Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА

ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА / сторінка 19

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,25 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 

7. В період становлення незалежної, демократичної України першо-чергового значення щодо формування взаємовідносин набувають організаційні та договірно-регуляторні механізми взаємодії Української держави і закор-донного українства. Це створення оптимальних ефективних структур вико-навчої гілки влади на державному, регіональному та місцевому рівнях щодо організації співпраці; розвиток законодавчої бази регулювання взаємо-відносин; створення багатосторонньої та двосторонньої договірної бази з країнами перебування українців та міжнародними організаціями.
8. Сучасні тенденції у середовищі українців за кордоном харак-те-ризуються активізацією самоусвідомлення, яке зумовлене національним підйомом у зв’язку зі створенням української незалежної держави та її позицією щодо сприяння закордонному українству; розвитком зв’язків з Батьківщиною, який викликаний, з одного боку, створенням Української держави, з другого – проблемами щодо задоволенням національних потреб в країнах проживання; рухом до консолідації й організаційної єдності, які є наслідком попередніх тенденцій і розумінням необхідності та переваг організаційного структурування у вирішенні проблем.
9. Найбільш ефективною системою організаційної побудови у закор-донному українстві є трирівнева. Ради українців виконують організаційні, дорадчі, консультаційні функції, товариства-засновники – освітні, культурні, інфор-маційні та інші і формують обласні і районні організації. Зростання показників консолідації та організації вказує на спрямованість процесів на розвиток самоусвідомлення українців та конструктивності відносин, а також можливості більш повно задовольняти свої потреби і сприяти розвитку батьківщини.
10. Перспективним напрямом в управлінні процесами взаємодії із закордонним українством є об’єднання зусиль державних і недержавних організацій. Для вирішення питань в такому форматі необхідні управлінські рішення, які засновані на договірній базі, розподілі повноважень, координації дій, врахуванні інтересів різних сторін і, насамперед, тієї, на яку вони спрямовані.
Управління взаємовідносинами із закордонним українством піддається засобам синергетики – передбачень, прогнозувань, ймовірностей, розгляду взаємодії як дії і протидії, неадекватності дії і її сприйняття, неконгруентності рішень і їх наслідків
11. Підхід до структуризації закордонного українства за ознакою території проживання і самоідентифікації дав можливість виявити спільні ознаки для всього закордонного українства, якими є патріотичність, ностальгія за батьківщиною, співпереживання, налаштованість на співпрацю та специфіку і особливості українства для кожної країни щодо застосування мовного, культурного, релігійного компоненту. Факторами, які об’єднують закордонних українців, є духовні, а на перешкоді часто стоять або таку можливість виключають матеріальні, адміністративні.
12. Основним методом, який визначає характер взаємодії із закордонним українством, є програмно-цільовий, що означає діяльність на основі програм, спрямованих на досягнення конкретних цілей. В сучасну добу потребою щодо розвитку взаємовідносин стає модернізація управлінських систем, зміна тих ланок, які вже втратили актуальність, не приводять до якісних перетворень всієї системи взаємодії із Українською державою і в його середовищі. Важливим є поєднання різних методів з метою оптимізації структур, впровадження нових форм, ефективних організаційних моделей, які відкривають простір для розвитку відносин на якісно вищому рівні.
13. Розвиток взаємовідносин пострадянського закордонного українства з Українською державою відбувається в певній послідовності: осмислення українцями того факту, що вони стали закордонними; початок орієнтаційних процесів; реальне входження в нове для себе середовище; спроби заявити про себе в іншій якості; пошук форм і методів діяльності; становлення та набуття досвіду роботи – вирішення організаційних питань, створення товариств, органі-заційних структур; розвиток об’єднавчих процесів – підписання угод, установчих договорів про співпрацю; активізація співробітництва з міні-стерствами, громадськими організаціями України та країн перебування, пошук по-розуміння між товариствами та їх лідерами, погляди яких з тих або інших питань не збігаються; організація конструктивної роботи щодо задоволення освітніх, культурних, інформаційних потреб, проведення широкоформатних заходів, спрямованих на формування позитивного іміджу України та сприяння українському державотворенню.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок