Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: Організаційно-економічний механізм формування культурно-освітнього комплексу (на прикладі Івано-Франківської області)

Організаційно-економічний механізм формування культурно-освітнього комплексу (на прикладі Івано-Франківської області) / сторінка 7

Назва:
Організаційно-економічний механізм формування культурно-освітнього комплексу (на прикладі Івано-Франківської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,94 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Для Івано-Франківської області характерні порівняно кращі, ніж загалом по Україні, демографічні показники, розвинута сільська поселенська мережа та транспортна інфраструктура. Це створює необхідні передумови для розвитку КОК та формує попит на послуги масового загальнодоступного характеру. Водночас низька урбанізація, відставання в економічному розвитку значно звужують можливості продукування комерційних послуг. Їхнє майбутнє залежить, насамперед, від темпів ринкових перетворень та зростання добробуту населення.
Аналіз стану дошкільної освіти регіону свідчить про існування серйозної кризи, характерними рисами якої нині є руйнування мережі дитячих дошкільних закладів (ДДЗ) та катастрофічне скорочення рівня охоплення дошкільнят. У розрізі адміністративних районів найгірша ситуація склалася в Богородчанському, Тлумацькому, Рожнятівському, Тисменицькому районах, де кількість дошкільних установ за період 1991–2000 рр. зменшилась удвічі.
Розрахунки мінімально необхідної кількості місць в ДДЗ проводяться на основі діючих нормативів, приймаючи рівень охоплення закладами загального типу в межах 70Однак такі нормативи не враховують демографічних, правових та соціально-економічних змін у країні. Так, для досягнення цієї величини рівень охоплення дітей ясельного віку повинен становити в області 50–57що є нереальним. Враховуючи перехід до 12-річного навчання та зростання тривалості відпустки матерям по догляду за дитиною, рівень охоплення пропонується встановити в межах 80% для дітей 5-річного віку, з метою забезпечення поступового обов’язкового відвідування ДДЗ дітьми старшої дошкільної вікової категорії, дітей ясельного віку –– 10%, вікової групи 4–3 роки –– на рівні 50–70залежно від місцевих потреб.
Враховуючи такі нормативи, на території області виділяються райони з найменшим рівнем забезпечення (м. Болехів, Калуський, Рогатинський, Богородчанський, Надвірнянський, Верховинський, Косівський райони) ––менше 27нормативу, середнім (м. Яремче, Долинський, Коломийський, Рожнятівський, Снятинський, Тисменицький, Тлумацький райони) –– 31–67та відносно високим (міста Івано-Франківськ, Калуш, Коломия, Городенківський, Галицький райони) ––76–80%.
Наслідком таких процесів є зменшення навантаження на персонал; погіршення якості виховання дітей, особливо в сільській місцевості, де умови догляду в сім’ї, як правило, гірші, ніж у дитячих садках; виникнення розриву між чисельністю місць в ДДЗ та кількістю дітей, що потребує пошуку шляхів тимчасового використання звільнених площ.
Для загальноосвітньої школи Івано-Франківської області протягом останніх років характерними є позитивні зміни її структури за рахунок створення навчально-виховних комплексів “школа-садок” і реорганізації базових шкіл у заклади вищого ступеня та середніх шкіл у навчальні установи так званого нового типу. Водночас серйозною проблемою регіону залишається забезпечення діяльності малокомплектних початкових шкіл в умовах звуження демографічної бази та покращення якості інфраструктури. Темпи будівництва нових та реконструкції старих приміщень не дозволяють наблизити її стан до існуючих вимог. Так, у 1999 р. 121 шкільна будівля області потребувала капітального ремонту, а 27 –– знаходились в аварійному стані. Найбільше таких споруд у Надвірнянському (30), Тисменицькому (20), Верховинському (16) районах.
На основі аналізу показників фактичної та нормативної кількості місць, а також частки дітей, які навчаються у другу зміну, виділяються усі, за винятком Болехова, міста обласного підпорядкування та Богородчанський район, для яких характерним є найнижчий рівень забезпечення місцями в школах та значний відсоток дітей, які навчаються у другу зміну. Для другої групи (Надвірнянський, Рожнятівський райони) властивий кращий рівень забезпечення учнівським місцями, однак, за рахунок наявності значної кількості малокомплектних початкових шкіл, відсоток дітей, які відвідують старшу школу у другу зміну, досягає 10.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Організаційно-економічний механізм формування культурно-освітнього комплексу (на прикладі Івано-Франківської області)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок