Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ КСЕНОБІОТИКІВ НА РОЗВИТОК ГОСТРИХ ФОРМ ІШЕМІЧНОЇ ХВОРОБИ СЕРЦЯ У ОСІБ МОЛОДОГО І ЗРІЛОГО ВІКУ

ВПЛИВ КСЕНОБІОТИКІВ НА РОЗВИТОК ГОСТРИХ ФОРМ ІШЕМІЧНОЇ ХВОРОБИ СЕРЦЯ У ОСІБ МОЛОДОГО І ЗРІЛОГО ВІКУ

Назва:
ВПЛИВ КСЕНОБІОТИКІВ НА РОЗВИТОК ГОСТРИХ ФОРМ ІШЕМІЧНОЇ ХВОРОБИ СЕРЦЯ У ОСІБ МОЛОДОГО І ЗРІЛОГО ВІКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,09 KB
Завантажень:
431
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
МІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ДЕРЖАВНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
Жуковський ярослав Зіновійович
УДК 616.12-005.4-036.11-053.8-06:615.99:616-003.725
ВПЛИВ КСЕНОБІОТИКІВ НА РОЗВИТОК
ГОСТРИХ ФОРМ ІШЕМІЧНОЇ ХВОРОБИ СЕРЦЯ
У ОСІБ МОЛОДОГО І ЗРІЛОГО ВІКУ
14.01.11 – кардіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Івано-Франківськ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному медичну університеті
ім. Данила Галицького МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Кияк Юліан Григорович,
Львівський національний медичний університет
ім. Данила Галицького МОЗ України, кафедра сімейної медицини факультету післядипломної освіти,
професор кафедри
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Вакалюк Ігор Петрович,
Івано-Франківська державна медична академія
МОЗ України, кафедра госпітальної терапії,
професор кафедри
доктор медичних наук, професор
Костюк Інна Федорівна,
Харківський державний медичний університет
МОЗ України, кафедра внутрішніх та професійних хвороб, завідувач кафедри
Провідна установа: Національний медичний університет
ім. акад. О.О.Богомольця, кафедра
пропедевтики внутрішніх хвороб N1
Захист відбудеться ”__”__________2004 року о __ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 20.601.01 Івано-Франківської державної медичної академії МОЗ України (76000, м. Івано-Франківськ, вул. Галицька, 2).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Івано-Франківської державної медичної академії МОЗ України (79000, м. Івано-Франківськ, вул. Галицька, 7).
Автореферат розісланий “__”__________2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, доктор медичних наук, професор Оринчак М.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За даними ВООЗ у структурі загальної смертності в економічно розвинених державах світу у 2000 р. частка смертей від серцево-судинних захворювань (ССЗ) склала 52%. За даними статистичного прогнозу в 2020 р. серцево-судинна смертність досягне 25 млн. випадків на рік (В.З. Нетяженко, Т. Мальчевська, 2004). В Україні смертність від ССЗ чоловіків віком від 37 до 47 років є чи не найвищою у світі і становить 1425 випадків на 100000 населення за рік, а середня тривалість життя є коротшою, у порівнянні з середньою тривалістю життя чоловіків і жінок високорозвинених європейських країн, на 3-7 років (О.Й. Жарінов, 1998). Ситуація із захворюваністю і смертністю від ішемічної хвороби серця (ІХС) у осіб молодого віку є найпоширенішою у південно-східних областях України (Дніпропетровська область), де забруднення довкілля хімічними сполуками є найгіршою, внаслідок їх індустріалізації застосування усіх галузей господарства (Л.А. Чепелевська, 1999).
В останні десятиріччя уявлення про гострий інфаркт міокарда (ГІМ) як про хворобу осіб старшого віку і переважно - розумової праці значно змінилося. Все частіше він розвивається у людей молодого віку робочих професій (Д.Д. Зербіно, Ю.О. Поспішіль, 2003). Далеко не всі випадки ГІМ у осіб молодого і зрілого віку зумовлені загальновідомими факторами ризику ІХС, до яких належать гіперхолестеринемія, артеріальна гіпертензія, спадкова схильність, паління цигарок, цукровий діабет, психоемоційний стрес, гіподинамія, надмірна маса тіла (В.З. Нетяженко, В.М. Коваленко, 2003; О.М. Пархоменко, 2003; Н.М. Середюк, І.П. Вакалюк, 2002; Е.Н. Амосова, 1999).
На даний час немає єдиної концепції щодо розвитку ГІМ та нестабільної стенокардії (НС) у осіб молодого і зрілого віку під впливом ксенобіотиків (КС). Патогенез цих уражень недостатньо з’ясований (Д.Д. Зербіно, Ю.О. Поспішіль, 2003).
Враховуючи необхідність з’ясування механізмів впливу КС на розвиток ІХС, ми провели комплексне дослідження впливу професійно-шкідливої праці на розвиток ГІМ та НС у осіб молодого і зрілого віку. Це дало нам можливість встановити вплив КС на клінічний перебіг гострих форм ІХС, морфофункціональні зміни клітин крові, стан імунної системи, системи зсідання крові та судинний ендотелій. Результати роботи, на наш погляд, дадуть можливість з’ясувати патогенез ураження серцево-судинної системи (ССС) під впливом КС, і зачислити професійно-шкідливу працю до факторів ризику ІХС, та розробити заходи з профілактики ГІМ та НС у осіб робітничих професій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ВПЛИВ КСЕНОБІОТИКІВ НА РОЗВИТОК ГОСТРИХ ФОРМ ІШЕМІЧНОЇ ХВОРОБИ СЕРЦЯ У ОСІБ МОЛОДОГО І ЗРІЛОГО ВІКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок