Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською мовою реферат: ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА

ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА / сторінка 14

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,25 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Перші згадки про українців в Білорусі належать до ХІІ століття (йдеться про цілі українські поселення в білоруському прикордонні). В даному випадку важливо те, що взаємопроникнення українського і білоруського етносів не су-про-во-джувалось конфліктами, не призводило до змін етнографічного і дер-жавного устрою. Підтвердженням цьому є схожість традицій, вільне почування в природному, національному, економічному, соціальному, гуманітарному середовищі. В умовах багатовікової, але відносної через суміжність територій відірваності від материнської країни в білоруських українців сформувалась особлива, притаманна тільки їм взаємодоповнююча, схожа за ознаками мови, культури побуту, поведінки, психології субкультура. Кількість українців в Білорусі в різні періоди коливалась від 2 до 6%. За останнім переписом, їх тут проживає 237 тис., або 2,3% від усього населення.
Важливим показником є мотиви осілості українців в Білорусі. Головним чином вони є добровільними. Примусового переселення в результаті війн між країнами, депортації за політичними, етнічними, релігійними мотивами не відбувалось.
Рідною українську мову стабільно в Білорусі називає майже половина українців. Однак за останнє десятиліття цей показник знизився на 2,6%. Одночасно на 8,5% зросла кількість українців, які назвали рідною мовою біло-руську (до проголошення незалежності цей показник протягом 15 років складав приблизно 5%). Зміна поглядів є наслідком впливу пробудження у корінного етносу національної свідомості та зв’язків з ним певної частини українців за родинними ознаками. За переписом 1999 р. у регіоні компактного проживання українців в Брестській області показники щодо вживання української мови значно кращі. Рідною її визнають 53,9% українців, білоруську – 14,6%, ро-сійську – 31,5% (в 1989 відповідно було 55,6, 6,1, 38,2%).
В усі часи значний вплив на українсько-білоруські відносини справляли видатні особистості, які мали стосунок до обох народів. Досить послатись на роль білоруської просвітниці Єфросинії Полоцької (1110-1167), Кирила Туровського (1130-1182), тривалий час жив на Україні білорус Афанасій Філіпович (1597-1648). Відомою фігурою у двох народів був письменник, публіцист Мелецій Смотрицький, працював на Білорусі Георгій Каніський, професор поезії, який заснував друкарню, початкову православну школу і семінарію. До цієї когорти належать Спірідон Соболь – наставник Києво- Моги-лянської академії та інші. Ідея діалогу із західною, більш розвинутою культурою розвивалась і пропагувалась білоруськими і українськими захід-ни-ками, науковцями прикордонних територій – Ф.Скориною, В.Тяпинським, Л.Сапегою, Е.Фоловичем, П.Могилою та іншими. В ХVІ-ХVІІ столітті важливу роль в Білорусі відігравав Київський напрям розвитку освіти та культури.
Кращі періоди для розвитку білоруської нації, зокрема мови, збігаються з українськими. Збігаються і періоди поневолення та репресій. На жаль, більш тісному зближенню українського і білоруського народів часто не сприяли обставини. Подібними були фактори, які заважали внутрішній консолідації - протиріччя між елітами, антинаціональна політика, втягування у війни, протистояння релігій. Схожим за політичними перипетіями і фіналом був період створення Української Народної Республіки і Білоруської Народної Республіки, а також співжиття в радянський період.
В основу сучасної політики України покладено завдання національного відродження, рівноправного входження до європейського і світового співтовариства.
Пріоритетом Республіки Білорусь є створення союзної держави з Росією, ідеологічною базою якого є теорія походження двох народів від одного слов’янського кореня.
Проте необхідно підкреслити, що відмінності пріоритетів подальшого розвитку України і Білорусі, різний рівень демократизації суспільств, розстановки політичних сил, державного устрою не заважають їх співробітництву, дружнім відносин між народами та контактам між різними частинами українства.
У четвертому розділі – “Організаційно-управлінський вимір механізмів розвитку консолідаційних процесів в українському середовищі за кордоном” – досліджуються механізми організаційного структурування, управління процесами, які відбуваються у відносинах з Українською державою та іншими суб’єктами, а також у середовищі самого закордонного українства.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок