Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: Організаційно-економічний механізм формування культурно-освітнього комплексу (на прикладі Івано-Франківської області)

Організаційно-економічний механізм формування культурно-освітнього комплексу (на прикладі Івано-Франківської області) / сторінка 5

Назва:
Організаційно-економічний механізм формування культурно-освітнього комплексу (на прикладі Івано-Франківської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,94 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Територіальна структура характеризує розміщення елементів КОК, форми їх зосередження, взаємозв’язки між ними та проявляється у формуванні різних поєднань культурно-освітніх закладів, підприємств, органів управління залежно від чисельності населення центру обслуговування та величини території, що до нього тяжіє. Створюється так звана ступінчата система, для якої характерне поступове додавання організацій вищого рівня обслуговування по мірі зростання людності та адміністративної ролі населеного пункту. Вона доповнюється закладами, розташування яких базується на використанні сприятливих природних, історичних умов та можливості забезпечити економічну ефективність свого існування.
З урахуванням особливостей адміністративно-територіального поділу країни, в рамках якого проводиться державне управління, прогнозування та планування, ієрархічно виділяється КОК адміністративного району, області, країни. Обласний (регіональний) рівень займає ключову позицію –– саме в регіоні, як цілісній системі, найбільш доцільно вирішувати питання взаємодії комплексу з місцевими народногосподарськими потребами, враховувати специфіку регіонального ринку праці й місцеві культурні традиції, демографічні особливості та характер запитів населення. Однак регіоналізація, при наявності значних розбіжностей рівня розвитку областей України та крайній невпорядкованості міжбюджетних відносин, несе в собі загрозу зростання диспропорцій в освітньому потенціалі територій, а отже, і збільшення географічної нерівності можливостей населення в одержанні якісних послуг.
Основою підвищення ефективності функціонування КОК є удосконалення організаційно-економічного механізму — сукупності форм і методів, за допомогою яких здійснюється організація суспільного виробництва в комплексі й узгоджується економічно доцільна діяльність його як єдиного цілого. За умов формування ринкових відносин організаційно-економічний механізм повинен бути гнучким, володіти арсеналом коротко- й довгострокових регуляторів, використовувати їх для подолання вищеназваних тенденцій.
Враховуючи основні завдання й вимоги до організаційно-економічного механізму, наявні наукові дослідження, зокрема Г. І. Євтушенко, А. Ф. Мельник, В. П. Удовиченка та інших, його структура, на наш погляд, за функціональною ознакою повинна включати три основні підсистеми: державне регулювання на різних рівнях (загальнодержавному, регіональному, локальному), саморегулювання та саморозвиток на мікрорівні, громадське регулювання з боку населення та громадських організацій. Таким чином, механізм виражатиме типову форму поєднання елементів ринкової саморегуляції з елементами демократичного державного втручання, властиву сучасній соціально-орієнтованій економіці.
Кожна з підсистем має свій специфічний зміст, функції та набір засобів. Саморозвиток і саморегулювання господарської діяльності на мікрорівні повинні сприяти максимальному використанню внутрішніх резервів культурно-освітніх організацій, їх тісній взаємодії з ринковим середовищем та проявляються у безпосередньому включенні в контури фінансового управління таких важелів, як вільні ринкові ціни, конкуренція тощо, а в некомерційній складовій — у пошуку додаткових джерел фінансування.
Громадське регулювання покликане “знизу” впливати на процес прийняття управлінських рішень, забезпечити контроль за якістю наданих послуг, ініціювати зацікавленість широких верств населення у проведенні реформ.
До основних засобів державного регулювання КОК слід віднести адміністративно-правові методи, що реалізуються через прийняття законів, постанов, систему стандартів, вимог, правил, нормативів, економічні методи фінансово-бюджетного, кредитного, цінового регулювання, а також державне планування та прогнозування. Вони визначають організаційно-правові форми культурно-освітніх установ, структуру системи управління та спрямовані на впорядкування бюджетного фінансування, ефективніше використання фінансових і матеріально-технічних ресурсів, стимулювання платоспроможного попиту населення, створення сприятливих умов для залучення в КОК позабюджетних коштів, у тому числі шляхом пільг, кредитування, страхування та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Організаційно-економічний механізм формування культурно-освітнього комплексу (на прикладі Івано-Франківської області)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок