Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА

ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА / сторінка 17

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,25 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 

Щодо оцінки стану і ролі інформаційної сфери в закордонному українстві, то беззаперечними є дві аксіоматичні тези: перша з них полягає в тому, що її розвиток з огляду на тенденції поступової втрати українцями за кордоном мовного потенціалу, а з ним і можливостей для самоідентифікації, стає пріоритетним державним завданням, друга – в тому, що в цей час через недостатність механізмів надання своєчасної інформації з батьківщини українство за кордоном черпає знання з інших джерел, які часто інтерпретують події в Україні в антиукраїнському звучанні. Становище інформаційної сфери в закордонних частинах націй можна визначити як ситуативне, тобто залежне від конкретних ситуацій, на які впливає безліч факторів і не є стійким, може змінюватись як в один, так і в інший бік.
Сучасні механізми розвитку інформаційного простору в закордонному українстві вибудовують світові організації українства. Зокрема, це інфор-маційний центр ділового співробітництва з українцями закордоння. Не менш важливою потребою українства є формування української світової інфор-маційної мережі.
Останні роки багаті на інновації, які позитивно впливають на відносини Української держави із закордонним українством. Досить послатись на проведення Року України в Росії, Року Росії в Україні, Року Польщі в Україні та інших міжнародних культурологічних акцій, фестивалів.
Таким же новітнім явищем в історії відносин українців і білорусів стало виникнення, формування і здійснення ідеї проведення Року Т.Шевченка в Білорусі.
Ідея Року Т.Шевченка активізувала державницьку і громадську думку, при-вернула увагу до нашої держави, розширила сферу контактів на дер-жавному, регіональному і місцевому рівнях, у політичному, гуманітарному і економічному напрямах. Вона позитивно відповідає на питання щодо необхідності і реальності пошуку в умовах незалежних держав нових меха-нізмів співпраці.
Проведено систему заходів, які включають різні цикли: культурно-мистецький; музейний; літературний; інформаційний; театральний; освітян-ський; монументального та образотворчого мистецтва. Очевидними є істо-ричний, філософський, інформаційний, економічний аспекти. В контексті теми дослідження в дисертації проаналізовано: міжнародний аспект – заходи Року Т.Шевченка активізували офіційну та залучили до формування взаємовідносин народну дипломатію - підписано десятки угод про співпрацю між закладами і установами, розширились двосторонні контакти; державницький – підтримка ідеї урядами двох держав, участь в них державного, регіонального і місцевого рівнів влади підкреслюють важливість цього заходу для вдосконалення діяльності державних органів, обміну і використання досвіду, напрацювання нових зв’язків; управлінський – у ході проведення багатомасштабного науково-практичного і культурно-мистецького заходу в іншій країні протягом тривалого періоду вивчено і відпрацьовано управлінські механізми взаємодії між різними структурними непідпорядкованими підрозділами. Початковим пунктом є ініціювання того або іншого широкоформатного заходу на основі аналізу потреб і можливостей, обгрунтування важливості його для обох сторін, узгодження з органами державного управління. Важливою є практично-організаційна сторона – визначення об’єктів і суб’єктів процесу на двосторонньому рівні, розробка відповідних програм, сценаріїв, тем, визначення виконавців і учасників, аудиторії, на яку розраховані заходи. Рік Т.Шевченка в РБ показав, з одного боку, можливість здійснення таких програм, з другого – недостатню кадрову і професійну забезпеченість гуманітарних напрямів, відсутність за кордоном інститутів України, культурно-інформаційних центрів, кореспондентських пунктів, які б ефективно виконували дану функцію. Головним підсумком Року Т.Шевченка є те, що комплексні широкоформатні заходи є найефективнішим засобом формування оптимальних взаємовідносин Української держави й закордонного українства.
 
ВИСНОВКИ
У дисертації проведено розв’язання актуальної наукової проблеми щодо розробки цілісної системи поглядів на формування оптимальних взаємовідносини Української держави і закордонного українства, доведенні визначальної ролі у розвитку відносин організаційних та договірно-регуляторних механізмів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок