Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ПОЛІМЕРКОМПОЗИЦІЙНИХ ЗАХИСНИХ ПОКРИТТІВ ІЗ САМООРГАНІЗУЮЧОЮ СТРУКТУРОЮ.

РОЗРОБКА ПОЛІМЕРКОМПОЗИЦІЙНИХ ЗАХИСНИХ ПОКРИТТІВ ІЗ САМООРГАНІЗУЮЧОЮ СТРУКТУРОЮ.

Назва:
РОЗРОБКА ПОЛІМЕРКОМПОЗИЦІЙНИХ ЗАХИСНИХ ПОКРИТТІВ ІЗ САМООРГАНІЗУЮЧОЮ СТРУКТУРОЮ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,66 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛУЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ.
БУКЕТОВ АНДРІЙ ВІКТОРОВИЧ
 
УДК 667.64:678.026
РОЗРОБКА ПОЛІМЕРКОМПОЗИЦІЙНИХ ЗАХИСНИХ ПОКРИТТІВ
ІЗ САМООРГАНІЗУЮЧОЮ СТРУКТУРОЮ.
Спеціальність 05.02.01. – матеріалознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Луцьк - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільському державному педагогічному університеті ім. В.Гнатюка на кафедрі загальнотехнічних дисицплін, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Кальба Євген Миколайович, Тернопільський державний педагогічний університет ім. В.Гнатюка, кафедра загальнотехнічних дисицплін.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Стухляк Петро Данилович, Тернопільський державний технічний університет ім.І.Пулюя, завідувач кафедри копм’ютерно-інтегрованих технологій, декан факультету комп’ютерних технологій;
кандидат технічних наук
Забава Луція Казимирівна, науково-виробниче товариство “БІКМ”, м.Київ, заступник генерального директора.
Провідна установа: Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України, м.Київ
Захист відбудеться 30 червня 2001 року о 10.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 32.075.01 при Луцькому державному технічному університеті за адресою: 43018, м. Луцьк, вул. Львівська, 75.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Луцького державного технічного університету (вул. Львівська, 75).
Автореферат розісланий 29 травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Федосов А.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з головних напрямків підвищення надійності технологічного устаткування в машинобудуванні, радіотехнічній, хімічній та харчовій промисловості, що працює в умовах високих та низьких температур, гідроабразивного і кавітаційного руйнування, є використання нових полімеркомпозитних матеріалів (ПКМ). Полімеркомпозитні матеріали забезпечують необхідний комплекс фізико-механічних властивостей, корозійну та зносостійкість, а також високу ремонтоздатність за рахунок неоднократного відновлення поверхонь деталей композитами, що використовуються в якості покриттів. В цьому напрямку цікавим є використання ПКМ на основі епоксидних смол, які крім вказаних властивостей мають значну адгезію до металевої основи, технологічність при формуванні у якості покриттів на довговимірних поверхнях складного профілю, розвинуту сировинну базу. Однак, на теперішній час рівень розробок епоксидних композитів не задовільняє ряду вимог, що ставиться сучасною промисловістю у згаданих галузях. Недостатня корозійна та зносостійкість, адгезійна міцність до металевої основи, незадовільні тиксотропні властивості при формуванні двошарових покриттів, а також незначна адгезійно-когезійна міцність між шарами з різних епоксикомпозитів стримує широке використання відомих матеріалів, що працюють в умовах впливу агресивних середовищ. Створення нових епоксидних композитів з високою адгезією, корозійно- та зносостійкістю, необхідними тиксотропними властивостями є актуальним завданням матеріалознавства. Аналіз досліджень полімерних матеріалів показує, що одним із ефективних шляхів вирішення цієї проблеми є направлене регулювання експлуатаційних характеристик ПКМ науковообгрунтованим введенням полідисперсних магнітних наповнювачів.
Зв’язок роботи з науковими роботами, програмами, планами, темами. Робота виконувалась в рамках держбюджетних тем ТДПУ ім. В.Гнатюка № 0108u00040 “Дослідження гетерогенних полімеркомпозиційних структур для формування зносо- і корозійностійких покриттів з метою підвищення ресурсу роботи технологічного устаткування” та № 0100u002410 “Дослідження структури гредієнтних полімеркомпозиційних матеріалів на основі модифікованих епоксидних смол і дисперсних наповнювачів з метою підвищення зносо- і корозійної стійкості технологічного устаткування”.
Мета і завдання досліджень. Метою даної роботи є створення композитних матеріалів і покриттів на основі модифікованих епоксидних систем із самоорганізуючою структурою внаслідок введення полідисперсних феро-, пара- і діамагнітних наповнювачів для захисту деталей машин і механізмів від корозії та гідроабразивного спрацювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБКА ПОЛІМЕРКОМПОЗИЦІЙНИХ ЗАХИСНИХ ПОКРИТТІВ ІЗ САМООРГАНІЗУЮЧОЮ СТРУКТУРОЮ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок