Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА

ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА / сторінка 10

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,25 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Значна їх частина називається пострадянськими через проживання у минулому в СРСР.
Західне українство представляють українці Західної Європи, США, Канади та ряду інших країн (сьогодні до них відносять і українство країн Східної Європи, з прийняттям їх до ЄС підстав для цього стало більше).
Важливими є мотивація та причини набуття закордонності, які впли-вають на погляди й поведінку, пояснюють різний рівень національної само-свідомості, консолідованості, організованості, національного патріотизму, а також взаємо-відносин із сучасною Україною і є підставою для дослідження різнорівневості та різновекторності взаємодій за кожною країною перебування українців.
Аналіз становища й процесів у західному та східному українстві, конкретизація досліджень щодо ідентифікації або асиміляції пострадянських українців дає підстави зробити висновок, що закордонні українці розвиваються на духовній, історичній, національній основі, але в інших умовах. Суть розвитку для українців в Україні – у національно-державницькій єдності; для закордонного українства – національна і державницька відносно етнічної батьківщини і державницька, у разі отримання громадянства, стосовно країни перебування. У цьому полягає одна з особливостей предмета дослідження.
З викладеного за сукупністю досліджених ознак уточнено поняття “за-кордонне українство”. Закордонне українство є духовною національною спіль-но-тою українців за походженням, які проживають за кордоном, у переважній біль-шості є громадянами країн перебування, національною або етнічною меншиною, самоідентифікуються з українською нацією за ознаками мови, культури, традицій, звичаїв, залежно від зовнішніх і внутрішніх факторів перебуває або у стані розвитку, консолідації, організації, або в процесі асиміляції.
Дати точне означення процесам у закордонному українстві неможливо без осмислення інтерпретації в його середовищі української національної ідеї.
Як показують дослідження, на формування національної ідеї у закордонному українстві суттєво впливають наступні фактори: політична, еконо-мічна, соціальна стабільність в Україні; поступальний розвиток демо-кра-тичних засад державотворення, українського інформаційного та культурного простору, національної мови й освіти; забезпечення умов для збереження традицій; підтримка національних товариств та об’єднань; створення правових механізмів реалізації потреб; запровадження матеріальних та моральних стимулів; сприяння можливості спілкування із співвітчизниками; участь у процесах формування Української держави; підготовка кадрів для роботи з національними меншинами.
За рівнем ідентифікації закордонних українців можна розподілити на такі категорії: тих, хто має українське походження, але самі не відносять себе до українців, тобто під час перепису записують себе до іншої національності; тих, хто записує себе українцем і, власне, за статусом є закордонним українцем; тих, хто входить до складу організаційних структур – товариств, асоціацій, бере участь у діяльності художньо-мистецьких колективів, викладає в школах, тобто найбільш свідомі самі і трансформують свої національні переконання в середовище українців; організатори, керівники українських громад, ті хто найбільше віддає зусиль ідеї згуртування українців за кордоном.
Закордонне українство, яке за сукупністю одних ознак є соціально-духовною спільнотою українців на основі самоідентифікації, а за іншими – національною меншиною країни перебування, потребує не лише розробки й удосконалення понятійного апарату, інструментарію дослідження, методології, але й вироблення в нових умовах нової концепції взаємовідносин з ним Української держави за країнами перебування.
На користь розробки концепції свідчать наступні аргументи: важливість для України й закордонного українства цивілізованих взаємовигідних відносин, багатовимірність, різноманітність варіантів, відмінності між східним і західним українством, різні умови країн перебування.
Важливим є й фактор особистого сприйняття факту закордонності самими українцями.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок