Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА

ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА / сторінка 11

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,25 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
У цьому зв’язку доцільно наголосити на різниці понять, які вживаються щодо закордонних українців, а саме: “країна проживання” або “країна перебування”. Перебування асоціюється з намірами швидкого повернення і не означає тривалої осілості; проживання вказує на постійні наміри. Водночас велику роль для закордонного українства відіграє регулярність ділових, життєвих зв’язків з Україною й українцями, які не стали закордонними, а зберегли націю на етнічній території і створили державу.
Проведений вище аналіз закордонного українства дає підстави зробити висновок про потребу взаємовигідних відносин з ним Української держави і навпаки. І, відповідно, визначити механізми реалізації цього завдання.
Під механізмами формування й розвитку взаємовідносин Української держави і закордонного українства автор розуміє чинники впливу (дії) державних, регіональних органів, органів самоврядування, інших державних інституцій на зміну станів та процесів у закордонному українстві й відповідну реакцію, впливи закордонного українства на українське державотворення.
У взаємовідносинах із закордонним українством з огляду на сучасний етап, який характеризується пошуком Українською державою оптимальних ва-ріантів розв’язання багатьох успадкованих від попередньої системи проблем і подо-лання помилок перших років розбудови держави та знаходження свого місця у світовому співтоваристві застосовуються організаційні та договірно-регуляторні механізми.
У широкому розумінні це: по-перше, створення оптимальних ефективних структур виконавчої гілки влади на державному, регіональному та місцевому рівнях щодо організації співпраці із закордонними українцями. По-друге, розвиток законодавчої бази регулювання взаємовідносин. По-третє, створення багатосторонньої та двосторонньої договірної бази з країнами перебування українців щодо сприяння задоволенню їх потреб.
До структури конкретних організаційних механізмів слід віднести ті, які застосовуються у відповідному форматі різними рівнями та органами влади щодо впливу на відносини та розв’язання проблем закордонного українства. Зокрема, підготовку і прийняття рішень з урахуванням того, що суб’єкти перебувають у різних державах; об’єднання зусиль державних і недержавних органів і організацій; розподіл повноважень, координацію дій, врахування інтересів різних сторін; єдність декларацій і практичної роботи; концентрацію зусиль на конкретних напрямах; комплексний підхід; планування діяльності та формування програм; контроль за виконанням рішень; створення й організацію діяльності комісій та робочих груп; участь держави в організаційному становленні українських товариств і об’єднань за кордоном; проведення з’їздів, форумів, симпозіумів, конференцій закордонного українства; співпрацю щодо формування кадрової еліти українських організацій; створення координаційних та культурно-інформаційних центрів.
Договірно-регуляторні механізми такі: укладання угод і договорів; реалізація законодавчих актів; формування на основі угод міждержавних програм співпраці; створення міжпарламентських комісій; співпраця з міжнародними організаціями закордонного українства; введення двосторонніх комісій із забезпечення потреб закордонних українців; створення спрощених пунктів пропуску на прикордонних територіях; розширення консульських по-слуг; використання договірної бази для вивчення і поширення досвіду роботи; використання контрактної форми відносин; створення комп’ю-те-ризованого банку даних щодо закордонного українства; обмін делегаціями та твор-чими групами; інвестування освіти та культури; лобіювання інтересів та інші.
Головними організаційні та договірно-регуляторні механізми є тому, що в основному через відповідні державні структури та організації в самому закордонному українстві і країнах їх перебування, через сучасне законодавство та розвинуту договірно-правову базу можливе формування взаємовигідних відносин та здійснення відповідних впливів на українське державотворення.
У процесі застосування механізмів мають враховуватись принцип добро-вільності та рівності, дотримання загальновизнаних норм та правил; особливі національні відмінності, послідовність, поступовість і наступність співпраці.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок