Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: Організаційно-економічний механізм формування культурно-освітнього комплексу (на прикладі Івано-Франківської області)

Організаційно-економічний механізм формування культурно-освітнього комплексу (на прикладі Івано-Франківської області) / сторінка 6

Назва:
Організаційно-економічний механізм формування культурно-освітнього комплексу (на прикладі Івано-Франківської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,94 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Процес удосконалення організаційно-економічного механізму формування регіонального КОК є складним і потребує виваженого співставлення оцінки сучасного стану регіону, прогнозів його розвитку, наявних і перспективних ресурсів, що дасть змогу розробити систему конструктивних заходів (рис. 1).
Основу комплексу складають заклади обслуговування населення, як правило, державної та комунальної форм власності, що знаходяться повністю на державному фінансуванні, та заклади, витрати яких покриваються не тільки бюджетними, але й деякою мірою спеціальними коштами, отриманими від реалізації платних послуг. Їх діяльність спрямована на продукування загальнодоступних, безкоштовних благ (дошкільна, середня, професійно-технічна, вища освіта в державних і комунальних закладах, послуги бібліотек, клубних закладів тощо) і регламентується нормативами. Під останнім мається на увазі встановлений законом перелік послуг, надання яких громадянам за рахунок фінансування з бюджетів усіх рівнів гарантується державою по всій території, та мережа закладів, в яких вони надаються.
Вихідними даними для оцінки рівня їх розвитку є система індикаторів, що характеризують співвідношення між фактично досягнутим та нормативним значенням. Зведені показники найчастіше обчислюються як середньоарифметичне чи середньогеометричне з урахуванням коефіцієнтів пріоритетності. Однак такий підхід не дозволяє оцінити рівень пропорційності комплексу. Автором пропонується враховувати відхилення кожного з окремих індикаторів від оптимального рівня, тобто одиниці, що відображає співпадання фактичного та нормативного значень. Тоді узагальнений показник обчислюється таким чином:
,
де Сі – показник, що характеризує досягнення нормативного рівня забезпечення населення і-м видом закладів КОК;
і –– ваговий коефіцієнт і-го показника, визначається методом попарних порівнянь;
n –– кількість показників.
Така оцінка, поряд з аналізом розташування закладів, що розвиваються переважно за рахунок власних коштів при підтримці державою, та комерційних закладів, дає загальну картину територіальної організації КОК. Врахування її особливостей, дослідження законодавчої бази та вивчення чинників розвитку комплексу дасть змогу максимально точно сформувати уявлення про ситуацію в регіоні.
Співвідношення складових організаційно-економічного механізму залежить від особливостей державного ладу і традицій країни. Історично сформувались три основні моделі: централізована, децентралізована та федеративна, застосування проміжного варіанту яких, як свідчить практика, є найбільш ефективним у країнах з перехідною економікою.
В Україні відбувається формування нової системи управління. Її характерними рисами є збереження владних функцій держави з одночасним розширенням прав місцевих органів влади. Однак, у зв’язку з економічними негараздами, така модель не одержала належного втілення. Як наслідок, національний КОК за своїми кількісними характеристиками не може претендувати на досягнення визнаних світових стандартів. Аналіз вказує на значні відставання від них за коефіцієнтом охоплення дошкільнят, тривалістю навчання в загальноосвітній школі, часткою тих, хто навчається у вищих закладах освіти (ВЗО), рівнем інформатизації, об’ємом випуску друкованої продукції тощо. Недостатніми є розміри державного фінансування та деформованою структура розподілу коштів за ступенями освіти. Так, Україна, згідно наших підрахунків, у розрахунку на одного мешканця витрачає на освіту близько 50 дол. США, перебуваючи на одному рівні з Еквадором і Парагваєм, та значно відстає від передових країн світу.
У другому розділі “Організаційно-економічний механізм формування культурно-освітнього комплексу Івано-Франківської області в умовах ринкової трансформації економіки” проаналізовано чинники формування КОК Івано-Франківської області, описано організаційно-правові форми закладів, виявлено територіальні особливості та основні тенденції розвитку складових КОК регіону, розкрито недоліки існуючих економічних важелів держаного регулювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Організаційно-економічний механізм формування культурно-освітнього комплексу (на прикладі Івано-Франківської області)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок