Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: Організаційно-економічний механізм формування культурно-освітнього комплексу (на прикладі Івано-Франківської області)

Організаційно-економічний механізм формування культурно-освітнього комплексу (на прикладі Івано-Франківської області) / сторінка 8

Назва:
Організаційно-економічний механізм формування культурно-освітнього комплексу (на прикладі Івано-Франківської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,94 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
В інших районах кількість місць наближається до оптимальної або перевищує її, а відсоток дітей, що навчаються в другу зміну, –– менше 3.
Реформи в професійно-технічній освіті області, пов’язані з реорганізацією мережі закладів не зупинили процес падіння престижності цієї освітньої ланки, що проявляється у постійному скороченні обсягів підготовки кваліфікованих робітників. Належного розвитку не отримала договірна система відносин навчальних закладів і підприємств. На відміну від професійно-технічних, престижність вищих закладів освіти (ВЗО) за останні роки значно зросла. Нині в області функціонує 30 таких закладів, у тому числі 25 –– І-ІІ рівнів акредитації (9 технікумів, 11 коледжів, 5 училищ) та 5 –– ІІІ-ІV рівнів акредитації, у яких навчається відповідно 19,0 та 19,5 тис. студентів.
Незважаючи на тенденції до скорочення чисельності закладів, забезпечення сільських населених пунктів області установами культури залишається достатньо високим. Деякі з них розташовані в малих селах з людністю менше 200 чоловік і практично закриті для відвідувачів. Так, у Галицькому районі клуби функціонують у 9 селах з чисельністю жителів менше 200 чол., Рогатинському — 8, Тлумацькому —4, Снятинському — 1 селі з чисельністю жителів до 200 чол. та 11 селах, що розташовані менш ніж за 5 км до найближчого клубного закладу. Виходячи з існуючих соціально-економічних умов, неминучим є впорядкування існуючої мережі шляхом подальшого зменшення кількості закладів.
Незадовільним є технічний стан установ культури. Кожна сьома з них знаходиться у пристосованому приміщенні з малою кількістю місць, значна частина потребує капітального ремонту або перебуває в аварійному стані. Як наслідок, за рівнем забезпечення місцями область поступається багатьом іншим регіонам країни. При цьому в розрізі адміністративних районів показник коливається від 59 до 145нормативного рівня. Схожа ситуація склалася в бібліотечній сфері.
Обчислення узагальненого показника розвитку бюджетних закладів дозволили сформувати уяву про пропорційність розвитку КОК регіону (рис. 2).
На відміну від інших галузей, недержавний сектор у комплексі тільки почав формуватися. Його розвиток зумовлений потребою розширення величини (особливо стосовно вищої освіти) й асортименту послуг, поліпшення їх якості, створення індустрії відпочинку та розваг. У досліджуваній області функціонує приватна школа, 6 недержавних ВЗО, 4 приватні телеорганізації та ін.
Таким чином, стан територіальної організації КОК Івано-Франківської обл. свідчить про недостатній рівень трансформації організаційно-економічного механізму. Якщо помітні зміни відбуваються стосовно розширення організаційних форм культурно-освітніх закладів, зміни їх підпорядкування, то економічні механізми бюджетного, податкового, кредитного регулювання залишаються недосконалими. Обмеженість фінансових ресурсів є однією з найголовніших причин перелічених та багатьох інших негативних явищ у соціально-культурній сфері. Дефіцит грошей впливає на зміну структури їх використання. Так, із загальної суми коштів, що поступили на рахунок закладів клубного типу області, понад 65використовується на заробітну плату, на придбання обладнання –– близько 2капітальний ремонт — менше 8 % суми, що не відповідає практиці не тільки економічно розвинутих країн, а й більшості областей України.
Позабюджетні надходження відіграють відчутну роль лише у сфері вищої освіти. Якщо за рахунок державного бюджету у 1997 р. навчалося понад 45 відсотків юнаків та дівчат, фізичних та юридичних осіб – 52,1від загальної кількості, то у 1999 р. –– відповідно 35 та 64 відсотки. Впровадження платного навчання за умов зменшення державного фінансування стає одним із реальних шляхів поповнення доходів вузів, поліпшення їх матеріально-технічної бази. З іншого боку, комерціалізація освіти за відсутності діючої системи кредитування чи інших форм грошової допомоги студентам практично закриває доступ обдарованим дітям з бідних сімей до престижної перспективної вищої освіти.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Організаційно-економічний механізм формування культурно-освітнього комплексу (на прикладі Івано-Франківської області)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок