміністрації (лист № /13 від 12.01.2001 р.).
Особистий внесок здобувача. У дисертації особисто автором запропоновано методичні підходи до комплексної оцінки стану КОК та прогнозування показників його розвитку; на цій основі визначено рівень розвитку КОК досліджуваної області, одержано конкретні розрахунки контингенту учнів і обсягу підготовки кваліфікованих спеціалістів на середньо- та довгостроковий період; обґрунтовано напрями вдосконалення організаційно-економічного механізму функціонування КОК.
Дисертаційне дослідження є одноосібно виконаною науковою працею, в якій запропоновано авторське вирішення важливого наукового завдання –– створення дієвого організаційно-економічного механізму формування КОК.
Апробація результатів дисертації. Основні положення дисертаційної роботи доповідались, обговорювались та були опубліковані в матеріалах міжнародних науково-практичних конференцій: “Суспільно-географічні проблеми розвитку продуктивних сил України” (Київ, 1999); “Регіональні проблеми розвитку агропромислового комплексу України: стан і перспективи вирішення” (Київ, 2000); “Проблеми і перспективи транскордонного співробітництва в аспекті процесів європейської інтеграції” (Луцьк, 2000); “Соціальні пріоритети ринку праці в умовах структурної модернізації економіки” (Київ, 2000).
Публікації. За результатами дисертаційного дослідження опубліковано 6 одноосібних наукових праць, з них 3  –– у фахових наукових виданнях.
Структура та обсяг роботи. Дисертація складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел та додатків. Повний обсяг дисертації –– 204 сторінки комп’ютерного тексту, у тому числі 13 ілюстрацій і 16 таблиць на 19 сторінках, список використаних джерел із 146 найменувань на 11 сторінках, 3 додатки на 7 сторінках.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
У розділі 1 “Теоретико-методичні основи дослідження культурно-освітнього комплексу” розкрито сутність поняття “культурно-освітній комплекс”, розглянуто його структуру, методичні підходи до вивчення та вдосконалення організаційно-економічного механізму формування регіонального КОК в умовах становлення ринкових відносин, проаналізовано основні тенденції розвитку національного КОК з точки зору практики деяких країн світу.
Головним завданням освіти та культури в суспільстві є формування інтелектуальних, моральних і духовних властивостей індивіда, що з економічної точки зору, сприяє поліпшенню якості робочої сили. Для названих галузей характерна схожа внутрішня структура з переважанням неринкового, так званого суспільного сектору, обмеженість можливостей приватної підприємницької діяльності, спільні принципи просторового розміщення інфраструктури. Перелічені риси та необхідність тісної взаємодії закладів освіти й культури з підприємствами, що виробляють товари культурно-освітнього призначення, здійснюють матеріально-технічне постачання, організовують розподільчі канали, стимулюють попит населення, є підставою для виділення культурно-освітнього комплексу. Він являє собою сукупність закладів, установ, підприємств та органів управління ними, в яких проводяться різноманітні види діяльності щодо виробництва, розподілу й організації споживання товарів і послуг культурно-освітнього призначення з метою забезпечення відповідних потреб населення.
До складу КОК входять державна і приватна освіта усіх рівнів (дошкільна, загальна середня, професійно-технічна, вища) та за всіма видами –– заочна і дистанційна, освітня діяльність релігійних установ (семінарії, недільні школи), освітні радіо-та телепередачі, освіта дорослих, програми ліквідації безграмотності, спеціальна освіта осіб, що потребують корекції розумового й фізичного розвитку; бібліотечна справа; діяльність гуртків художньої самодіяльності; видавнича справа; тиражування записів на магнітних носіях; роздрібна торгівля книгами, газетами, магнітними- та відеострічками, видача їх на прокат; функціонування гуртожитків, що знаходяться на балансі закладів освіти й культури та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Організаційно-економічний механізм формування культурно-освітнього комплексу (на прикладі Івано-Франківської області)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок