Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІТОІНДИКАЦІЯ АНТРОПОГЕННОГО ЗАБРУДНЕННЯ ВОДНИХ ЕКОСИСТЕМ

ФІТОІНДИКАЦІЯ АНТРОПОГЕННОГО ЗАБРУДНЕННЯ ВОДНИХ ЕКОСИСТЕМ

Назва:
ФІТОІНДИКАЦІЯ АНТРОПОГЕННОГО ЗАБРУДНЕННЯ ВОДНИХ ЕКОСИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,87 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Українська Академія аграрних наук
Інститут агроекології і біотехнології
Гроховська Юлія Романівна
УДК 581.5:504.4.054:502.7(043.3)
ФІТОІНДИКАЦІЯ АНТРОПОГЕННОГО ЗАБРУДНЕННЯ
ВОДНИХ ЕКОСИСТЕМ
03.00.16 - екологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Дисертаційна робота виконана на кафедрі екології Рівненського державного технічного університету.
Науковий керівник - доктор сільськогосподарських наук, професор
Клименко Микола Олександрович,
Рівненський державний технічний університет,
завідувач кафедри екології
Офіційні опоненти – доктор біологічних наук, професор
Бурда Раїса Іванівна,
Інститут агроекології і біотехнології УААН,
завідувач лабораторії фітобіотичного моніторингу;
кандидат сільськогосподарських наук,
Коломієць Лариса Петрівна,
Інститут землеробства УААН,
старший науковий співробітник
лабораторії захисту ґрунтів від ерозії
Провідна установа: Національний аграрний університет Кабінету Міністрів України, м. Київ,
вул. Героїв оборони, 15.
Захист відбудеться “19” березня 2002 року о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.371.01 в Інституті агроекології і біотехнології УААН за адресою: 03143, м. Київ, вул. Метрологічна, 12.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту агроекології і біотехнології УААН за адресою: 03143, м. Київ, вул. Метрологічна, 12.
Автореферат розіслано “15” лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Заякіна Г.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Погіршення екологічного стану поверхневих вод річок басейну Прип'яті у останні 30-40 років обумовлювалося широкомасштабними гідротехнічними меліораціями, збільшенням розораності земель, скороченням площ природної рослинності, використанням у сільському господарстві органічних, мінеральних добрив, засобів захисту рослин. Сформовану гідрохімічну картину водних об`єктів доповнюють та істотно змінюють промислові та комунальні джерела забруднення.
В практиці більшості контролюючих екологічних служб оцінка якості води здійснюється на основі обмеженого переліку гідрохімічних показників, тоді як гідробіологічні дослідження на місцевому та регіональному рівнях не завжди можна провести через відсутність належного фінансування. Блоковий принцип оцінки теж можливий при відсутності повних даних гідробіологічного аналізу – комплексний екологічний індекс розраховують за наявними гідрохімічними (трофо-сапробіологічними та токсикологічними) показниками (Екологічна оцінка сучасного стану поверхневих вод України (методичні аспекти), 1996; Методика картографування екологічного стану поверхневих вод України за якістю води, 1998). Але використання цієї методики обмежується рамками Системи екологічного моніторингу (СЕМ), оскільки потребує акредитованих лабораторій, кваліфікованих кадрів та достатнього фінансування на відбір та аналіз проб.
Водна рослинність – потужний автотрофний блок водних екосистем, що чутливо реагує на зміну стану середовища існування і, зокрема, на антропогенне забруднення води. Без всебічного вивчення флористичних ознак угруповань макрофітів неможлива розробка нових науково обґрунтованих методик оцінки екологічного стану поверхневих вод, заходів з організації моніторингу та управління станом водних екосистем.
Враховуючи зазначене, перспективним практичним напрямом в моніторингових дослідженнях можуть стати спостереження за розвитком та трансформацією угруповань вищих водних рослин як консервативного показника стану поверхневих вод.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Проведені дослідження були складовою частиною планової науково-дослідної роботи кафедри екології Рівненського державного технічного університету (місце проходження аспірантури дисертанта) у 1997-2001 рр. – “Охорона і раціональне використання природних ресурсів”.
Мета і завдання дослідження. Метою роботи був пошук нових можливостей оцінки екологічного стану водних екосистем річок басейну Прип'яті за окремими чутливими видами, а також угрупованнями вищих водних рослин через вивчення їх видового складу та трансформації під впливом антропогенного забруднення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФІТОІНДИКАЦІЯ АНТРОПОГЕННОГО ЗАБРУДНЕННЯ ВОДНИХ ЕКОСИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок