Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА

ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА / сторінка 16

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,25 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Ефективність державної політики якраз і визначається консолідаційними і організаційними процесами в середовищі українства, внаслідок яких створюються організаційні структури та зростає рівень задоволення потреб і зв’язків з батьківщиною.
Для організаційних структур важливим питанням є вироблення критеріїв оцінки їх діяльності. До них необхідно віднести: репрезентативність (приваб-ливість, характерність), яка досягається такою вибірковою побудовою сукупності товариств, об’єднань, за якої окремі її складові найкраще пред-ставляють усю сукупність і дають змогу трансформувати позитивні результати, отримані якоюсь частиною, на всю сукупність і таким чином репрезентувати її в кращому вигляді; динамічність розвитку – зростання кількості організаційних структур, членів товариств, розширення функцій та сфер діяльності; стійкість, як здатність протидіяти негативним впливам, самозберігатись, самозахищатись від розпаду структур і виходу із їх складу членів; забезпеченість щодо реалізації передбачених статутом функцій; потрібність, корисність для українців; позбавленість формалізму, показової діяльності, розрахованої на задоволення амбіцій окремих груп та особистостей; ідеологічність як покладення в основу діяльності організаційних структур ідеї розвитку української нації; соціальність як створення умов для участі у роботі громад всіх верств і соціальних груп українців.
У розділі аналізується становище та організація діяльності національних меншин на прикордонних територіях, яке вказує на схожість проблем і потребує активізації розвитку договірних механізмів з боку регіональних та місцевих органів влади і громадських організацій.
У п’ятому розділі – “Суспільно-громадський та соціально-культурний аспекти взаємовідносин Української держави і закордонного українства” –аналізуються механізми формування національних взаємовідносин у реальних суспільно-громадських умовах і конкретному соціально-культурному середовищі.
Різні сегменти українського етносу мають особливості та відмінні орієнтації – мовні, конфесійні, політичні, різні уявлення про шляхи і часові рамки розбудови Української держави.
Консолідуючою, об’єднуючою домінантою для них виступають духовність, патріотизм та формування на цій основі взаємоповаги до інших поглядів, векторів орієнтації, платформ.
В даному розділі доводиться, що важливим чинником взаємовідносин є участь закордонного українства у формуванні позитивного іміджу України за кордоном.
Найбільш динамічною у відносинах Української держави і закордонного українства є сфера культури. Детермінація цілісності українського культурно-мистецького простору у закордонному українстві реалізується в двоєдиному процесі входження в український культурний простір субкультури закор-донного українства і поширення в середовищі діаспори сучасних культурних надбань етнічної батьківщини. До базових принципів двосторон-нього співробітництва в культурній сфері пропонується відносити принципи: договірності, взаємності, достатності, різнорівневості, багатожанровості, прий-нятності, дружелюбності, духовності, окупності.
Важливим фактором у повноцінному культурному обміні є створення механізмів організаційного забезпечення співробітництва – ініціювання, супроводу, сприяння розробці і реалізації конкретних проектів і програм
У процесі створення національних об’єднань національна свідомість індивідуумів – представників національних меншин – трансформується у гру-пову і общинну. При цьому найважливішими чинниками консолідації виступають ті, які сприяють спілкуванню національною мовою і, відповідно, розвитку національної мови і освіти. В умовах діаспор їх носіями є сім’я, національна меншина, школа, релігійні громади, засоби масової інформації, етнічні співвітчизники, представники родинних діаспор інших країн.
Аналіз факторів впливу на розвиток мови і освіти та механізмів під-вищення ефективності освітнього процесу щодо задоволення потреб закордонних українців показує, що найважливіші із них – це: розвиток зако-нодавчої бази, стан договірної бази, матеріальне та управлінське забезпечення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок